Apple iPhone Mikrafon Değişim Fiyat Listesi

iPhone mikrofon değişimi telefon görüşmesinde karşı tarafa ses gitmiyor veya çok kısık ve az ses gidiyor ise yapmanız gereken işlemdir.

iPhone telefonlarda 3 tane mikrofon bulunmaktadır. Bunlardan en çok kullanılanı telefon görüşmesinde aktif olan mikrofondur. Daha sonra görüntülü konuşmada kullanılan ve ön kameraya bağlı olan mikrofon gelmektedir. Eğer görüntülü konuşma yaparken sesiniz karşı tarafa gitmiyor ise ön kamera ile beraber mikrofon değişimi yapılması gerekir. iPhone ön kamera değişimi sayfamızdan detaylara bakabilirsiniz. Son olarak arka kamera ile video çekerken kullanılan mikrofondur.  iPhone mikrofon sorunu ile alakalı sorunu belirterek onarım yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

iPhone mikrofonum bozuldu ne yapabilirim ?

iPhone mikrofon sorunu yaşıyorsanız, öncelikle diş fırçası ile telefonun altında şarj soketinin yanında bulunun delikleri temizleyerek deneme yapabilirsiniz. Eğer Temizleme işlemi ile düzelmedi ise, geçici olarak kulaklık kullanarak kulaklığın mikrofonundan yararlanabilirsiniz veya hoparlör açarak geçici çözüm sağlayabilirsiniz. iPhone mikrofon sonu kesin çözümü için mikrofon soketinin değişmesi ile sağlayabilirsiniz.

iphone mikrofon değişimi
iphone mikrofon değişimi

iPhone Mikrofon Sorunu ve Şikayetleri

iPhone mikrofon sorunu bir çok kullanıcıda farklı farklı ortaya çıkmaktadır. Aşağıda madde madde anlattığımız sornlardan bir veya bir kaçı var ise mikrofonuz arızalanmış ve değişmesi gerekecektir.

  1. Sesimi uzaktan konuşuyormuş gibi duyuyorlar : Mikrofon sorunu olan iphone telefonlarda telefon görüşmesi yaparken karşı tafa sesiniz uzaktan konuşuyormuş gibi gidiyorsa mikrofonun değişmesi gerekebilir. Mesela, telefon grüşmesi esnasında bu sorunda sesiniz telefonu 30-40 cm zakta tutuyormuşsunuz gibi karşı tarafa gider. Bu sebeple sesiniz aynı ortama uzaktan konuşmaya çalışan birinin sesi gibi gider. Bu da karşı tarfın sizi anlamasını zorlaştırır.
  2.  Sesim arada kesiliyor gitmiyor : iPhone ile telefon görüşmesinde ses bir anda kesiliyor ve 2-3 saniye sonra tekar konuşmaya devam edebiliyorsanız telefonun mikrofon sorunu olabilir. Bu sorun bulunduğunuz bölgede şebekede ki sinyal düşüklüğünden de olabilir. Ayrıca ses entegresi sorunu olan telefonlarda da bu sorunla karşılaşılmaktadır.
  3. Telefon aramasında ses gitmiyor. Beni hiç duyamıyorlar : iPhone alt mikrofon bozulduğu zaman telefon görüşmesinde ses hiç gitmez. Fakat diğer mikrofonlar çalışıyor ise, hoparlör ile konuşmaya çalışırsanız sesiniz gider. Ses yine gitmiyor ise diğer mikrofonarda da sorun vardır. Bu sorunu yaşayan kullanıcılarda mikrofon değişimi yapılmasına rağmen sorun düzelmedi ise iphone anakart tamiri gerekli olabilir.
  4. Hoparlör ile konuşurken ses gitmiyor : iPhone hoparlör görüşmesinde ses gitmiyor ise telefonun üst mikrfonu olarak geçe ve ön kamera, ahize filmi ile beraber olan parçada sorun vardır. Telefon aramasında ses gidiyor hoplarlör ile konuştuğunda ses gitmiyor ise ömcellikle üst mikrofon değişimi yapılarak test edilmesi gereklidir.
  5. Görüntülü konuşmada ses gitmiyor : iPhone görüntülü konuşmada ses gitmiyor, face time ile görüntülü konuşmada ses gitmiyor, whatsap ile görüntülü konuşmada ses gitmiyor sorunu varsa bunun sebebi üst mikrofonda bulunan arızadan kaynaklanmaktadır. Üst mikrofon sorunu olup olmadığını anlamak için normal görüşme yaparak sesin karşı tarafa gidip gitmediğini kontrol edebilirsiniz. Eğer normal görüşmede ses gidiyor ise, üst mikrofonda sorun vardır.

iPhone Mikrofon Değişimi Ne Kadar?

Telefonun modeline göre değişen iphone mikrofon değişim ücretleri 119 TL’den başlamaktadır. iPhone mikrofon değişim fiyatlarına bakarak güncel olarak mikrofon soketi değişim fiyatlarını öğrenebilirsiniz. iPhone mikrofon soketi değişimi ne kadar? diye merak ediyorsanız sayfamıza bakabilir yada bizimle iletişime geçebilirsiniz.

1–12 / 17 sonuç gösteriliyor

1–12 / 17 sonuç gösteriliyor