iPhone Face iD Tamiri

iPhone Face id tamiri ( yüz tanıma özelliği tamiri ) servisimizde alanında uzman teknisyenler tarafından ortalama 4-5 saatte yapılmaktadır. iPhone face id sorunu için servisimize gelen telefonlarda %90 oranında başarı sağlanmaktadır. Daha önce tecrübesiz ve deneyimsiz servislerde tamir edilmeye çalışarak face id filmleri üzerindeki entegrelere ve algılayacı sensör chip’ine zarar verilmiş telefonların face id tamiri başarı oranı hiç tamir görmemiş iphone telefonlarda göre daha düşüktür. Face id tamiri iphone telefonlarda 2 şekilde yapılabilir.

iPhone truedepth hatası face id kameralarının ( ön kameraların ) ve bu kameraların üzerindeki algılayıcı sensörün bozulması sebebi ile ortaya çıkmaktadır.

  1. Face id kullanılamıyor daha sonra ayarlayın hatası : Ahize ve yakınlık sensör filminde oluşan yırtık veya sıvı teması sonrası oluşan face id sorunu. Face id kullanılamıyor daha sonra ayarlayın hatası vermektedir.
  2. Truedpeth kamerayla ilgili bir sorun saptandır. Face id etkisizleştirildi hatası :Truedepth kamerasın ve üzerinde bulunan sensör, entegre, dot projektör ve kameralardan kaynaklı sorunlarda set olarak değişim yaplarak sorun çözümlenmektedir. Ön kamera setinde darbe ve sıvı teması gibi durumlarda “Truedpeth kamerayla ilgili bir sorun saptandır. Face id etkisizleştirildi.” hatasını vermektedir. Bu parça telefonun iç bölümünde ve ön kameralar ile birliktedir.

iPhone Face id filmi ( ahize filmi ) değişimi yapılarak tamir edilmesi 1.000 TL, iPhone face id kristal lensi ( ön kamera truedepth hatası ) değiştirilerek tamir edilmesi 1.900 TL’den başlamaktadır..

Bu arızalı parçalar değiştirilmeden önce eski parçanın yazılımı, algılayıcı sensörü ve face id filmi üzerindeki entegrelerin yeni parçaya aktarımı yapılarak face id tamiri gerçekleşmektedir.

iPhone Face İD Tamir Fiyatları

iPhone face id tamir fiyatı truedpeth ve sensör filmi olarak değişmektedir. Face id çalışmasına sebep olan parça hangisi ise, bu parça değiştirilerek tamir işlemi gerçekleştirilir. Face id arızası olduğu zaman truedepth kamera tamir ücreti yada sensör filmi tamir ücretlerinden bir tanesini ödeyeceksiniz.

iphone face id truedepth sebebi

iPhone face id tamir fiyatı az yukarıda bahsettiğimiz gibi tlefonun modeline ve hangi parçanın arızalı olduğuna göre değişmektedir. Face id onarımlarında daha önce müdahale edilip farklı sorunlardan dolayı onarım gerekli ise, face id tamiri yapılıp yapılamayacağı ve ücreti konusunda işleme başlamadan önce bilgi verilmektedir.

iPhone Face iD Değişim Ücretleri

iPhone Face İD Model ListesiFace İd Sensör Filmi Değişim ÜcretiFace İd Trudedepth Kamera Değişim Fiyatı
iPhone X Face iD Tamiri850 TL1400 TL
iPhone XS Face iD Tamiri850 TL1500 TL
iPhone XS Max Face iD Tamiri850 TL1500 TL
iPhone XR Face iD Tamiri850 TL1400 TL
iPhone 11 Face iD Tamiri1000 TL1500 TL
iPhone 11 Pro Face iD Tamiri1000 TL1500 TL
iPhone 11 Pro Max Face iD Tamiri1000 TL1600 TL
iPhone 12 Face iD Tamiri1350 TL2000 TL
iPhone 12 Mini Face iD Tamiri1350 TL2800 TL
iPhone 12 Pro Face iD Tamiri1450 TL2800 TL
iPhone 12 Pro Max Face iD Tamiri1950 TL3500 TL
iPhone 13 Face iD Tamiri2200 TL3000 TL
iPhone 13 Mini Face İD Tamiri2200 TL3000 TL
iPhone 13 Pro Face iD Tamiri2200 TL3000 TL
iPhone 13 Pro Max Face iD Tamiri2800 TL3900 TL

iPhone Face İD Çalışmıyor Ne Yapmalıyım?

iPhone face id çalışmıyor ise öncelikle telefonumuza hard reset atarak sistemsel hatalardan kurtarmamız gerekli. Hard reset sonrasında düzelmeyen face id sorunu için itunes programı üzerinden yeni bir yazılım yüklemesi yapabiliriz. Hard reset yaparak sistemsel sorunlarından ve yazılım sıfırlaması yaparak yazılımsal hatalardan kurtulmamıza rağmen face id çalışmıyor ise, face id tamiri konusunda uzman servislerden destek alınarak onarım yapılması sağlanmalıdır. iPhone face id çalışmıyor sebebi nedir? sorunu nedir diye merak ediyorsanız aşağıda anallattığımız face id hatalarına bakar bilgi sahibi olabilirsiniz.

iPhone Face ID Neden Bozulur?

iPhone face id neden bozulur? sıvı teması face id bozulmasına bir sebep mi? ekran değiştikten sonra face id bozuldu gibi şikayet ve sorunlar son günlerde sıkça geldiği için face id bozulmasının sebeplerini anlatacağız.

Face id sorunu ortaya çıkartan en temek sebeplerden Dot projector yüz algılama konusunda kameraya destek amaçlı bir kızıl ötesi sensörü mantığıyla çalışan bir görevi vardır. Bu parça telefonun zamanla aldığı darbe ve sıvı temasından bozulmaktadır.

iPhone Ekran Değişimi Sonrası Face İD Bozuldu Tamiri Olur mu?

iPhone face id hatası genelde darbe, sıvı teması sonrası ve ekran değişimi sırasında face id özelliğinin çalışması sağlayan parçalara zarar verildikten sonra oluşmaktadır. Böyle bir sorun ile karşılaştığınız zaman telefonun ahize ve sensör filmine zarar verilmiş veya trudepth kamera zedenlenmiş olduğu için face id hatası almaktasınız. Ekran tamiri yaptırıken face id özelliğinin bozulması kötü bir durum olsa da tekrardan tamiri yapılabilecek bir sorundur.

iphone face id tamirinde degisecek parcalar

iPhone ekran değişiminden sonra face id sorunu yaşayan kullanıcıların bir çoğunda truedepth kamera ile bağlantı filminin zedelenmesi sorunu oluştuğu gözlemlenmektedir. iPhone ekran değişimi sonrası yaşanan bu talihsizlik için truedepth kamera veya filminin değiştirilmesi ile tamir edilebilmesi mümkündür.

iPhone ekran değişimi sırasında telefonun herhangi bir parçasına ( trudepth kamera ve ahize filmi ) zarar verildi ise, face id tamiri yapılabilmesi için bu parçaların orjinallerinin üzerinde kalmasını isteyiniz.

iPhone Truedepth Kamera Sorunu

iphone truedepth kamera sorunu
iphone truedepth kamera sorunu

iPhone truedepth kamera sorunu, telefoun ön kameralarında oluşan arızadan dolayı oluşmakta ve profesyonel bir tamir sonrası tekrardan kullanılabilmektedir.

Truedepth Kamera Neden Bozulur?

iPhone telefonlarda yüz tanıma özelliğini çalıştıran truedepth kamera sıvı teması sonrası, zamanla alınan darbeler sonrası ve yapılan herhangi bir tamir sonrası ( ekran değişimi, batarya değişimi v.s. ) yanlış bir müdahale sonrası bozulmaktadır.  Truedepth kamera sorunu çözümü için ön kamera setinin orjinal olması şarttır.

Truedepth Kamera Sorunu Çözümü

Truedepth kamera sorunun çözümü için dot projekter adı ve algılayıcı sensör, ön kameralar ve bağlantı filmi set olarak değiştirilmekte ve orjinal parçadaki yazılım yenisine kopyalanmaktadır. iPhone truedepth kamerasında oluşan sorunlar ve face id özelliğinin tekrar kullanılabilir olması için servisizden destek alabilirsiniz.

Face İD Kullanılamıyor Daha Sonra Deneyin.

iPhone telefonlarda oluşan “Face id kullanılamıyor. Daha sonra deneyin.” hatası ekrana bağlı olan ve ahize görevini gören parçadaki arızadan dolayı ortaya çıkmaktadır. Ekran değişimi sırasında veya sert bir darbede oluşan bu arıza sıvı teması sonrası da ortaya çıkabilmektedir. iPhone face id kullanılamıyor, daha sonra deneyin hatasının giderilip face id özelliğinin tekrar çalıştırılabilmesi için bu parçanın orjinali mutlaka saklanmalıdır. Eğer ahize görevini gören bu parça değiştirilmiş ise tamir edilme ihtimali düşmektedir.

Sizin telefonunuzda face id kullanılamıyor daha sonra deneyin hatası alıyorsanız, garantili ve güvenilir tamir için Citrusmobil servislerinden destek alabilirsiniz.

9 sonuç gösteriliyor

9 sonuç gösteriliyor