tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Cep Telefonu Ekran Değişimi Sonrası Bilgiler Silinir Mi ?

Telefonun ekranı kırılan bir çok kullanıcı, ekran değişimi yaptırmak istese bile telefonun içindeki bilgilerin silinme riski yüzünden ne yapacağını bilemiyor. Aslında bazı durumlar haricinde telefonların ekran değişimi sonrası içerisindeki bilgiler silinmez. Son aramalarınız, mesajlarınız, resimleriniz ve whatsapp konuşmasına kadar her şey eski halinde kalır.

iPhone kullanıcılarının en çok başına gelen şifre girme işlemini bir çok kez yanlış denemeden sonra “iphone etkin değil” “iTunes’a bağlayın” ibaresi geldi ise, bu andan sonra telefonun içindeki bilgileri alma şansınız tamamen bitmiştir. Bu durumun oluşmasının sebebi, sizin yada başkalarının telefonun ekran şifresini yanlış girmesinden veya telefonun ekranı ile dokunmatiğinde sorun olduğu zaman sürekli kendi kendine yanlış şifreler deneyerek telefonun kilitlenmesine sebep olmasından kaynaklanmaktadır.

iphone etkin degil veri kurtama

Samsung telefonlarda ekran şifresini unutursanız, telefonu açarak hiç bir bilgi kaybolmadan telefonu kullanmanız için bir şansınız var. Telefonun kurul ayarları yapılırken veya daha sonra samsung account ile giriş yatıysanız çok güzel. Bu konu ile alakalı samsung son derece açıklayıcı bir yazısına buradan bakabilirsiniz.

Peki bu aşamalar sonrası telefona giriş yapamadık veya telefonun içersindeki bilgileri alamadık. Başka hiç bir çzöüm yolu yok mu ? Son bir şans daha var fakat o da sizin tekrardan ayarlardan bu özellikleri etkinleştirmeniz ile alakalı.

iPhone telefonlarda icloud yedeklemesi, samsung telefonlarda samsung cloud yedeklemesi yapmış olmanız gerekmektedir. Eğer bunları yaptıysanız son yedeklemeye kadar olan bilgilerin hepsine ulaşabilirsiniz.

Bunun için telefonu sıfırlayarak kurulum ekranında iphone cihazlarda için icloud dan verileri aktar, samsung cihazlar için samsung clıud tan verileri aktarı seçerek kurulumu tamamlamanız yeterlidir. Bu işlemleri yaparken sizden hangi e posta üzerinden yedek alma işlemini yaptıysanız sizden o e posta adresini ve şifresini isteyecektir.

Umarım bilgilerinizin tamamını veya bir çoğunu kurtarmış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir