iPhone Hafıza Yükseltme

Apple iPhone Hafıza Yükseltme

iphone hafiza
iPhone Hafıza Arttırma Yaparak Depolama Alanınızı Yükseltin

iPhone hafıza yükseltme ile alakalı aradığınız bütün bilgi ve teknik servis hizmetine Citrusmobil'den sağlayabilirsiniz

iPhone Hafıza Arttırma Nedir?

iPhone hafıza yükseltme işlemi donanımsal olarak yapılan ve telefonun anakartı üzerinde bulunan hafıza kartı adı verilen Nand adlı chip değişimi ile yapılmaktadır. iPhone hafıza arttırma işleminde telefondaki bütün bilgilerin yüklü olduğu hafıza kartı değiştirilerek daha yükek kapasiteli yeni bir hafıza kartı takılacağı için eski bilgilerin kaybolmaması için öncelikle telefondaki bilgilerin yedek alınması gerekmektedir. 

iphone hafiza diski

iPhone Hafıza Arttırma Neden Yapılır?

iPhone hafıza arttırma işlemi gelişen teknoloji ile berebaer kullanılan programların kapladıkları alan yüzünden telefonda kullanıacak alan kalmamasınından dolayı yapılmaktadır. iPhone hafıza yükseltme ile telefonda sürekli ekrana çıkan saklama alanı dolmak üzere uyarısı gitmesini sağlyabilir ve resim, uygulama gibi bir çok veriyi depolama yapmanıza imkan sağlar. iPhone telefonlarda hafızanın bozulmasından dolayı 4013 hatası gibi arızlar sebebi ile de hafıza değişimi yapılmaktadır.

iPhone Hafıza Yükseltme Nasıl Yapılır?

iPhone Depolama alanı dolmak üzere olan veya hiç bir uygulama yüklemenize izin verilmediği zaman donanımsal veya yazılımsal olarak hafıza yükseltme yapılmaktadır. Donanımsal hafıza yükseltme işleminde telefonun  anakarı üzerinde bulunan nand adı verilen parça değiştirilir, yazılımsal hafıza yükseltme işleminde iclıud alanı üzerinden alan satın alarak yapılmaktadır.

iphone hafiza yukseltme secenekleri

Donanımsal Hafıza Yükseltme

Donanımsal hafıza yükseltme iphone akıllı telefonlarda anakart üzerinde bulunan hafza kartının değiştirilmesi ile yapılan bir işlemdir. Telefonun modelinde göre hafıza yükseltme seçenekleri 64gb, 128gb, 256gb, 512gb olarak değişmektedir. Hafıza yükseltme iphone telefonlarda yapılmadan önce telefondaki bilgilerin önemli olup olmadığı belirtilmelidir. Çünkü telefondaki bütün bilgiler hafızada depolanmaktadır. Bilgiler önemli ise servisimizde telefonun yedeği alınarak tekrardan geri yüklenmektedir.

Yazılımsal Hafıza Yükseltme

iPhone yazılımsal hafıza yükseltme icloud saklama alanı satın alarak yapılabilmektedir. Bu işlemde telefondaki resim ve video ve uygulama bilgileri saklanabilmektedir. Yazılımsal iphone hafıza yükseltme işleminde icloud ayarları düzgün bir şekilde yapıldığı zaman veriler telefonda görülür ama depolama olarak internet üzerinden satın aldığınız depolama alanına yüklenir. Farklı bir iphone telefona geçmeyi düşündüğünüz zaman sadece apple kimlik ve şifresi ile bütün bilgileri yeni bir iphone telefona yükleyebilirsiniz.

iPhone Depolama Alanı Neden Doldu

iPhone depolama alanı sürekli kullanılan uygulamaların telefonunuzda bıraktığı dosyalar sebebi ile dolmaktadır. Şöyle bir örnek vermek gerekirse kullandığınız tiktok uygulamasını ilk yüklediğinizde ortalama 100 mb civarı olur. Bu uygulama üzerinden sürekli video seyretmeye başladığınızda uygulama boyutu 10 kata kadar hatta daha fazla yer kaplamaktadır. Bu rakamda 1-2 gb boyutunu kullanıma göre geçmektedir.

iphone hafiza neden doldu

Telefonunuzda bu şekilde safari, google chrome, pubg gibi uygulamalar sürekli kullanıldıkça depolama alınını doldurmaktadır. iPhone saklama alanını dolduran bir başka vazgeçilmez unsur da ios yazılımıdır. 16 gb hafızaya sahip iphone telefon eski yazılımı ile kullanabilir alan 12-14 gb seviyesindeyken yeni güncel yazılım ile 9 gb seviyesinekadar otomatik olarak düşmektedir. Güncel ios yazılımı kullanıldığı için mecburi olarak kullandığınız hafızanın belli bir kısımını doldurmaktadır.

iCloud saklama alanı doldu ise, Apple tarafından iphone kullanıcılarına ücretsiz verilen saklama alanın dolduğunu belirtmekte veya satın almış olduğunuz ek saklama alanın dolduğunu sölemektedir. iCloud saklama alanı doldu uyarısını görmek istemiyorsanuz icloud yedekleme işlemini kapatabilir yada satın almış olduğunuz icloud alanını yükseltebilirsiniz.

Hangi iPhone Modellerine Hafıza Yükseltme Yapılır?

iPhone hafıza yükseltme bütün modellere yapılabilmekte fakat artık güncelleme almayan iphone 6 ve önceki modellere  hafıza yükseltme yapmak mantıksız olacağı için servisimizde sadece iphone 6s ve üzeri modellere hafıza yükseltme yapılmaktadır.

Servisimizde iphone 6s, iphone 6s plus, iphone 7, iphone 7 plus, iphone 8, iphone 8 plus, iphone x, iphone xr, iphone xs, iphone xs max, iphone 11, iphone 11 pro, iphone 11 pro max modellere hafıza arttırma garantili olarak yapılmaktadır.

iPhone Hafıza Yükseltme Zararlı mı?

iphone hafıza yükseltme işleminde kullanılan parçalar ve yapılan işçilik konusunda uzman teknisynleri müdahale etmesi sayesinde sorunsuz bir şekilde yapılmakta ve telefona hiç bir zarar verilmeden depolama alanı yükseltilmektedir. Bu işlemi servisimizde hafızası bozulan telefonlarada sürekli yapıldığı için güvenle yapabilirsiniz. 

Hafıza yükseltme işlemi anakarta müdahale edilerek yapılan bir tamir olduğu için  alanında uzman kişiler tarafından yapıldığı takdirde hiç bir zararı yoktur. 

Fakat tecrübesiz kişiler ve firmalar tarafından yapılan hafıza yükseltme işlemi sonrasında telefonda bir çok hataya sebep olarak geri dönülemeyecek zarar verilebilemktedir.

iPhone Hafıza Yükseltme Servisimizde Yaptırabilirsiniz

iPhone hafıza yükseltme ihtiyaç olduğu zaman güvenli ve garantili olarak hatta verilerinizde hiç bir kayıp yaşamadan Citrumobil servislerinde hafıza yükseltme işlemini yaptırabilirsiniz. Hafıza yükseltme sadece Apple iPhone modellerinde yapmaktayız. iPhone hafıza değişimi sonrası yapılan parça değişiminlerinde garanti süresi 180 gün’dür.

iPhone Hafıza Yükseltme Garanti Şartları ve Süresi

iPhone hafıza  yükseltme işlemi sonrasında servisimizde ürün tesliminden itibaren başlaya 180 gün garanti kapsamında darbe ve sıvı teması olacak sorunlar haricinde hiç bir ek ücret ödemeden ücretsiz tamir ve servis hizmetlermizden yararlanabilirsiniz.

iPhone Hafıza Arttırma Fiyat Listesi

iPhone hafıza yükseltme fiyatları telefonun modeline ve yükseltilecek hafıza seçeneğine göre değişmektedir. iPhone hafıza arttırma ne kadar olduğunu merak ediyorsanız aşağıdaki listeden telefon modeli ve hafıza yükseltme seçeneklerine bakarak fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

iPhone Modeli64GB Hafıza Yükseltme128GB Hafıza Yükseltme256GB Hafıza Yükseltme512GB Hafıza Yükseltme
iPhone 6s850 TL1100 TL1250 TL0 TL
iPhone 6s Plus850 TL1100 TL1250 TL0 TL
iPhone 7YOK1000 TL1400 TL0 TL
iPhone 7 PlusYOK1.000 TL1400 TL0 TL
iPhone 8YOK1100 TL1400 TL0 TL
iPhone 8 PlusYOK1200 TL1400 TL0 TL
iPhone XYOK1300 TL1600 TL0 TL
iPhone XrYOK1300 TL1600 TL0 TL
iPhone XsYOK1300 TL1600 TL0 TL
iPhone Xs MaxYOK1300 TL1600 TL0 TL
iPhone 11YOK2000 TL2300 TL0 TL
iPhone 11 ProYOK2100 TL2300 TL0 TL
iPhone 11 Pro MaxYOK2200 TL2400 TL0 TL

iPhone Hafıza Yükseltme İçin Bizden Destek Alın.

iPhone hafıza yükseltme yaparak telefonun saklamanı alanını yükelterek güvenle kullanabilmeniz için servislerimize uğrayarak veya kargo gönderimi yaparak bizden destek alabilirsiniz. Yukarıda belirtilen listeden iphone hafıza yükseletme kaç tl olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca iphone hafıza arttırma işlemleri sırasında indimli olarak batarya değişimi yaptırararak telefonunuzu uzun süre en iyi performansta kullanabilirsiniz.

Bayrampaşa

Yenidoğan mahallesi, Eti sokak, No:13/B

Bayrampaşa İstanbul

Kadıköy

Rasimpaşa mahallesi, Yavuztürk sokak

Kadıköy İstanbul

Çalışma Saatleri

Sabah 10:00 

Akşam 20.00 
Pazartesi – Cumartesi

İNSTAGRAM'DAN BİZİ TAKİP EDİN

İnstaram sayfamızdan bizi takip ederek kampanyalı telefon tamir hizmetlerinen haberdar olabilirsiniz.