Apple iPhone Batarya Değişimi

iPhone pil değişimi işleminde servis orjinali veya güçlendirilmiş bataryalar kullanarak telefonun şarjının çok daha iyi gitmesini sağlıyoruz. iPhone batarya değişimi ne zaman gerekli olduğuna, ayarlar bölümünden pil sağlık ömrüne bakarak öğrenebilirsiniz. Daha önce uygun fiyatlı ve güvenilmeyen yerlerde batarya değişimi yapılan bazı telefonlarda iphone pil sağlık ömrü %100 olmasına rağmen şişme veya şarjın çok az gitmeye başlaması görülebilmektedir.

Sizde telefonu sürekli şarjda kullanmaktan sıkıldıysanız Citrusmobil servislerinden hızlıca destek alabilirsiniz.

iphone batarya degisimi

Bu yazımızda iPhone batarya değişimi ile alakalı merak ettikleriniz ve bilgi sahibi olmak istediğiniz konular hakkında her model için bütün detayları bulacaksınız.

iPhone Orjinal Batarya Değişimi

iPhone orjinal batarya değişim işlemleri sadece apple teknik servis yetkisi alan firmalarda yapılmaktadır. Özellikle iPhone 11 ve üzeri modellerde yapılacak batarya değişim işlemlerinde ayarlar bölümünde uyarı vermesini istemiyorsanız, ayrıca pil sağlık ömrünün ne kadar olduğunu kontrol etmek isterseniz bu özelliği sadece apple teknik servis yetkisi alan firmalardan iphone orjinal batarya değişimi yaptırarak sağlayabilirsiniz.

Citrusmobil servislerinde orjinal iphone batarya değişimi yaptırdığınızda ayarlar bölümünde aşağıdaki resimdeki gibi görüleecktir. Ayrıca bütün yetkili servislerde orjinal parça değiştiğini kontrol ettirebileceksiniz.

( Citrusmobil Apple teknik servis yetkisine sahip firmadır. )

iphone orjinal batarya değişimi

Not: Apple orjinal batarya değişimi işlemleri Türkiye’den satın alınmış telefonların hepsine ve Yurtdışından alınmış belli modellere yapılabilmektedir. ( Yurtdışından satın alınan iphone telefonların Türkiye’de apple destek programından yararlanabiliyor olması gerekmektedir. ) Bu destek dışında kalan iphone telefonlara güçlendirilmiş batarya değişimi yapabiliriz.

iPhone Güçlendirilmiş Batarya Değişimi

iPhone güçlendirilmiş batarya değişimi yaparak telefonun pil sağlık seviyesi en iyi ve en yüksek kapasitede kullanabilirsiniz. Güçlendirilmiş iphone batarya değişimi, servis orjinali ürünlere göre daha düşük maliyettedir. Ayrıca Apple servislerinde teknik destek konusunda hizmet verilemeyen telefonlarada bu batarya kullanılarak değişim yapılabilmektedir.

iPhone batarya değerleri kaç mah olduğu hakkında bilgi almak için bakınız : https://www.citrusmobil.com/iphone-bataryasi-kac-mah

iPhone Batarya Değişimi Hakkında Sıkça Sorunlan Sorular

iPhone şarjı hızlı bitmeye başladığı zaman, iphone batarya değişimi ile alakalı bir çok soru gelmektedir. Bize gelen bu sorulardan en çok merak edilenleri ve cevaplarını sizler için derledik. Merak ettiğiniz farklı bir soru varsa bize hemen ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

  1. Hangi iPhone modelleri batarya değişimi sonrası uyarı verir? iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X model telefonlarda orjinal, yan sanayi veya güçlendirilmiş batarya değişimi işlemlerinde pil sağlık yüzdesi gözükür. Ayrıca iphone pil değişim uyarısı vermez.
  2. iPhone batarya değişimi yapmak riskli mi? : Pil sağlık ömrü biten veya herhangi bir sebepten dolayı arızalanan batarya değişimini güvenilir yerlerden yaptırmanın hiç bir mahsuru yoktur. Apple yetkili servislerinden veya Citrusmobil servislerine gelerek aynı gün içerisinde güçlendirilmiş iphone batarya değişimi yaptırabilirsiniz.
  3. iPhone batarya değişimi yapınca telefon sıfırlanıyor mu? : iPhone batarya değişim işlemi telefona yazılım atılması veya sıfırlanması gereken bir işlem olmadığından, telefondaki bilgileriniz silinmez.
  4. Batarya değişimi yapıldıktan sonra sıvı ve toz koruma bandı takıyormusunuz? : Citrusmobil servislerinde iPhone 7 ve üzeri bütün modellerde batarya ve ekran değişimleri sonrasında sıvı ve toz koruma bandları yenilenmektedir.
  5. iPhone batarya değişimi sonrası parmak okuyucu çalışır mı ? : Batarya değişimi iphone telefonlarda ekran sökülerek yapılan bir işlem olduğu için, dikkatlice yapılan montaj işlemi ( parçaları düzgünce sökerek yerine takma işlemi ) sonrasında parmak okuyucu özelliği bozulmaz.
  6. iPhone batarya değişimi yapınca face id bozlur mu? : Face id özelliği sadece bir darbe, sıvı teması ve dikkatsiz bir tamir sonrası bozulur. Dikkatlice uzman kişiler tarafından yapılan iphone batarya değişimlerinde face özelliği bozulmaz.
  7. iPhone batarya değişimi sonrası telefonu nasıl şarj etmeliyim ? : Batarya değişimi yapıldıktan sonra ilk şarjın %100 olana kadar yapıldıktan sonra ek olaraak 1 saat daha şarjda tutulmasını tavsiye ediyoruz. Daha sonraki kullanımlarınızda telefonun şarjı %20 seviyesine geldiğinde tam şarj ederek kullanmanız bataryanın sağlıklı kullanılmasına yardımcı olacaktır.
  8. iPhone batarya değişimi ne kadar sürer ? : Citrusmobil servislerinde iphone batarya değişim süresi ortalama 45 dakikadır. Appleyetkili servislerde batarya değişim süresi bazı durumlarda bir hafta sürmektedir.

1–12 / 19 sonuç gösteriliyor

1–12 / 19 sonuç gösteriliyor