iPhone Anakart Tamiri

iPhone anakart tamiri telefonun sıvı teması veya darbe ile aldığı hasarların sonucu kısa devre yapması veya entegrelerinin zarar görmesi sonucundan 6 ay garantili yapılan bir işlemdir.

Anakart sorunu iphone telefonlarda genelde ses arızası, wifi hiç açılmaması, telefona sim kart taksanız bile şebeke bulma sıkıntısı gibi belirtiler vermektedir.

Yetkili servisinde anakart tamiri yapılmaz, bunun yerine anakart değişimi yapılmaktadır. Bu servis hizmetinin ücreti de tamirine kıyasla bir hayli yüksektir.

Profesyonel bir şekilde telefonda yapılan arıza tespiti ile iphone anakart onarımı yapılmaktadır.

Güven vermeyen Telefon tamircilerinin Apple marka iphone tamir işlemleri sırasında yanlışlıkla yaptığı veya kullanıcılarının kendileri tarafından parça değişimi yapılırken verdikleri hasarlardan dolayı ile de anakart arızası yaşanmaktadır.

İphone anakart tamir işlemlerinde entegre değişimi veya entegre onarımı diyoruz. Kompansitör değişimi yapılarak kopuk veri yolu var ise veri yollarının onarımına kadar iphone anakart tamiri kapsamında her sorunu bir şekilde servis garantisi ile onarımı yaptırabilirsiniz.

iPhone anakart tamiri
iPhone-anakart-tamiri

iPhone Anakart Tamiri Gerektiren Kısımlar Nelerdir?

iPhone wifi entegresi değişimi (telefonda wifi hiç açılmaz veya açılsa da hiç bir kablosuz interneti görmez )
iPhone ses entegresi değişimi ( telefonda görüşme yaparken karşı tarafın ses gelmez ve sizin sesinizde karşı tarafa gitmez. Ayrıca müzik dinleyemezsiniz ve telefon görüşmesi esnasında hoparlör açamazsınız. Ses entegresi arızası en çok iPhone 7 telefonlarda gözüküyor)
iPhone şarj entegresi değişimi ( telefonunun şarjı çok hızlı bitmeye başlar, telefonunuz şarjı bittiği zaman ne kadar şarj etseniz de açılmaz. Gece yatarken %100 olarak bıraktığınız telefonun şarjı sabah kalktığınızda bitmeye yakın olur veya bitmiş olur )
iPhone baseband değişimi ( telefonda servis yok uyarısı verir ve telefona hangi sim kartı takarsanız takın servis yok veya aranıyor durumuna geçer )
iPhone ışık entegresi Ekran görüntü vermez. (iphone telefonun normalde her şeyi ile çalışır fakat ekran görüntüyü veremez )
iPhone kamera enregresi ( telefonun kamerası sağlam olsa bile kamera kullanmanıza izin vermez )
iPhone dokunmatik entegresi ( telefonun ekran tarafından dokunduğunuzu algılayan parçadır. )

Sıvı Teması Olan iPhone Anakart Onarımı ve Değişimi Nasıl Yapılır?

Sıvı temaslı apple marka iphone telefonlarda anakart tamiri yapılması için kısa sürede servis tamiri kapsamına alınması gereklidir. iPhone sıvı teması olduktan sonra anakarta ulaşan sıvılar, anakarttan sürekli elektrik akımı geçtiği için bir anada kısa devre durumuna geçirebilir. Belli bir süre sıvı teması ile bekleyen telefonun anakartında oksitlenme başlayarak başlayarak telefonu kullanılamaz ve tamir edilemez bir hale sokmaktadır. İphone garantili onarım servisi olarak en ince ayrıntısı ile hizmet vermtekteyiz.

Bu durumda apple marka telefonun kullanılması için anakart değişimine gidilmesi gerekir. Sıvı temaslı ve açılmayan telefonlarda kamera şarj soketi gibi parçaların denenmesi ve test edilmesi ancak anakart tamiri yapılarak telefonun çalışabilir bir hale geldikten sonra yapılmaktadır. Apple marka iphone telefonlarda en kötü sıvı teması deniz suyu yani tuzlu su dur. Deniz suyu yani tuzlu suyun yarattığı oksitlenme sonucu telefon kurtarılamaz bir hale gelir.

iPhone Anakart Tamir Fiyatı Ne kadar ?

iPhone anakart tamir fiyatı telefonda yapılması gereken işleme göre değişkenlik göstermektedir. Yapılacak anakart onarımlarında müşteriden fiyat için onay alındıktan sonra başlanır. Apple marka iphone telefonlarda anakart arızası olan müşterilerimiz, telefonu teknik servisimize ulaştırdıktan sonra teknik servis ekibimiz telefonu inceleyerek ücretsiz arıza tespiti yapar.

Servis kapsamında yapılan arıza tespit işleminden sonra müşteriye gerekli bilgileri ve yapılacak işlemi söyledikten sonra müşterimizin onayı doğrultusunda tamirine başlanır.

iPhone Anakartı Değişimi Nedir ?

iPhone anakart değişimi, anakart onarımı olmayan telefonlar için yapılan komple telefonun içini yenileme işlemidir. Apple marka telefonlardan biri olan iPhone anakart değişimi yapıldığında telefonun içindeki bilgiler tamamen sıfırlanmaktadır. Apple iPhone anakartı değiştirildikten sonra parmak okuyucu özelliği aktif olan anakartlar, parmak özelliği aktif olmayan anakartlar olarak değişmektedir. Değişimi sağlanan anakartın imei numarasıda değişir. Anakart değişimi bir nevi telefon değişimi gibi de algılanabilir. İphone yetkili servisi olarak bu gibi sorunların üstesinden gelmekteyiz.

Apple marka iPhone x telefonda bulunan anakart teknolojisi daha önceki iphone modellerinden çok farklıdır. iPhone x telefonun çıkardığı sorun bir çok teknik servisi tarafından çaresiz kalmasına neden olmaktadır. Bu telefonun anakartı 2 parçadan oluşur. Daha doğrusu bu telefonda iki tane anakart vardır ve bunlarda birbirine lehim ile birleşiktir.

iPhone x telefonun arızası bulunması için bazı durumlarda birbirine birleşik olan iki anakartın birbirinden ayrılması sağlanarak yapılır. Kullanıcı servise bildirdiği arıza üzerine incelemeye başlanan telefonda servis süresi boyunca gerekli testler yapılarak bilgi verilir. Türkiye’deki en başarı iphone anakart servisi olarak hizmet vermekteyiz. iPhone x telefonlarda anakart arızaları Türkiye’nin en iyi iphone servisi olarak her yerine ücretsiz kargo ile hizmet vermektedir. İstanbul ili çevresinde birimimize en yakın lokasyonda hizmet vermekteyiz.

iPhone Anakart Tamiri Başarı Oranı %90

iPhone anakartı tamiri tamirinde başarı oranı %90’i geçen teknik servis olarak hizmet vermekteyiz. Daha önce başka bir servisler tarafından kurcalanmamış ve deniz suyuna maruz kalmamış telefonlarda başarı oranı %90’ın üzerindedir. Apple iPhone telefonlarda anakart tamiri yapılması gerekiyor ise servis tarafından yapılacak ilk müdahale çok önemlidir.

iphone anakart tamiri
iphone anakart tamiri

Bunun nedeni anakart üzerinde doğru bir arıza tespiti yapılarak müdahale edilmesidir. Doğru bir arıza tespiti ise anakart üzerindeki kısa devre yaratan parçaların ölçümlerinin yapılarak bulunması ile sağlanır. Türkiye’nin en iyi iphone servisi anakart uzmanlarının olduğu ve en yüksek kalitede iphone tamiri yapan teknik servis ekibimiz kaliteli malzemeler kullanmaktadır. Bünyemizde iphone telefonların bütün yedek parça stoğu bulunmaktadır.

iPhone Anakart Tamiri Servis Süresi

iPhone anakart tamiri için servis süreci müşterinin bize ulaşması ve almak istediği hizmeti seçerek başlar.

Kargo ile telefonu teknik servisimize göndermek isteyen müşterilerimiz Yurtiçi Kargo firmasından 648648423 nolu anlaşma kodu ile ücretsiz kargo ile gönderebilirler. iPhone anakart onarımı tamamlandıktan sonra müşterimize ücretsiz kargo ile tekrar geri gönderim yapabiliriz. Müşterimizi ödeme işlemi Havale – EFT işlemi ile yapabilmektedirler.

iPhone anakart tamir işlemi ne kadar süre ile biter? Anakart tamir işlemi için teknik servisimize gelmek isteyen müşterilerimiz servisimizde arıza tespiti işlem süresi toplamda ortalama 30 dakikadır. Çayınızı kahvenizi içerken bizde o arada sizin telefonun arıza tespit işlemini tamamlamış oluyoruz.

İstanbul’da İphone Anakart Tamiri

Yapılacak işleme göre servisteki görevli arkadaşlar tamir ve onarım için zaman bilgisini paylaşacaktır. Telefondan hasar durumuna göre 1 ila 3 saat arasında bir süresi anakart tamir işlemini gerçekleştirebilirisiniz.

iPhone telefonunuz ile ilgili herhangi bir sorununuz var ve tamir gerektirdiğini düşünüyorsanız teknik servis canlı whatsapp destek hattından anında bilgi alabilirsiniz. ayrıca tüm iphone cihazlarınız için şayet İstanbul ili çevresinde iseniz birimimize en yakın lokasyondan yerinde değişimi ve tamir hizmeti vermekteyiz.