iPhone Hoparlor Değişimi

favicon

Alanında Uzman Ekibi ile Ücretsiz Arıza Tespiti. iPhone Hoparlör Değişimi

iphone hoparlor degisimi ve fiyati

iPhone hoparlörü sesi çıkmıyor mu?  Yoksa artık telefonun sesi çok az mı çıkıyor? Ücretsiz arıza tespiti ile garantili onarım Citrusmobi’de.

iphone hoparlor degisimi yapmak

iPhone hoparlörü bozuk ise değişim gereklidir.

iPhone Hoparlör Değişimi

Ses Cızırtılı Çıkıyor

Müzik ve video seyrederken ses seviyesini yükselttiğimiz zaman cızırtlı ses çıkıyor ise hoparlör değişimi gereklidir.

Ses Bozuk Çıkıyor

Herhangi bir ses ile alakalı telefonu kullandığımız zaman ses bozuk çıkıyor ise hoparlör değişimi gereklidir.

Hoparlörden ses çıkmıyor

iPhone hoparlörden hiç ses çıkmıyor ise, hoparlör değişimi veya Soket değişimi gereklidir. Ağır darbeli telefonlarda sorunun çözümü anakart tamirine kadar gidebilmektedir.

Hoparlör ses az geldiği zaman

Hoparlör Filtresi Değişimi

Hoparlör sesi az çıkıyor

Hoparlör ses az çıkmaya başladığında, hoparlör filtresi temizliği sorunu çözebilir.

Hoparlör ve ahizeden ses az çıkıyor

Hem hoparlörden hem ahizeden ses az çıkıtğı zaman genel temizlik işlemi ile sorun çözülebilir.

Hoparlör filtresi değişimi

Temizlik ile düzelmeyen sorunlarda hoparlör filtresi değişimi ile çözüm sağlanabilmektedir.

iphone hoparlor filtresi degisimi

Apple iPhone Hoparlör Değişimi

iPhone şarj soketi değişimi işleminde telefonun modeline göre mikrofon, ve hoparlör filmi ile beraber değişim yapılmaktadır. Bunun sebebi şarj soketinin bağlı olduğu parça ince bir film üzerindedir ve şarj soketi arızalarında bu parça tamamen set olarak değişir.

iPhone şarj soketi değişim yapmadan önce telefonda kullandığınız şarj aletini değiştirerek ve imkânınız var ise kablosuz şarj özelliğini kullanarak test edebilirsiniz.

iPhone hoparlörden cızırtılı ses geliyor

iPhone telefonun hoparlöründen cızırtılı ses geliyor ise hoparlörün patlamış demektir. iphone hoparlörden cızırtılı ses gelmesinin sebebi genelde hoparlörü temizlemek için delici bir alet ile fazla bastırarak hoparlörün zedelenerek filtrelerinin yırtılması ile olur.

iPhone hoparlör değişimi ne kadar

Telefonun modeline göre değişen iphone hoparlör  değişim ücretleri 149 TL’den başlamaktadır. iPhone hoparlör değişim fiyatlarına bakarak güncel olarak şarj soketi değişim fiyatlarını öğrenebilirsiniz. iPhone hoparlör değişimi ne kadar? diye merak ediyorsanız sayfamıza bakabilir yada bizimle iletişime geçebilirsiniz

iPhone telefonlarda kaç tane hoparlör var ?

iPhone telefonların hepsinde 1 tane hoparlör ve 1 tane ahize vardır. Fakat iPhone 7 ve üzerin olan telefonlarda müzik, video, oyun gibi işlemlerde ahize de hoparlör görevi görmekte ve stereo olarak ses vermektedir. Yani iPhone 7 ve üzeri telefonlarda 2 tane hoparlör vardır. iPhone 6s ve altı olan modeller de sadece hoparlörden ses gelir. 

Sık Sorulan Sorular

iPhone hoparlörden çok az ses geliyor. Ne yapabilirim ?

iPhone hoparlör ses çok az ve kısık geliyor ise, hoparlör filtresi değiştirilmeli veya temizlenmelidir. Bu sayede hoparlör ses çıkışları tıkandığı için az ses geliyor ise sorununuz çözülecektir.

Telefonumun sağ hoparlöründen ses geliyor sol taraftan ses gelmiyor

Telefonunuzun sadece sağ tarafında hoparlör vardır. Ssol tarafında mikrofon vardır. Bu sebeple sadece telefonun sağ tarafından ses gelir.

Sıvı temasından sonra hoparlör çalışmıyor

iPhone telefonunuzda sıvı teması sonrası hoparlör çalışmıyor ise telefonun sökülerek temizlenmesi ve oksittlenmesini engellemek gerekir. Daha sonra yapılan testlere göre gerekli görülen parça değişimi ve onarımı yapılmalıdır.