tarihinde yayınlandı 10 Yorum

iPhone Şarja Takınca Açılıp Kapanıyor

iphone sarja takinca kapanip aciliyor

iPhone şarja takınca açılıp kapanıyor sorununa neden olan arızaları ve çözümlerini hepsini madde madde anlatıyoruz.

Önce arıza oluşmadan öncesine geri dönelim. Telefon bir darbe veya düşme sonucu mu oldu ? yoksa uzun süredir kullanmadığınız telefonu şarja takınca mı bu sorun karşınıza çıktı. Belki de durup dururken oldu. Biz size iPhone telefonu şarja takınca kendiliğinden açılıp kapanmasının bütün nedenleri aşağıdadır. iPhone şarja takınca apple logosu geliyor gidiyor ise bu yazımızda yaşadığınız sorunun nedenlerine ve cevaplarına ulaşabilirsiniz.

iPhone batarya soketi ve kafesi
iPhone şarja takınca açılıp kapanıyor

iPhone Şarja Takınca Açılıp Kapanıyor Sorunu Bataryadan mı Kaynaklı

iPhone şarja takınca açılıp kapanıyor  ve apple logosu gelip gidiyor şikayetinde batarya sorunu ön plana çıkıyor. iPhone telefonların bataryası arızalandığı zaman veya bataryanın soketi yerinden çıkmış olabilir. Hiç bir sorunu olmayan iphone telefonun bataryasından arıza var ise veya batarya soketi yerinden çıktı ise, telefon hiç bir şekilde açılmaz ve sürekli kendini yeniden başlatır. Bu sorunun çözümü için yapılacak tek şey bataryayı kontrol ederek batarya soketinin yerinden çıkıp çıkmadığını kontrol etmek gerekir. Eğer soket çıkmadı ise yeni bir batarya ile test etmek gerekir. Yaşadığınız sorun batarya kaynaklı ise iPhone batarya değişimi ile giderebilirsiniz.

iPhone Şarja Takınca Açılıp Kapanma Sorunu Nedenleri

iphone telefon bataryasının soketi neden çıkar? daha önce bir tamir ve parça değişimi yapıldı ise, iphone telefonun batarya soketinin yerinden çıkmamasını sağlayan koruyucu kafesi takılmamış olabilir. Takılmışsa bile vidaları iyice sıkılmadığı için batarya soketi yerinden çıkmıştır. Batarya soketi yerinden çıktığı zaman, telefonu şarja takınca telefon sürekli kendini açar ve kapatır. Yani sürekli bir şekilde reset atar.

iPhone Açılıp Kapanıyor Sorunu Nedenleri

Sorunu yaratacak farklı sorunlardan bir diğeri telefonun şarj entegresi arızalı olabilir. Telefonlardaki şarj entegresi telefona gelen akımların hepsini kontrol eden parçadır. Telefon şarja takıldığı zaman gelen akımı kontrol edemediği için kendini sürekli yeniden başlatarak apple logosu gelir ve tekrardan gider. Şarja taktığınız zaman iphone kapanıp açılıyor ise iphone şarj olmama sorunu da başlamış olması normaldir.

Son olarak en kötü arızası baseband sorunudur. İphone telefonlarda baseband adı verilen parçaya kısaca telefonun beynidir diyebilir. bu parça arızalandığı zaman, telefon çalışma fonksiyonları tamamen son bulur ve kendi kendine açılıp kapanma sorununu ortaya çıkartır.

Bu anlattığımız arızaların ve sorunların hiç biri evde yapılabilecek işlemler değildir. Ancak en çok görülen batarya soketinin yerinden çıkması sebebi ile iphone şarja takınca açılıp kapanıyor ise telefonun batarya soketini kontrol edebilirsiniz. Bu işlemde biraz dikkat ve el tecrübesi gerektirir.

Telefonun açılıp kapanma gibi bir sorunu var ise servisimizde ücretsiz arıza tespiti yaptırabilir, Onayınız olursa tamir bakım ve değişim işlemini yapabilirsiniz.

Sormak istedikleriniz var ise whatsapp üzerinden gsm telefon numrası üzerinden ve sabit numaradan iletişime geçebilirsiniz.

iPhone Şarja Takınca Apple Logosu Geliyor Gidiyor

iPhone şarja takınca apple logusu geliyor gidiyor sorunu çözmek için yapılacak tek şey az önce anlattığımz gibi bataryanın kontrol edilmesidir. Batarya sorunu olmayan telefonlarda ise uzman apple servisleri tarafından anakart üzerinde bulunan nand baseband gibi temel güç ve hafıza sorunları kontrol edilmelidir. iPhone şarja takında apple logosu geliyor gidiyor sorunu genelde batarya sorunlarından kaynaklansa da ağır darbe almış veya sıvı temasına maruz kalmış telefonlarda anakart sorununa kadar gidebilmektedir. Bu gibi durumlarda telefonu kullanabilir hale gelmesi için kesinlikle bilinçli bir şekilde müdahale edilmesi için işin uzmanından destek almalısınız.

iPhone Şarja Takınca Açılıp Kapanıyor” üzerine 10 yorum

 1. Telefon yere düştü sarja takınca aple logosu çıkıyor çıkartınca da kayboluyor

  1. Merhaba, batarya soketi yerinden çıktığı zaman genelde buhatayı veriyor. Bu sorununuz içi veya farklı bir sorunu varsa kontrol etmekiçin servisimizden destek alabilirsiniz.

 2. Telefonum yere düştü şarja takınca apple logosu gelip gelip resetliyor sorun sokettemi sizce entegredemi ?

  1. MERHABA, Telefonun pili ile alakalı olabilir. Servisimize gelirseniz hemen inceleme yapıp bilgi verebiliriz.

 3. telefonum sarji 100 de yuz iken kapanana kadar hic bir sorun yok fakat kapandiktan sonra sarja takiyorum kendi kendine sarj yuzde bes olana kadar acilip kapaniyor neden acaba

  1. Merhaba, Telefonunuzun büyük ihtimalle bataryası ile alakalı bir sorunu var iphone batarya değişimi yaparak sorunu çözebilirsiniz.

 4. Kolay gelsin, batarya değişimi yaptim telefon kapaliyken sarj oluyor ancak telefon açıkken sarj olurken telefon kapanip açılıyor bataryayi 2 kez değişim yaptım gönderdim

  1. Merhaba Kerem Bey, Telefondaki sorun batarya değişimi yapmaan önce de varmıydı? yoksa batarya değişiminden sonra mı oldu?
   Eğer batarya değişimi sonrasında böyle bir sorun başladı ise, kullanılan parçalarda bir sorun olabilir. Bir başka seçenekte tamir sırasında telefona farklı hasarlar verilmiş olabilir.
   Cihazın kontrol edilmesi için servislerimize ulaştırabilirsiniz.

 5. Merhaba,İPhone 7 telefonumun ön kamera soketini takınca telefonda elma gidip geliyor bir türlü açılmıyor ama ön kamera soketini takmayınca normal bir şekilde açılıyor ,sebebi nedir,yardımcı olabilir misiniz ?

  1. Merhaba , Ön kamera filminde yırtık yada sıvı teması olabilir. farklı bir parça ile denemenizi tavsiye ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir