Oppo Ekran Değişimi

Citrus Mobil'de Oppo ekran değişimi yaptırmak çok kolay.

Citrus Mobil servislerinden yapılan Oppo ekran değişimleri 180 Gün garanti kapsamındadır. Ayrıca telefonunuzdaki bilgiler silinmeden ekran değişimi işlemi tamamlanmaktadır.

Oppo ekranı; iç lcd ekran + ön cam + dokunmatik set olarak sıfır ürün ile değiştirilmektedir.

Ekran Değişimi Teknik Servis Süreci

Telefonun Servislerimize Ulaştırılması

İstanbul Bayrampaşa ve Kadıköy'de bulunan servislerimize gelenbilir yada Ücretsiz kargo gönderimi yapabilirsiniz.

Teknik Servis Kontrolü

Servimize ekran sorunu ile gelen telefonun kontrolü yapılır. Ekran mı? ön cam mı? değişeceği konusunda müşteriye bilgi verilir.

Ekran Değişimi Sonrası Genel Test

Ekran değişimi yapılan Oppo telefonun dokunmatik, kamera, ses, face id gibi özelliklerin kontrolü yapılarak hazır hale getirilir.

Oppo Ekran Değişimi Fiyatı Ne Kadar?

Oppo orjinal ve yan sanayi ekran değişimi fiyatlarını görmek için aşağıdaki listeden telelefon modelinizi seçmeniz gerekmektedir. Orjinal ve yan sanayi ekran değişimi seçeneklerinden hangisini kullanmak istediğinizi belirledikten sonra, Oppo telefonunuzu servislerimize ulaştırarak onarım yaptırabilirsiniz. 
Ödeme yönetemleri için nakit, kredi kartı ve havale-eft seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Oppo Ekran Değişimi Fiyat Listesi 2024

Oppo Telefon ModeliEkran Değişimi FiyatıGaranti Süresi
A5 2020950 TL6 AY
A9 2020950 TL6 AY
A12950 TL6 AY
A31950 TL6 AY
A521.000 TL6 AY
A721.000 TL6 AY
A54950 TL6 AY
A55950 TL6 AY
A151.000 TL6 AY
A161.000 TL6 AY
A741.750 TL6 AY
RENO 4 LİTE3.200 TL6 AY
RENO 5 LİTE1.750 TL6 AY
A5s950 TL6 AY
Reno 43.200 TL6 Ay

Oppo Orjinal Ekran

Oppo orjinal ekranı dokunmatik hassasiyeti sayesinde oyun oynayan kullanıcılar ve gün içerisinde çok yoğun bir şekilde telefon kullanıcıları için kuşkusuz en iyi tercih olmaktadır. Honkok orjinali, çin orjinali ve servis orjinali gibi farklı kalitede bir çok benzer alternatif ürünler bulunabilmektedir.

Oppo Orjinal Ekranı Nasıl Anlaşılır?

Oppo orjinal ekranı, ekran çıtası olarak adlandırılan orta kasa ile beraber değişmektedir. Ekran çıtası ve orta kasası ile beraber değişmeyen oppo telefon ekranları, çıkma orjinal veya çin orjinali ürün ile değiştirilmektedir.. Oppo orjinal ekran olup olmadığını anlamanın en iyi yolu ekran görüntü kalitesi ve dokunmatik hassasiyetinin kontrolü ile gerçekleştirilir.

Oppo Orjinal Ekran Değişiminin Avantajları

Oppo orjinal ekran değişiminin, yan sanayi ekranlara göre bir çok avantajı bulunmaktadır. Ekran değişimi gerekli olduğu zaman kullanıcıların en çok tercihi orjinal ekran olsa bile yetkili servislerdeki yüksek ücretler, kullanıcıları farklı servislere ve farklı muadil parçalara yönlendirmektedir.

  1. Parmak okuyucu özelliği ekran üzerinde olan oppo telefonlarda orjinal harici parça değişiminde parmak okuyucu özelliği çalışmamaktadır.
  2. Üst seviye teknoloji ile üretilen orjinal oppo ekranlarının görüntü ve dokunmatik kalitesi sayesinde sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlar.
  3. Oppo orjinal ekranın en önemli avantajlarından bir tanesi de darbeye karşı yan sanayi ekranlara göre daha yüksek korumada olmasıdır. Bu sayede telefonun aldığı darbeler sonrası ekranın bozulma ihtimali daha düşüktür.
  4. Oppo orjinal ekranların camı çatladığı zaman ön cam değişimi yapılarak tamir edilebilmektedir. Ön camı çatladığı zaman ekran değişimi yapmak yerine daha uygun fiyatlı tamir hizmeti olan ön cam değişimi yaptırabilirsiniz.

Oppo Yan Sanayi Ekran Değişiminin Avantajları

Oppo yan sanayi ekran değiştirmenin en büyük avantajlarının başında tabiki fiyat olarak daha uygun olmasıdır.. Yan sanayi ekran değişimi fiyatı telefonun modeline göre %50'a varan fiyat avantajı sağlamaktadır. Bu sayede ekranı kırılan redmi telefonunuzu çok daha uygun fiyatlar ile tamir ettirmiş olursunuz. 
Oppo ekranı kırıldığu zaman yan sanayi ekran seçerken en ucuz nerede ekran değişimi yapılır diye araştırmak yerine, en uygun fiyatlı ve kaliteli ekranın nerede değiştirildiğini araştırarak tamir hizmeti almanızı tavsiye ederiz. Yan sanayi olarak satılan bir çok kalitede Oppo ekranı vardır. Bu ekranların kalitesine göre ekran görüntüsündeki renkler daha canlı ve net olur. Ayrıcaa dokunmatik kalitesi ve darbeye karşı sağlamlığı konusunda çok fark vardır.

Oppo yan sanayi ekranlarda en iyi honkok orjinali ve çin orjinali olarak satılan ekranlardır. Yan sanayi ekranlada ön cam değişmiş orjinal ekran diye satılan yedek parçaları görebilirsiniz.

Oled ekrana sahip olan xiaomi telefonlarda, yan sanayi ekran tercihi yaparken mutlaka oled ekran kullanılmalıdır. Ucuz ekran olarak satılan TFT teknolojisine sahip xiaomi ekranları kesinikle tavsiye etmiyor ve kullanmıyoruz.

Parmak okuyucu ve yüz tanıma özelliği bozulmaz

Ekran değişimi yaptığımız Oppo akıllı telefonlarda parmak okuyucu özelliği ve yüz tanıma özelliği bozulmaz.

Ekran belli bir süre sonra kasadan ayrılma yapmaz

Oppo telefon ekranları özel yapıştırıcı ile montajı yapılarak, ekran kendiliğinden yerinden çıkarak bozulmaz

Yüksek Kalitede Parçalar

Yan sanayi ekran değişiminde en yüksek kalitede yedek parçalar kullanılır.

Oppo Yan Sanayi Ekran Performansı

Oppo orjinal ekran ile yan sanayi ekran arasındaki en büyük fark görüntü ve dokumatik kalitesidir. Oppo orjinal ekranlarının iç lcd görüntü kalitesi çok daha yüksel piksellerde ve net bir förüntü vermektedir. Yan sanayi ekranlarda ise görüntüde renk tonları daha farklı ve piksel yoğunluğu daha düşüktür.

Orjinal oppo ekranlarında dokunmatik kalitesindeki hassasiyet, yan sanayi ekranlara göre tepkime süresinde ciddi anlamda fark göstermektedir. Bu da telefonda hızlı mesaj yazanlar ve oyun oynayanları bir hayli etkilemektedir.

Orjinal oppo ekranlarının bir diğer artısı da gorilla glass özelliğine sahip olmasıdır. Bu sayede telefonun aldığı darbeler sebebi ile ekrana zarar gelme ihtimalini düşürmektedir.

Oppo Ekran mı Kırıldı? Cam mı Kırıldı?

Oppo telefonlarda darbe ve düşme sonrası ekran hasar aldığında ekranı yada ön camı kırılabilir. Ön cam'da çatlak oluşması durumunda telefonun ekran değişimi yerine ön cam değişimi yapılabilir. Oppo ön cam değişimine uygun olması için gekeli bazı durumlar vardır. Bunların başında ekranın orjinal olması ve iç lcd ekranda görüntü bozukluğu olmaması gerekmektedir.

Oppo Ekran Değişimi Sıkça Sorulan Sorular

Oppo ekran değişimi yapmadan önce Ekran değişimi sonrası en çok merak edilen soruları cevaplandırıyoruz.

Oppo telefonumun dokunmatiği çalışmıyor. ekran değişimi sorunu çözer mi?

Oppo dokunmatik sorunu genelde ekranın sıvı veya darbe sonrası hasar görmesi ile ortaya çıkmaktadır.  Dokunmatik sorunu olan Oppo  telefonlarda test amaçlı ekran takılarak kontrol etmekteyiz. Ekran değişimi dokunmatil sorununu çözüp çözmediğine bakmaktayız. Sonuca göre müşteri bilgilendirilmesi yaparak tamir işlemine devam etmekteyiz.

Telefonumun ekranı beyaz oldu ne yapmalıyım?

Oppo beyaz ekran sorunu, sistem yazılımının donması sebebi ile veya iç lcd ekranın bozulması sonucu ortaya çıkmaktadır. Oppo beyaz ekran oluşması telefonu kullanmanıza engel olur. Telefonu yeniden başlatarak sorunu çözebilir veya teknik servisten destek alabilirsiniz.

Telefonumun ekranında siyah leke çıktı nasıl düzelir?

Oppo akıllı telefonların ekranları oled ve İPS teknolojisi ile üretilmiştir. Ön cam ise genellikle gorilla glas olarak geçen kırılması en zor telefon ekran camıdır.

Fakat telefonun ekranına gelecek sert bir baska veya düşme sonucu çarpma olduğunda iç lcd ekranları hasar görebilir. Bu durumda siyah leke ve çizgiliker çıkmaya başlar.

Oppo ekran değişimi sonrası bilgilerim silinirmi?

Oppo ekran değişimi sonra telefonun ekran kilit şifresi varsa, şifreyi girerek telefonunuzu açabilirsiniz. Ekran şifresi yok ise telefonunuz sorunsuzca açılır. Telefonu açtığınız zaman içindeki bilgiler silinmeden kullanabilirsiniz.

Oppo ekran değişimi ne kadar sürer?

Oppo telefonların ekran değişimi genelde 3-4 saat içerisinde tamamlanmaktadır. Gün içerisinde telefon tamir süresi yoğunluk ve randevü sırasında göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Kargo ile telefonumu size gönderebilirmiyim?

Oppo değişimi için Türkiye geneli yurtiçi kargo ile telefonunuzu bize göndererek orjinal ve yan sanayi ekran değişimi yaptırabilirsiniz.