Profsyonel Hizmet Yüksek Kalite Yedek Parçalar

Apple iPad Ekran Değişimi

iPad Ekran Değişimi Teknik Servis Süreci

iPad ekran değişimi yaptırmak için servislerimizden destek alabilir ve en uygun fiyatlar ile tamir ettirebilirsiniz

Tabletin Servislerimize Ulaştırılması

İstanbul Bayrampaşa ve Kadıköy'de bulunan servislerimize gelenbilir yada Ücretsiz kargo gönderimi yapabilirsiniz.

Teknik Servis Kontrolü

Servimize ekran sorunu ile gelen telefonun kontrolü yapılır. Ekran mı? ön cam mı? değişeceği konusunda müşteriye bilgi verilir.

Ekran Değişimi Sonrası Genel Test

Ekran değişimi yapılan iPad tabletin dokunmatik, görüntü kalitesi gibi özelliklerin kontrolü yapılarak hazır hale getirilir.

iPad Ekran Değişimi Fiyatı Ne Kadar?

iPad ekran değişimi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıdaki listeden tablet modelinizi seçmeniz gerekmektedir. Orjinal ve yan sanayi ekran değişimi seçeneklerinden hangisini kullanmak istediğinizi belirledikten sonra, iPad tabletinizi serimize ulaştırarak onarım yaptırabilirsiniz. 
Ödeme yönetemleri için nakit, kredi kartı ve havale-eft seçeneklerini kullanabilirsiniz.

iPad Ekran Değişimi Fiyat Listesi 2024

iPad SerisiModel NumarasıEkran Değişim Ücreti
iPad 10A2602 - A2696 - A2757 - A2777 - A31626900 TL
iPad 9A2602 - A2604 - A2603 - A26053000 TL
iPad 8A2270 - A2428 - A2429 - A24302600 TL
iPad 7A2197 - A2198 - A22002200 TL
iPad 6A1893 - A19541900 TL
iPad 5A1822 – A18231900 TL
iPad Air 2A2696 - A2757 - A2777 - A31622950 TL
iPad Air 3A1566 - A15673150 TL
iPad Air 4A1566 - A15673950 TL
iPad Air 5A2588 - A2589 - A25913950 TL
iPad Mini 2A1489 - A14901600 TL
iPad Mini 3A1599 - A16001900 TL
iPad Mini 4A1538 - A15502350 TL
iPad Mini 5A2133 - A2124 - A2126 - A21252500 TL
iPad Mini 6A2567 - A2568 - A25697900 TL
iPad Pro 11" 1. NesilA1980 - A2013 - A1934 - A1979Bilgi Alınız.
iPad Pro 11" 2. NesilA2228 - A2068 - A2230 - A2231Bilgi Alınız.
iPad Pro 11" 3. NesilA2377 – A2459 – A2301 – A2460Bilgi Alınız.
iPad Pro 11" 4. NesilA2759 - A2761 - A2435 - A2762Bilgi Alınız.

iPad Ekranı

iPad orjinal ekranı yetkili servislerde satışı ve değişimi yapılmamaktadır.  Ekran sorunu olan ipad cihazlara cihaz değişim bedeli karşılığında tabletin yenisi ile değiştirilmekteditir. Bu maliyetlerinde yüksek olması sebebi ile kullanıcılar alternatif diğer tamir seçeneklerine yönelmektedir. iPad ekranları honkok orjinali, çin orjinali ve çıkma orjinali gibi farklı kalitede bir çok benzer alternatif ürünler bulunabilmektedir.

iPad Orjinal Ekranı Nasıl Anlaşılır?

iPad orjinal ekran olup olmadığını anlamanın en iyi yolu ekran görüntü kalitesi ve dokunmatik hassasiyetinin kontrolü ile gerçekleştirilir. iPad tabletlerde orjinal ekran sadece çıkma orjinal olarak bulunabilmektedir. Diğer durumlarda orjinal ekran yerine muadil farklı markaların üretmiş olduğuğu ekranlar kullanılır.

Apple iPad Ekranı CitrusMobil'de Değişimin Avantajları

iPad ekran değişimi işleminde CitrusMobil'de yaptırmanın kullanıcılar için bir çok avantajı vardır.

CitrusMobil servislerinde tablet ekran değişimi gerekli olduğu zaman yüksek kalitede yan sanayi ekran ve servis orjinali ekran değişimi seçeneklerine sahip olursunuz. Bu sayede uygun fiyatlı ekran değişimi yaparak tamir masrafını yarıya indirmiş olursunuz.

Apple tablet ekran değişimi gerekli olduğu zaman kullanıcıların en çok tercihi orjinal ekran olsa bile yetkili servislerde yapılamayan bu işlem ve satışı olmayan yedek parçalar nedeni ile alternatif muadil parçalar ön plana çıkmaktadır.

  1. Apple iPad tablet ekranı iç lcd ekran ve ön cam set olarak değişmektedir
  2. Yüksek kalitede üretilmiş olan ipad uyumlu ekrankarın görüntü ve dokunmatik kalitesi sayesinde sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlar.
  3. Apple tablet ekran değişimi sonrası tablet kalemi ile sorunsuzca kullanabilirsiniz.
  4. Apple ipad tabletlerin ön camı çatladığı zaman servislerimizde en uygun fiyatlı ön cam değişimi yaptırarak kırık ekranınızı tamir ettirebilirsiniz.

Apple iPad Ekran Değişimi ve Ön Cam Değişimi Arasındaki Fark Nedir

Apple tabletlerde ön cam ve ekran değişimi işlemi birbirinden ayırt etmek, yapılacak olan tamir için ödeyeceğiniz ücrete etki etmektedir. Apple tabletin ön camı kırık ise bu durumda komple ekran değişimi yapmaya gerek yoktur. Servisimizde iPad'in kırık veya çatlak olan ön camı, özel makinelerde sökülerek yeni cam ile değişimi yapılmaktadır. Bu sayede görüntüyü aldığınız iç ekranın orjinal kalarak onarımı yapılması sağlanır. Ön camı çatlak olan ipad ekranı, değiştirmek yerine tamir ettirmiş olursunuz.

Apple tabletin ekranında görüntü hiç yok veya iç ekranda oluşan kırılmalar sebebi ile görüntüye etki eden lekelenmeler var ise bu durumda iç ekran değişmesi gerekmektedir. İç ekran değişimi yapılan tabletin kullanım olarak eskisinden hiçbir farkı ve eksiği olmayacaktır. Bir çok Apple tablet modelinde iç lcd ekran + ön cam set olarak değişmektedir. Diğer modellerde ise sadece iç ekran değişimi yapılabilir.

 

Apple tabletin iç lcd ekranı ve ön camı aynı anda kırıldığında komple ekran değişimi yaparak ek ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Yetkili servislerde kasasında ezilme veya ekranında kırık olan tabletler için tamir hizmet ve ekran değişimi yapılamamktadır.

Kasası ezilen veya yamulan apple tabletin gerekli düzeltmelerini yaparak ekran montajını ek ücret ödemenize gerek kalmadan tamamlamaktayız.

iPad kasasında yamulma oluştuğu durumlarda kasa değişimi gerekli olabilir. Müşteri onayı doğrutusunda kasası kırılan Apple tabletin kasasını yenisi ile değiştirmekteyiz.

1
Ön Cam Değişimi

Ekranımı değişecek ön camı mı değişecek?

Ön cam değişimi, iç lcd ekranda ve dokunmatike sorun olmadığı zaman yapılmaktadır.

2
Ön Cam İç Ekran Set Olarak Değişimi

Ekranı ve ön camı kırılan tabletlere yapılmaktadır.

Darbe sonrası samsung tabletin ön camı ve iç lcd ekranı kırıldığı zaman set olarak değiştirlen parça sayesinde dokunmatik, ön cam, lcd ekran yenilenmektedir.

2
Sadece İç Lcd Ekran Değişimi

Dokunmatik sağlam, ön cam sağlam görüntü yok

Apple tabletlerin bazı modellerinde iç lcd ekran değşebilmektedir. Bu sayede tabletin sadece iç lcd ekranını değiştirerek daha uygun fiyatlı tamir  ettirmiş olursunuz.

iPad Tabletin Ekran mı Kırıldı? Cam mı Kırıldı?

iPad tabletin darbe ve düşme sonrası ekranı hasar aldığında, ekranı yada ön camı kırılabilir. Ön cam'da çatlak oluşması durumunda tabletin ekran değişimi yerine ön cam değişimi yapılabilir. Apple tablet ön cam değişimine uygun olması için gekeli bazı durumlar vardır. Bunların başında ekranın orjinal olması ve iç lcd ekranda görüntü bozukluğu olmaması gerekmektedir.

Apple iPad Ekran Değişimi Sıkça Sorulan Sorular

Apple iPad ekran değişimi yapmadan önce Ekran değişimi sonrası en çok merak edilen soruları cevaplandırıyoruz.

Apple tabletimin dokunmatiği çalışmıyor. Ekran değişimi sorunu çözer mi?

Apple tablet dokunmatik sorunu genelde ekranın sıvı veya darbe sonrası hasar görmesi ile ortaya çıkmaktadır.  Dokunmatik sorunu olan apple tableti, test amaçlı ekran takılarak kontrol etmekteyiz. Ekran değişimi dokunmatik sorununu çözüp çözmediğine bakmaktayız. Sonuca göre müşteri bilgilendirilmesi yaparak tamir işlemine devam etmekteyiz.

iPad ekranda çizgi çıktı yapmalıyım?

Apple tabletin ekranında darbe veya baskı sonucu çizgi çıkması durumunda iç lcd ekranın arızalanması sebebi ile ortaya çıkmaktadır. Apple ipad ekranda çizgiler çıkması tabletin kullanımına engel olmaz fakat kullanım esnasında göze çok zarar verebilir. iPad ekranda çizgi çıkma sorununu iç ekran değişimi yaparak çözebilirsiniz.

iPad ekranında siyah leke çıktı nasıl düzelir?

Apple iPad marka tabletlerin ekranları Lcd ve Oled teknolojisi ile üretilmiştir. Fakat tabletin ekranına gelecek sert bir baska veya düşme sonucu çarpma olduğunda iç lcd ekranları hasar görebilir. Bu durumda siyah leke ve çizgiliker çıkmaya başlar.

Bu sorun iPad ekran değişimi ile düzeltilebilir.

iPad ekran değişimi sonrası bilgilerim silinirmi?

Apple tablet ekran değişimi sonra tabletin ekran kilit şifresi varsa, şifreyi girerek tabletinizi açabilirsiniz. Ekran şifresi yok ise tabletiniz sorunsuzca açılır. Tabletinizi açtığınız zaman içindeki bilgiler silinmeden kullanabilirsiniz.

iPad ekran değişimi ne kadar sürer?

iPad ekran değişimi genelde 3-4 saat içerisinde tamamlanmaktadır. Gün içerisinde telefon tamir süresi yoğunluk ve randevü sırasında göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Kargo ile tabletimi size gönderebilirmiyim?

Apple tablet ekran değişimi için Türkiye geneli yurtiçi kargo ile telefonunuzu bize göndererek orjinal ve yan sanayi ekran değişimi yaptırabilirsiniz.