iPad Batarya Değişimi

iPad batarya değişimi işlemi apple ürünlerindeki en zor batarya değişimi işlemlerinden biridir. iPad pil değişimi işlemi sırasında en çok dikkat edilmesi gereken konu ekrana zarar gelmemesini sağlamaktır.

iPad batarya değişimi işlemine başlanabilmesi için öncellikle ekran sökülmesi gerektiği için, bu yapılacak işlemde tamamen profesyonel ve tecrübeli teknik servis tercih edilmelidir.

Aksi takdirde batarya değişimi yapılacağı sırada tabletinize kalıcı hasarlar verilebilir. iPad batarya değişimi için orijinal bataryalar kullanıyoruz.

ipad batarya değişimi

iPad Batarya Değişimi Ne Kadar Sürer?

iPad pil değişim işlemi tabletin modeline göre 2 saat ile 5 saat arasında değişmektedir. Bu süre zarfında tabletin ekranı sökülerek ipad pil değişim işlemi tamamlanarak, tabletin retina ekranı tekrar özel yapıştırıcı ile montajı yapılır. iPad pil değişim işleminde kullanıcıların bilgileri silinmez ve kaldığı yerden devam edebilir.

iPad Pil Değişimi Ne Zaman Yapılmalı?

iPad pil değişim işlemi genelde 2 seneden fazla kullanılmış modellerde ve uzun süre kullanılmayan tabletlerde yapılmaktadır. Aşağıda anlattığımız konular ile ilgili bir şikayetiniz var ise ipad batarya değişimi yaptırabilirsiniz

  • iPad uzun süre şarjda kalmasına rağmen açılmıyor ise batarya değişimi yapılır.
  • iPad tabletin kullanım süresi çok kısaldı ise batarya değişimi yaptırabilirsiniz.
  • iPad ekranının kenarlarında açılma var ise batarya şişme olasılığı yüksektir. Servis göstererek batarya değişimi yaptırabilirsiniz.
  • iPad bataryası tamamen bitmeden, şarjı bitti diye kapanıyor ise batarya değişimi yaptırmalısınız.
  • Uzun süre şarj etmenize rağmen ipad açılmıyor ise batarya değişimi yaptırabilirsiniz.

iPad Tabletlerin Batarya Şarj Ömrü

Apple tabletlerde batarya döngüsünün ömrü 500 şarj olarak değerlendirilmektedir. Bu 500 şarj döngüsünü biraz daha açıklayalım. iPad tableti şarj takmadan önce şarj yüzdesi 50 olarak baz alalım. Bu tablet şarja taktığımız zaman şarj seviyesini %70 e kadar yükselttik ve sonra çıkardık.

Bu durumda %20 bir şarj etmiş olduk. iPad tabletin şarjı tamamen bitti ve tekrar şarja taktık ve bu seferde %80 e kadar şarj edip bıraktık. Az önce %20 ve daha sonrasında %80 şarj ettik.

Bu işlem sonucunda 500 şarj döngüsünün sadece 1 şarj döngüsünü kullanmış oluyoruz. Tabletimizi 1 kere toplamda %100 şarj etmek tabletin batarya ömründen sadece 500 de 1 ini kullanmış olursunuz.

iPad Şarjı Neden Çabuk Biter?

iPad tabletlerin şarjının çabuk bitmesinin en çok karşılaşılan sebebi uzun süre kullanılan tabletlerde bataryanın kullanım ömrünün bitmeye başlamasından kaynaklıdır.

Tabletinizde oluşan bir darbe sonucu anakartında veya şarj soketinde fazla akım çekmesine sebep olan bir sorun yok ise batarya değişimi sonra eski performansına kavuşursunuz. Uzun süre kullanılmayan ipad tabletlerin bataryası tamamen boşladığı için ilk şarj edilerek açılma süresi 4-5 saati bulmaktadır.

Eğer böyle bir sorununuz var ise çalıştığına emin olduğunuz bir şarj aleti ile ipad tabletinizi uzun süre şarjda tutarak denemenizde fayda vardır. Uzun süre şarjda durduktan sonra açılan tabletin şarjı %100 olduktan sonra ekstra olarak bir saat daha şarjda kalması bataryanın kendine gelmesini sağlayacaktır.

iPad Batarya Değişimi Yaptırdım Sorunum Düzelmedi

iPad pil / batarya değişimi yaptıktan sonra sorunu düzelmeyen müşterilerimiz için ücretsiz arıza tespiti yapmaktayız. Bu sorun ile karşılaşan kullanıcıların birçoğunun tabletinde yeni değiştirdikleri bataryadan kaynaklı olduğu görülmektedir.

Kullanılan bataryanın kalitesi kötü ise tabletin pil performansı hiçbir şekilde iyiye gitmemekte hatta bazı durumlarda daha kötü bir batarya performansı göstermektedir. Servisimizde yapılan tabletin testleri bittikten sonra, tabletin sorunu hakkında müşterilerimize bilgi verilerek işleme başlanır.

Eğer tablette herhangi bir sebepten fazla enerji çekmesini sağlayan bir sebep var ise bunların tespiti yaparak anlaşılır bir şekilde müşterilerimiz bilgilendirilmektedir.

iPad Batarya Değişim İşleminde Garanti Şartları ve Sorumluluk

iPad batarya değişimi yapan birçok firmada olduğu gibi ekranın kırılma riski müşteriye verilmez.

Batarya değişimi işlemi sırasında telefonunuzda oluşabilecek herhangi bir arıza sonrasında %100 Teknik servis garantisi kapsamında tamir işlemi yapılır ve tamamlanır. Müşterilerimize Ek Ücret Kesinlikle Yansıtılmaz.

Yedek parça ve batarya fiyatları devamlı güncellenmektedir ve olabildiğince aşağı yöne çekilerek daha uygun bir şekile getirtilmektedir.

Garantili iPad Batarya Değişimi Yapan iPad Teknik Servisiyiz

Servisimizde %100 Teknik servis garantisi ile yaptığımız işlemlere başlanmadan önce telefon genel testleri yapılarak işleme başlanmaktadır.

Telefonda herhangi bir sorun gözükür ise işlemlere başlanmadan önce müşteri bilgilendirilir ve devam edecek süreç zarfından müşterinin onayına göre devam edilir.

Teknik servisimizde kapsamında yaptıracağınız iPad pil değişimi işlemlerinde kullanıcıların en çok korktuğu ekrana zarar gelme, sorunun çözülmeden teslim edilmesi gibi sorunlar ile kesinlikle karşılaşmaz.

iPad Pil Batarya Değişimi İçin Bize Ulaşın

iPad Batarya değişimi yaptırmak isteyen müşterilerimiz servisimize gelebilirler veya anlaşmalı yurtiçi kargo firması telefonlarını bize ulaştırabilirler.

İstanbul içinde yaşan müşterilerimiz için, telefonları bulundukları adresten teslim alarak, tamiri yapıldıktan sonra tekrardan teslim etme imkanımız vardır. Servisimize gelerek telefonu tamir ettirerek almak isteyen müşterilerimiz için ortalama bekleme süresi 3-4 saattir.

iPad Ekran Değişimi Sonrası Aynı Gün Teslim

Kargo ile gönderimlerde telefon tamir işlemi aynı gün yapılarak testleri tamamlandıktan sonra yine aynı gün içerisinde kargo firmasına teslim edilerek adrese gönderimi yapılmaktadır.

İstanbul içi iPad batarya değişimi yaptırmak isteyen müşterilerimize tabletini adresten teslim alınarak, onarımı yapıldıktan sonra geri teslim edilmesi aynı gün içerisinde tamamlanır.

Sormak istediğiniz farklı bir konu varsa whatsapp destekten anında bilgi alabilir iletişim sayfamızdan teklif alın formunu doldurabilirsiniz.

iPad Batarya Değişim Fiyatları

Fiyatlarımız en uygun ipad batarya değişim fiyatları kapsamında güncellenmektedir. Firmamızda ipad batarya değişimi dışında aynı zamanda macbook pro batarya, iphone batarya, pro model cihazlar, macbook batarya, macbook air batarya tamir servis olarak hizmet vermekteyiz. Batarya değişimi ipad dışında Apple marka tüm cihazlar için yapılmaktadır.

1–12 / 16 sonuç gösteriliyor

1–12 / 16 sonuç gösteriliyor