iPhone Hoparlor Değişimi

iphone anakart tamiri fiyatlari 1

Uzman Kadrosu ile
iPhone Hoparlör Değişimi
Citrus Mobil'de

Apple iPhone Hoparlör Değişimi

iPhone şarj soketi değişimi işleminde telefonun modeline göre mikrofon, ve hoparlör filmi ile beraber değişim yapılmaktadır. Bunun sebebi şarj soketinin bağlı olduğu parça ince bir film üzerindedir ve şarj soketi arızalarında bu parça tamamen set olarak değişir.

iPhone şarj soketi değişim yapmadan önce telefonda kullandığınız şarj aletini değiştirerek ve imkânınız var ise kablosuz şarj özelliğini kullanarak test edebilirsiniz.

iPhone hoparlörden cızırtılı ses geliyor

iPhone telefonun hoparlöründen cızırtılı ses geliyor ise hoparlörün patlamış demektir. iphone hoparlörden cızırtılı ses gelmesinin sebebi genelde hoparlörü temizlemek için delici bir alet ile fazla bastırarak hoparlörün zedelenerek filtrelerinin yırtılması ile olur.

iPhone telefonlarda kaç tane hoparlör var ?

iPhone telefonların hepsinde 1 tane hoparlör ve 1 tane ahize vardır. Fakat iPhone 7 ve üzerin olan telefonlarda müzik, video, oyun gibi işlemlerde ahize de hoparlör görevi görmekte ve stereo olarak ses vermektedir. Yani iPhone 7 ve üzeri telefonlarda 2 tane hoparlör vardır. iPhone 6s ve altı olan modeller de sadece hoparlörden ses gelir. 

Sık Sorulan Sorular

iPhone hoparlörden çok az ses geliyor. Ne yapabilirim ?

iPhone hoparlör ses çok az ve kısık geliyor ise, hoparlör filtresi değiştirilmeli veya temizlenmelidir. Bu sayede hoparlör ses çıkışları tıkandığı için az ses geliyor ise sorununuz çözülecektir.

Telefonumun sağ hoparlöründen ses geliyor sol taraftan ses gelmiyor

Telefonunuzun sadece sağ tarafında hoparlör vardır. Ssol tarafında mikrofon vardır. Bu sebeple sadece telefonun sağ tarafından ses gelir.

Sıvı temasından sonra hoparlör çalışmıyor

iPhone telefonunuzda sıvı teması sonrası hoparlör çalışmıyor ise telefonun sökülerek temizlenmesi ve oksittlenmesini engellemek gerekir. Daha sonra yapılan testlere göre gerekli görülen parça değişimi ve onarımı yapılmalıdır.

Yorumlarımız