tarihinde yayınlandı Yorum yapın

iPhone Şarja Takınca Açılıp Kapanıyor

iphone sarja takinca kapanip aciliyor

iPhone şarja takınca açılıp kapanıyor sorununa neden olan arızaları ve çözümlerini hepsini madde madde anlatıyoruz.

Önce arıza oluşmadan öncesine geri dönelim. Telefon bir darbe veya düşme sonucu mu oldu ? yoksa uzun süredir kullanmadığınız telefonu şarja takınca mı bu sorun karşınıza çıktı. Belki de durup dururken oldu. Biz size iPhone telefonu şarja takınca kendiliğinden açılıp kapanmasının bütün nedenleri aşağıdadır.

iPhone batarya soketi ve kafesi
iPhone şarja takınca açılıp kapanıyor

 

iPhone Şarja Takınca Açılıp Kapanıyor Sorunu Bataryadan mı Kaynaklı

iPhone şarja takınca açılıp kapanıyor şikayetinde batarya sorunu ön plana çıkıyor. iPhone telefonların bataryası arızalandığı zaman veya bataryanın soketi yerinden çıkmış olabilir. Hiç bir sorunu olmayan iphone telefonun bataryasından arıza var ise veya batarya soketi yerinden çıktı ise, telefon hiç bir şekilde açılmaz ve sürekli kendini yeniden başlatır. Bu sorunun çözümü için yapılacak tek şey bataryayı kontrol ederek batarya soketinin yerinden çıkıp çıkmadığını kontrol etmek gerekir. Eğer soket çıkmadı ise yeni bir batarya ile test etmek gerekir. Yaşadığınız sorun batarya kaynaklı ise iPhone batarya değişimi ile giderebilirsiniz.

iPhone Şarja Takınca Açılıp Kapanma Sorunu Nedenleri

iphone telefon bataryasının soketi neden çıkar ? daha bir tamir ve parça değişimi yapıldı ise, iphone telefonun batarya soketinin yerinden çıkmamasını sağlayan koruyucu kafesi takılmamış olabilir. Takılmışsa bile vidaları iyice sıkılmadığı için batarya soketi yerinden çıkmıştır. Batarya soketi yerinden çıktığı zaman, telefonu şarja takınca telefon sürekli kendini açar ve kapatır. Yani sürekli bir şekilde reset atar.

iPhone Açılıp Kapanıyor Sorunu Nedenleri

Sorunu yaratacak farklı sorunlardan bir diğeri telefonun şarj entegresi arızalı olabilir. Telefonlardaki şarj entegresi telefona gelen akımların hepsini kontrol eden parçadır. Telefon şarja takıldığı zaman gelen akımı kontrol edemediği için kendini sürekli yeniden başlatarak apple logosu gelir ve tekrardan gider.

Son olarak en kötü arızası baseband sorunudur. İphone telefonlarda baseband adı verilen parçaya kısaca telefonun beynidir diyebilir. bu parça arızalandığı zaman, telefon çalışma fonksiyonları tamamen son bulur ve kendi kendine açılıp kapanma sorununu ortaya çıkartır.

Bu anlattığımız arızaların ve sorunların hiç biri evde yapılabilecek işlemler değildir. Ancak en çok görülen batarya soketinin yerinden çıkması sebebi ile iphone şarja takınca açılıp kapanıyor ise telefonun batarya soketini kontrol edebilirsiniz. Bu işlemde biraz dikkat ve el tecrübesi gerektirir.

Telefonun açılıp kapanma gibi bir sorunu var ise servisimizde ücretsiz arıza tespiti yaptırabilir, Onayınız olursa tamir bakım ve değişim işlemini yapabilirsiniz.

Sormak istedikleriniz var ise whatsapp üzerinden gsm telefon numrası üzerinden ve sabit numaradan iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir