iPhone Ön Kamera Değişimi

iphone anakart tamiri fiyatlari 1

Uzman Kadrosu ile
iPhone Ön Kamera Değişimi
Citrus Mobil'de

Apple iPhone Ön Kamera Değişimi

Apple iPhone ön kamera değişimi ile, görüntülü konuşmada kullandığınız ve selfie kamerası olarak kullandığınız telefonun ekranının ön tarafında bulunan kamerada ki görüntü sorunlarını çözüme ulaştırabilirsiniz. Ön kameranın bulunduğu parça set olarak gelmektedir. Yani ön kamera değişimi yaptırarak, görüntülü konuşmada kullandığınız mikrofonu ve yakınlık sensörünü de değiştirmiş olursunuz. Yüz tanıma özelliği olan telefonlarda işlem süresi biraz daha uzundur.

iPhone ön kameram kötü resim çekiyor ne yapabilirim?

iPhone ön kameranız ile güzel resimler çekemiyorsanız  ve bu resimlerde buğulanma, lekeler ve odaklanma sorunu var ise tek çözüm yolunuz ön kamera değişimidir. Tabi ön kamera değişimi yapmadan önce ekran koruyucu kullanıyorsanız bu ekran koruyucuyu çıkartarak ekranı silerek test etmenizde fayda var. 

iPhone görüntülü konuşma yaparken ses gitmiyor

iPhone görüntülü konuşma yaptığınız zaman mesela face time ile görüşmeli konuşma yaparken veya whatsapp üzerinden görüntülü konuşma yaparken ses karşı tarafaya gitmiyor ve sizi duyamıyorlarsa iphone ön kamera değişimi ile beraber ön mikrofon değişimi de yapılmış olur ve sorununuz çözülür.

Sık Sorulan Sorular

iPhone selfie resim çekerken kamera bulanık çekir

Ön kameranın önün kapatan bir şey varsa toz pislik gibi temizlenerek denenmeli. Sorun çözülmedi ise ön kamera değişimi yaparak daha güzel ve net bir resim çekebilirsiniz.

Ön kamera sorunum için Apple ekran değişimi yapmak istiyor

Apple servislerinde ön kamera sorunu home tuşu sorunu ahize sorunu gibi durumlarda ön paneli tamamen değiştirmektedir. Ön panel üzerinde home tuşu, iç ekran ve ön cam, ön kamera ve ahize vardır. Bu sebeple Apple servislerinde ücretler çok daha fazla çıkmaktadır.

iPhone ön kamera değişince telefondaki resimler silin mi ?

iPhone ön kamera değişimi işleminde telefonun içindeki bilgiler silinmesin diye telefonun yedeğini almanıza veya telefonu sıfırlamanıza gerek yok. Bu onarım, telefondaki bilgilerinize zarar verecek bir işlem değildir. Bu sebeple yapılacak işlem sonrasında telefonunuzdaki bilgiler kesinlikle silinmeyecektir.

Yorumlarımız