tarihinde yayınlandı 7 Yorum

iPhone Batarya Değişimi Ne Kadar ?

iPhone batarya degisimi ne kadar

iPhone batarya değişimi ücretinin ne kadar olduğu, aktif olarak 1-2 yıldır aynı telefonu kullanan iphone kullanıcıları tarafından sürekli merak ediliyor : İşte iPhone batarya değişimi için Apple pil fiyatları vs CitrusMobil pil fiyatları

 

iPhone batarya değişimi ücreti ne kadar olduğu telefonun modeline, iphone pil değişimi için kullanılacak ürünün markasına ve kullanılan pil için verilen garanti süresine göre değişmektedir. Servisimizde iPhone pil değişimi fiyatı için kargo gönderimlerinde ek ücret yansıtılmaz ve Türkiye geneli ücretsiz kargo ile cihazınıza güvenli bir şekilde onarım yaptırabilirsiniz.

Konu Başlıkları

iPhone Pil Değişimi Yapılıyor mu ?

iPhone pil değişimi, diğer bütün akıllı telefonlarda da olduğu gibi yeni bir batarya ile değişim işlemi yapılmaktadır. Yetkili servislerde garanti kapsamı dahilinde veya garanti kapsamı haricinde pil değişimi yaptırabilirsiniz. Apple servislerinde herhangi bir sebep yüzünden pil değişimi yapmaz veya farklı onarım ücretleri de çıkartarak yüksek ücretler yansıtıldığı da görülmektedir. Mesela ekranı çatlak yada kasası kırık olan iphone telefonlarda pil değişimi yapamaktadır veya ekran değişimi ile beraber ücretlendirme yapmaktadır.

Böyle bir durum ile karşılaştığınız zaman, yada daha uygun fiyatlar ile iphone pil değişimi yaptırmak istediğinizde servisimizde 1 yıl kvk garantili iphone pil değişimi yaptırabilirsiniz

Bakınız : iPhone Pil Yüzdesi Değişmiyor

Garanti kapsamı devam eden ve Türkiye’de yetkili servislerden onarım hizmeti almaya uygun olan iphone cihazlar için pil değişimi Apple Store mağazalarında ve diğer yetkili servislerde randevü ile yapılmaktadır. Apple servislerinde pil değişimi yapmak için buradan randevü alma sayfasına bakabilirsiniz.

Apple servislerden randevü almak istediğiniz size en yakın şubeleri ve müsaitlik durumlarını görerek randevu oluşturmanız gerekmektedir. Aksi takdirde sizi müsait bir servisten destek almak için yönlendiriyorlar.

Yetkili servisler ücretli veya ücretsiz batarya değişimi yaptırmak isteyip destek alamayan iphone kullanıcıları, servisimiz garantili iphone batarya değişimi hizmetinden yararlanabilir.

Apple Servis Pil Değişim Ücreti Ne Kadar?

Apple servis pil değiştirme ücreti iphone se ve üzeri modeller için 399 TL’den başlamaktaydı. 2021 yılının sonunda yapılan zamlar ile 629 TL’den başlayan iphone batara değişim fiyaları güncellenmiştir. iPhone 5s – iphone 5 ve alt modellerine artık pil değilşim ücreti ödense bile yapılmamaktadır. Apple yetkili servisleri, yurtdışından gelen ve garanti kapsamı dışında olan, yetkisiz müdahale görmüş iphone telefonlar için pil değişimi yapmamaktadır. Apple yetkili servis pil değiştirme ücreti ödemesi yapılsa bile kesinlikle bu cihazlara pil değişimi yapmamaktadır.

Bakınız : Apple Servis Şikayetleri
iPhone Modeli Garanti Kapsamında Değişim Ücreti Garanti Kapsamı Dışında Değişim Ücreti
iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max,
iPhone XR, iPhone 11 Pro Max,
iPhone 11 Pro, iPhone 11, iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 Pro, iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 13 Pro Max, iPhone 13 Pro, iPhone 13, iPhone 13 mini
0 TL 1.399 TL
iPhone SE (3. nesil), iPhone SE (2. nesil), iPhone SE,
iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6,
iPhone 7, iPhone 7 Plus,
iPhone 8, iPhone 8 Plus,
diğer tüm uygun modeller
0 TL 1019 TL
iphone serviste pil değişim ücreti ne kadar ?

 

Apple Servislerinde iPhoe pil değişim ücretleri yeni listesi yayınlanmış olup garanti kapsamı dışında pil değişim ücretleri aşağıdaki gibidir.

Yetkili serviste iphone pil değişimi yapılabilmesi için telefonun ekranında veya kasasında kırık olmaması gerekmektedir. Eğer telefonun ekranında, kasasında kırılma var ise iphone pil değişimi için ek ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Yada iPhone pil değişim işlemini ücret ödeyerek te yaptıramayabilirsiniz.

Apple servis pil değişimi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için iPhone Pil ve Güç Sorunları İçin Onarım sayfasına bakabilirsiniz.

CitrusMobil Garantili Onarım Sunar.

Bakınız : iPhone Batarya Ömrü Uzatma veya Daha Uzun Ömürlü Kullanmak

CitrusMobil iPhone Pil Değişimi Ne Kadar

Citrusmobil servislerinde iphone pil değişim işlemleri garanti kapsamında veya garanti kapsamı dışında olan iphone telefonların tamamına yapılmaktadır. iPhone pil değişimi iin açılan telefonların sıvı ve toz koruma bandı yenilerek montaj işlemi tamamlanır ve bu batarya değişim işlemleri garantili olarak yapılmaktadır.

 

 

iPhone Modeli Pil Değişim Fiyatı
iPhone 6 300 TL
iPhone 6 Plus 350 TL
iPhone 6s 400 TL
iPhone 6s Plus 400 TL
iPhone 7 400 TL
iPhone 7 Plus 450 TL
iPhone 8 450 TL
iPhone 8 Plus 500 TL
iPhone X 650 TL
iPhone Xr 650 TL
iPhone Xs 650 TL
iPhone Xs Max 750 TL
iPhone 11 750 TL
iPhone 11 Pro 800 TL
iPhone 11 Pro Max 800 TL
iPhone Se 350 TL
iPhone Se 2. Nesil 450 TL
iPhone Se 3. Nesil Bilgi Alınız
iPhone 12
iPhone 12 Pro Max
iPhone 12 Mini
iPhone 12 Pro
Bilgi Alınız
iPhone 13
iPhone 13 Pro Max
iPhone 13 Mini
iPhone 13 Pro
Bilgi Alınız

iPhone Batarya Değişimi Ne Zaman Yapılmalı ?

iphone batarya degisimi citrusmobil.com

Batarya Değişimi Gerektiren Sorunlar

 • Telefonun ayarlar – pil – pil sağlı bölümünde %79 ve altına düştüğü zaman,
 • Ekrana baskı yapacak kadar veya ekranı açacak kadar batarya şiştiği zaman,
 • Telefonun şarjı olduğu halde aniden kapanması durumunda,
 • Şarj seviyesi kendiliğinden azalması gibi durumlar yaşandığında,
 • Soğuk havalarda telefonda kasma ve yavaşlama olduğu zaman pil değişimi gerelidir.

iPhone Pil Sağlığı Servis Gösterdiği Zaman

iPhone telefonlarda pil sağlık durumuna bakarak bataryanın ömrünü kontrol edebilirsiniz. Pil sağlık bölümünde %80 seviyesinin altına düştüğü zaman telefonun bataryasınındeğişmesi gerektiğine dair “servis” ibaresi gözükmektedir. Bu özellik iphone 6 ve üzeri modellerde ios 11.3 yazılımı ve daha güncel yazılımı kullanılan telefonlarda gözükmektedir.

iphone pil sagligi iyi

 

iPhone Pil Sağlığı Güzel

iphone pil sagligi servis

 

iPhone Pil Değişimi Gerekli

Ekrana Baskı Yapacak Seviyede Batarya Şişmesi Olduğunda

iPhone bataryaları belli bir kullanımdan sonra, sıvı teması olduğu zaman, darbeden kaynaklı zedelendiği zaman şişmeye başlamaktadır. Bu batarya şişmesi farkedilmediği zaman tehlikeli bir durum yaratabilmektedir. Batarya şişliği ilk olarak ekranınkenarında oluşan açılma ile farkedilebilirken, ekrana baskı yapması sonucunda ekranda oluşan lekeler sayesindede hissedilebilir.

Aniden Kapanma Durumu Sürekli Yaşanıyorsa

Telefonun şarj yüzdesi yüksek olsa bile bir anda telefonun şarjı bittiği için kapanıyorsa bataryanın değişmesi gereklidir. Ani kapanmlar yaşanan iphone telefonlarda batarya sorunu çözülmez ise telefonun hafızasına zarar verebilir yada anakartına kısa devreolşmasına sebep olabilir.

Şarjı Hızlı Bitmeye Başladı ve Kendiliğinden Azalıyor

Ömrü tükenen iphone bataryaların şarj ömrü kısalacağı için şarjı hızlı biter ve hiç bir şey yapmasınız bile telefonun şarjı kendiliğinden azalır. Bu sorunu yaşayan kullancılar sürekli yanında şarj aleti taşıyarak her an telefonu şarj etme gereksinimi duymaktadır. Bu iphone batarya sorunu kaliteli pil değişimi ile düzelmektedir.

Soğuk Havalarda Telefonda Yavaşlama Olduğu Zaman

Soğuk havalarda iphone bataryalarının depoladığı kimyasal enerjiyi, elektrik enerjisine çevirmekte zorlanıp ani kapanmlar ve geç şarj olmalar yaşanmaktadır. Bu durum genel olarak iphone telefonlarda gözükmekte ve bataryanın sağlık ömrü azaldığı zaman daha çok yaşanmaktadır. Sıcak ortamda telefonu kullanmak soruna geçici çözüm sağlarken, batarya değişimi ile kesin çözüm sağlayabilirsiniz

iPhone Batarya Değişimi Ne Kadar ?” üzerine 7 yorum

 1. İphone batarya değişiminde kısa ve kesin çözüm için teşekkür ederim

 2. iphone şarjım çabuk bitmeye başladı. Güçlendirilmiş batarya değişimi yapsam bana faydası yada zararı varmıdır ?

  1. güçlendirilmiş batarya kullanmanızın faydası tek şarj ile daha uzun süre kullanamanıza imkan sağlar

 3. Telefonu şarj aleti takılı olduğu zaman çok güzel kullanabiliyorum. Fakat şarj aletinden çıkarttığım zaman hafiften donarak hareket ediyor. Sorun batarya ile alakalı olabilir mi

  1. Merhaba, Bataryanı nömrü bitmiş veya soketi yerinden çıkmış olabilir. Servisimizde gerekli kontroller yapılarak size bilgi verilir.

 4. iPhone x batarya değişimi yaptırmak istiyorum. Faced id özelliğine zarar gelir mi

  1. Merhaba Halit Bey, Servisimizde yapılan iPhone x batarya değişimi işleminde face id bozulmaz. Ayrıcatrue tone özelliğide aktif kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir