iPhone Ön Cam Değişimi

iPhone ön cam değişimi tamamen strelize ortamda uzman ekipler tarafından yapılmaktadır. iPhone ön cam değişimi işleminde, görüntüyü aldığınız iç ekran ile dokunduğunuz dış cam birbirinden ayrılarak işlem yapılır.

Ekran ön cam ve iç ekran ayırma işlemi yapıldıktan sonra iç ekrandaki yapıştırıcı lekeleri tamamen temizlenmelidir. Güzelce temizlenmeyen iç ekranlar, ön cam değişimi yapıldıktan sonra hava kabarcığı veya leke bırakmaktadır.

iPhone Ön Cam Değişimi

iPhone Ön Cam Değişimi İşleminde Bilgilerim Silinir mi?

iPhone ön cam değişimi işleminde hiç bir bilgi silinmez. Telefonun ön cam değişim işlemine uygun olması gerekir. Ekranda darbeden veya çatlamadan sebep siyah leke olmaması gerekir.

Ekrandaki görüntüde herhangi bir leke var ise, ekranda kırmızı, yeşil çizgi varsa cam değişimi esnasında bu lekeler gitmemektedir. Bu lekeler ve çizgilerin giderilmesi için ekranın tamamen değişmesi gerekmektedir. Ekranın tamen değişmesi dış cam ve iç ekranın değişmesidir.

iPhone telefonların bir kaç modelinde ( iPhone x ) ekran cam ile beraber dokunmatikte arıza yapar. Bu durumlarda iphone ön cam ve dokunmatik beraber değişmesi gerekmektedir. Bu işlemde kullanıcıdan ekstra ücret alınmaz.

iPhone ön cam değişimi işleminde hiç bir bilgi silinmez. Telefonun ön cam değişim işlemine uygun olması gerekir. Ekran darbe veya çatlamadan sebep siyah leke olmaması gerekir. Ekran görüntüsünde herhangi bir leke var ise, ekranda kırmızı, yeşil çizgi varsa cam değişim esnasında bu lekeler gitmemektedir.

iPhone ön cam değişimi yapılma işlemi için bu lekeler ve çizgilerin giderilmesi için ekranın tamamen değişmesi gerekmektedir. Ekranın tamen değişmesi ön cam ve iç ekranın değişmesidir. iPhone telefonların bir kaç modelinde (iPhone x) ekran cam ile beraber dokunmatikte arıza yapar. Bu durumlarda iphone ön cam ve dokunmatik beraber değişmesi gerekmektedir. Bu işlemde ekstra ücret alınmaz.

iPhone Ön Cam Değişimi İşleminde Risk Yok

iPhone ön cam değişimi sadece orjinal ekranlara yapılmaktadır. iPhone ön cam değişimi işleminde ekrana ve telefon zarar gelme riski sıfırdır. iPhone telefonunuzun ekran herhangi bir sebeple çatladı ve görüntüyü aldığınız iç ekrana hiç zarar gelmedi ise kesinlikle fiyat ve performans olarak ön cam değişimi yapmanızı tavsiye ederiz.

iPhone Ön Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone ön cam değişimi nedir sorusuna cevaplamadan önce iphone telefonların ekran yapısını tanıyalım. iPhone telefonların ekranı modeline göre farklı özellikleri bir arada bulundurmaktadır.

  • iPhone 6 ve iPhone 6 plus telefonlarda ekranda dokunduğunuzu algılayan ekrana bağlı dokunmatik filmi, görürüntüyü aldığınız iç ekran ve telefonu kullanırken ekranda parmağınızla dokunduğunuz bölüm ön cam bulunaktadır. Eğer iphone ve iphone plus telefonda cam değişim işlemi yaptırmayı düşünüyorsanız, ekranın orjinal olması gerekmektedir. Ekranı orjinal olan iphone telefonun görüntüsünde (görüntüyü veren iç ekranda ) ve dokunmatiğinde ( dokunmatikte sorun yaşamıyorsanız ) sorun yok ise telefonunuz ön cam değişimine uygundur.
  • Apple’ın iPhone 6s, iphone 6s plus, iphone 7, iphone 7 plus, iphone 8 ve iphone 8 plus modeli telefonların ekranında diğer iphone modellerine göre bir farklı özellik vardır. Bu ekranlarda telefonda kullandığınız home tuşu ve parmak okuyucu tuşunun telefona bağlantı filmi ekrana bağlıdır. Ön cam değişimi işleminde bu home tuşu ve parmak okuyucu filme kesinlike zarar gelmez ve parmak okuyucu özelliği bozulmaz.
  • iPhone x, iPhone xs, iPhone xr, iPhone 11 ve üzeri modeller apple cep telefonların ekranında bir home tuşu ve parmak okuyucu özelliği yoktur. Bu telefon modellerinde yüz tanıma özelliği vardır. Bu telefonlardaki yüz tanıma özelliği arızalandığı zaman yüksek ücretler ödemek zorunda kalmamız için sıfır risk ile onarım yapmaktayız. iPhone cam değişimi sonrası yüz tanıma özelliğine kesinlikle zarar gelmez ( yüz tanıma özelliği aktif ve sorunsuz çalışıyor ise ) .

İphone Ekran Ön Cam Değişimi İşleminde Öncelik Camı Kırık iPhone Telefonlardır

Ön camı kırık iphone telefonların ön cam değişimine uygun olup olmadığının kontrolü yaptırılıp, ön cam değişimi iphone telefon için mutlaka yaptırmanızı tavsiye ederiz. Şöyle düşünün, telefonun ekranında kullanımınıza engel hiç bir sorun yok. Görüntüde bir bozulma yok, mürekkep dağılması yok, dokunmatiğiniz düzgünce çalışıyor.

Sadece ekranın ön tarafındaki camda çatlamalar var. Peki sizin görüntüyü aldığınız iç ekran ve dokunmatiğiniz sorunsuz ise, neden çok yüksek ödeyip tamamen ekranı değiştiriyorsunuz. Yada orjinal ekranın sadece ön cam değişimini yaparak sorunsuzca kullanmak varken, yan sanayi bir ekran ile değiştiriyorsunuz.

iPhone ön cam değişimi işlemini servisimizde profesyonel makineler ve uzman ekibimiz ile sorunsuzca ve telefonunuza hiç bir zarar gelmeden yaptırabilirsiniz. Ön camı kırılan iphone telefonlarda titiz bir çalışma yapmaktayız.

iPhone Ön Camı Değişimi Apple Firması Neden  Yapmaz?

Apple firmasında ve diğer yetkili servislerin hiçbirinde ön cam değişimi yapılmıyor. iPhone ön cam değişimi yapmak yerine ekranı tamamen değiştirerek işlem sonunda yüksek tutarda ücretler çıkarmaktadır. iPhone ön cam değişimi işleminde risk seviyesi apple firması tarafından maliyet ile kıyaslandığı için bu cam değişimi işlemine girmediğini veya serviste işlem süresi uzun sürdüğü için bu işlemi yapmıyor diyebiliriz.

İphone Ön Cam Ekran Değişimi Yarar ve Zararları

Ön cam değişimi yapmayan ve yapamayan firmaların söyledikleri ve anlattıklarını unutun. Servisimizde yapılacak iphone ekran değişimi işlemleri sonunda %100 müşteri memnuniyeti ve şeffaflık içerisinde ön cam değişimi işlemi yapılmaktadır.

iPhone Ön Cam Değişimi Yararları

Düzgünce yapılan iPhone ön cam değişimi işleminde fiyat ve performans gibi bir çok yararı vardır. Telefonunuzun iç ekranı ( LCD ) ve dokunmatiği orijinal kalır. Telefondaki bilgiler silinmez, yüz tanıma özelliği ( face id ) bozulmaz, parmak okuyucu aktif çalışmaya devam eder.

İphone ekran değişimi için tasarruf yapmak istemezmisiniz? Orijinal ekran değişimi işlemine vereceğiniz paradan %70 – %80 e kadar daha ucuza mal edersiniz. Telefonun performansı kesinlikle değişmez.

iPhone Ön Cam Değişimi Zararları

iPhone ön cam değişimi işleminin zararlarının başında cam değişimi için kullanılan parçası kalitesi çok önemlidir. Eğer kullanılan ön cam kaliteli değil ise, renk tonlarında farklılık yaşarsınız.

Servisimizde iPhone Ön Camı Değişiminde Kesinlikle Risk Sıfırdır

Dokunmatiğiniz düzgün bir şekilde çalışmaz ve en ufak bir darbede kendi kendine çatlayarak kırılır. Ayrıca bu işlemi yaptıracağınız yerde çok önemlidir. iPhone ön cam değişimi işlemi sırasında iç ekrana zarar vererek ekranı kullanılmaz hale getirebilirler.

İphone Ekran Ön Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone ön cam değişimi işlemi separatör adı verilen vakumlu ısıtıcı ile telefonun yani iphone ön camı ısıtılarak ve gerekli ısıya geldiğinde iç ekranla birbirinden ayırarak yapılır. Bu ön cam ve ekranı oca olarak bilenen malzeme yapıştırır.

Citrus Mobil’den 6 Ay İphone Ön Cam Değişim Garantisi

Oca malzemesi ısıtıcı üzerinde çözeltilerek ince bir tel ile cam ve ekran arasına girerek ayrılır. Kırılan ön cam söküldükten sonra, lcd ekranda kalan oca malzemesi temizlenerek yeni oca’lı ön cam ekrana takılarak havalı vakum makinesinde belli bir süre bekletilerek ekran onarımı tamamlanır. İphone ön cam değişimi yapılan ekran, telefona montajı yapılarak telefon kullanıma hazır hale gelir.

11 sonuç gösteriliyor

11 sonuç gösteriliyor