Genel

iPhone Şarja Takınca Açılıp Kapanıyor

iphone sarja takinca acilip kapaniyor

iPhone şarja takınca açılıp kapanıyor sorununa neden olan arızaları ve çözümlerini hepsini madde madde anlatıyoruz.

Önce arıza oluşmadan öncesine geri dönelim. Telefon bir darbe veya düşme sonucu mu oldu ? yoksa uzun süredir kullanmadığınız telefonu şarja takınca mı bu sorun karşınıza çıktı. Belki de durup dururken oldu. Biz size iPhone telefonu şarja takınca kendiliğinden açılıp kapanmasının bütün nedenleri aşağıdadır. iPhone şarja takınca apple logosu geliyor gidiyor ise bu yazımızda yaşadığınız sorunun nedenlerine ve cevaplarına ulaşabilirsiniz.

iPhone Şarja Takınca Açılıp Kapanıyor Sorunu Bataryadan mı Kaynaklı

iPhone şarja takınca açılıp kapanıyor  ve apple logosu gelip gidiyor şikayetinde batarya sorunu ön plana çıkıyor. iPhone telefonların bataryası arızalandığı zaman veya bataryanın soketi yerinden çıkmış olabilir. Hiç bir sorunu olmayan iphone telefonun bataryasından arıza var ise veya batarya soketi yerinden çıktı ise, telefon hiç bir şekilde açılmaz ve sürekli kendini yeniden başlatır. Bu sorunun çözümü için yapılacak tek şey bataryayı kontrol ederek batarya soketinin yerinden çıkıp çıkmadığını kontrol etmek gerekir.

Eğer soket çıkmadı ise yeni bir batarya ile test etmek gerekir. Yaşadığınız sorun batarya kaynaklı ise iPhone batarya değişimi ile giderebilirsiniz.

iphone acilip kapaniyor pil soket koruma kafesi

iPhone Şarja Takınca Açılıp Kapanma Sorunu Nedenleri

iphone telefon bataryasının soketi neden çıkar? daha önce bir tamir ve parça değişimi yapıldı ise, iphone telefonun batarya soketinin yerinden çıkmamasını sağlayan koruyucu kafesi takılmamış olabilir. Takılmışsa bile vidaları iyice sıkılmadığı için batarya soketi yerinden çıkmıştır. Batarya soketi yerinden çıktığı zaman, telefonu şarja takınca telefon sürekli kendini açar ve kapatır. Yani sürekli bir şekilde reset atar.

iPhone Şarja Takınca Apple Logosu Geliyor Gidiyor

iPhone şarja takınca apple logusu geliyor gidiyor sorunu çözmek için yapılacak tek şey az önce anlattığımz gibi bataryanın kontrol edilmesidir. Batarya sorunu olmayan telefonlarda ise uzman apple servisleri tarafından anakart üzerinde bulunan nand baseband gibi temel güç ve hafıza sorunları kontrol edilmelidir. iPhone şarja takında apple logosu geliyor gidiyor sorunu genelde batarya sorunlarından kaynaklansa da ağır darbe almış veya sıvı temasına maruz kalmış telefonlarda anakart sorununa kadar gidebilmektedir. Bu gibi durumlarda telefonu kullanabilir hale gelmesi için kesinlikle bilinçli bir şekilde müdahale edilmesi için işin uzmanından destek almalısınız.

iPhone Açılıp Kapanıyor Sorunu Nedenleri

iPhone sürekli açılp kapnıyor ise bu sorunun bir kaç farklı nedeni olabilir. Bunların başında belirttiğimiz gibi batarya soketinin yerinden çıkması gelmektedir.

 1. Şarj entegresi telefona gelen akımların hepsini kontrol eden parçadır. Telefon şarja takıldığı zaman gelen akımı kontrol edemediği için kendini sürekli yeniden başlatarak apple logosu gelir ve tekrardan gider. Şarja taktığınız zaman iphone kapanıp açılıyor ise iphone şarj olmama sorunu da başlamış olması normaldir.
 2. en kötü arızası baseband sorunudur. İphone telefonlarda baseband adı verilen parçaya kısaca telefonun beynidir diyebilir. bu parça arızalandığı zaman, telefon çalışma fonksiyonları tamamen son bulur ve kendi kendine açılıp kapanma sorununu ortaya çıkartır.
 3. En çok görülen batarya soketinin yerinden çıkması sebebi ile iphone şarja takınca açılıp kapanıyor ise telefonun batarya soketini kontrol edebilirsiniz. Bu işlemde biraz dikkat ve el tecrübesi gerektirir.

Bu anlattığımız arızaların ve sorunların hiç biri evde yapılabilecek işlemler değildir. 

Telefonun açılıp kapanma gibi bir sorunu var ise servisimizde ücretsiz arıza tespiti yaptırabilir, Onayınız olursa tamir bakım ve değişim işlemini yapabilirsiniz.

Sormak istedikleriniz var ise whatsapp üzerinden gsm telefon numrası üzerinden ve sabit numaradan iletişime geçebilirsiniz.

iPhone Şarja Takınca Açılıp Kapanıyor Yazısında 18 Adet Yorum

 1. Yusuf dedi ki:

  Telefon yere düştü sarja takınca aple logosu çıkıyor çıkartınca da kayboluyor

  1. Citrus Mobil dedi ki:

   Merhaba, batarya soketi yerinden çıktığı zaman genelde buhatayı veriyor. Bu sorununuz içi veya farklı bir sorunu varsa kontrol etmekiçin servisimizden destek alabilirsiniz.

 2. Huseyin dedi ki:

  Telefonum yere düştü şarja takınca apple logosu gelip gelip resetliyor sorun sokettemi sizce entegredemi ?

  1. Citrus Mobil dedi ki:

   MERHABA, Telefonun pili ile alakalı olabilir. Servisimize gelirseniz hemen inceleme yapıp bilgi verebiliriz.

 3. şiar dedi ki:

  telefonum sarji 100 de yuz iken kapanana kadar hic bir sorun yok fakat kapandiktan sonra sarja takiyorum kendi kendine sarj yuzde bes olana kadar acilip kapaniyor neden acaba

  1. Citrus Mobil dedi ki:

   Merhaba, Telefonunuzun büyük ihtimalle bataryası ile alakalı bir sorunu var iphone batarya değişimi yaparak sorunu çözebilirsiniz.

 4. Kerem dedi ki:

  Kolay gelsin, batarya değişimi yaptim telefon kapaliyken sarj oluyor ancak telefon açıkken sarj olurken telefon kapanip açılıyor bataryayi 2 kez değişim yaptım gönderdim

  1. Citrus Mobil dedi ki:

   Merhaba Kerem Bey, Telefondaki sorun batarya değişimi yapmaan önce de varmıydı? yoksa batarya değişiminden sonra mı oldu?
   Eğer batarya değişimi sonrasında böyle bir sorun başladı ise, kullanılan parçalarda bir sorun olabilir. Bir başka seçenekte tamir sırasında telefona farklı hasarlar verilmiş olabilir.
   Cihazın kontrol edilmesi için servislerimize ulaştırabilirsiniz.

 5. Uğur dedi ki:

  Merhaba,İPhone 7 telefonumun ön kamera soketini takınca telefonda elma gidip geliyor bir türlü açılmıyor ama ön kamera soketini takmayınca normal bir şekilde açılıyor ,sebebi nedir,yardımcı olabilir misiniz ?

  1. Citrus Mobil dedi ki:

   Merhaba , Ön kamera filminde yırtık yada sıvı teması olabilir. farklı bir parça ile denemenizi tavsiye ederiz

 6. Zeynep dedi ki:

  Merhaba Telefonum iphone 8 in şarjı tutmuyor şarj alıyor ama %0 görünüyor ve açılık kapanıyor 2 kere batarya değişimi Anakart tamiri ve şarj soketi değiştirdim ama durum hala aynı hatta anakart tamirini yaptım 5 gün sonra gene aynı olay gerçekleşti

 7. sude dedi ki:

  merhaba bataryayı değiştirdim bu sroun vardı telefonumda sorun düzeldi sonra 4 gün sonra falan yere düştü eski haline döndü sorunu nedir

  1. Citrus Mobil dedi ki:

   Kontrol edip bilgi vermek daha sağlıklı olacaktır. Eğer telefonunuzda akım çekme gibi bir sorun varsa batarya değiştirmeniz işe yaramayacaktır.

 8. ..... dedi ki:

  iphoneumda bir darbe yok ama logoda açılıp kapatıyor neden?

  1. citrusmobil dedi ki:

   Daha önce telefonunuz bir tamir işlemi gördü ise onunla alakalı olabilir. Kontrol için telefonu servislerimize getirebilirsiniz.

 9. Ahmet dedi ki:

  Telefon ses fonksiyon olan hiçbirşeye girmiyor açmıyor arama yapılmıyor nedendir

  1. citrusmobil dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey, Telefonun modeli iPhone 7 ise ses entegresi sorunu olabilir. https://www.citrusmobil.com/iphone-7-ses-entegresi-degisimi-fiyati/

 10. mehmet dedi ki:

  merhaba cihazım iphone XR şarjını tamamen tükettim eve gelince şarja taktım şarj 1 olup açılıyor 1 dakika içerisinde geri kapanıyor sonrasında sürekli açılıp kapanıyor nedeni ne olabilir ne yapmalıyım

Comments are closed.