iphone ekran degisimi

iPhone Ekran Değişimi ve Fiyatları

iPhone ekran değişimi stok ve fiyat bilgisi için 0553 911 84 53 – 0212 924 54 55 telefonlarda müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.

iPhone ekranı kırıldı ise ise görüntü ve dokunmatik sorunundan kurtulmak için servisimizde ekran değişimi yaptrabilirsiniz. 

iPhone ekran değişimi fiyatı ve iPhone ön cam değişimi fiyatı telefonun modeline göre ( 5s -se – 6 – 6 plus – 6s – 6s plus – 7 – 7 plus – 8 – 8 plus – x – xr – xs – xs max – 11 – 11 pro – 11 pro max – 12 – 12 mini – 12 pro – 12 pro max – 13 – 13 mini – 13 pro – 13 pro max )  ve kullanılan parçalara göre ( orjinal ekran / a kalite muadil ekran ) değişmektedir. iPhone ekran değişimi işleminde kullanılan parçaların tamamna 180 gün Citrusmobil garantisi verilmektedir.

CitrusMobil sertifikalı ekran onarımı ve iPhone ekran değiştirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi edinin. Yakınınızdaki bir CitrusMobil servisine uğrayın veya Kargo ile telefonu bize ulaştırın.

Apple iphone ekran değişimi nedir ? iPhone telefonlarda oluşan ekran sorunları için yapılan parça değişime verilen  hizmettir. Telefonun ekran  kaynaklı dokunmatik sorunları ve görüntü sorunu yaşıyorsanız iphone ekran değişimi yaparak sorunu çözerek telefonu eski performansında kullanabilirsiniz.

Apple iPhone Cam Değişimi Nedir ?

Apple iphone ön cam değişimi nedir ? iPhone telefonun ekran camında oluşan çatlaklar sebebi ile yapılan tamir işlemidir. Bu işlemin yapılabilmesi için telefonun ekranının orjinal olması gerekmektedir. Ayrı iPhone ön cam değişimi için telefonun iç lcd ekranında görüntü bozukluğu olmaması gerekir.

iPhone Ekran Değişimi Fiyatları

Telefonunuza ait modeli bakarak güncel Orjnal iPhone ekran değişimi fiyatı  konusunda bilgi alabilirsiniz. Servisimize telefonunuzu ulaştırarak tamir ve onarım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone Ekran Değişimi fiyat listesi içinde yer alan fiyatlarımız günceldir sorunuz yazan modeller için bizi arayıp sorabilirsiniz.
Model / İşlemA Kalite Ekran DeğişimiÖn Cam DeğişimiOrijinal Revize Ekran Değişim Fiyatı
iPhone 5s Ekran Değişimi200 TL150 TL250 TL
iPhone SE Ekran Değişimi200 TL170 TL250 TL
iPhone 6 Ekran Değişimi250 TL170 TL350 TL
iPhone 6 Plus Ekran Değişimi280 TL200 TL400 TL
iPhone 6s Ekran Değişimi280 TL200 TL400 TL
iPhone 6s Plus Ekran Değişimi280 TL200 TL500TL
iPhone 7 Ekran Değişimi280 TL200 TL500 TL
iPhone 7 Plus Ekran Değişimi300 TL300 TL700 TL
iPhone 8 Ekran Değişimi280 TL240 TL650 TL
iPhone 8 Plus Ekran Değişimi300 TL300 TL800 TL
iPhone X Ekran Değişimi750 TL600 TL1450 TL
iPhone Xr Ekran Değişimi700 TL600 TL1250 TL
iPhone Xs Ekran Değişimi900 TL700 TL1600 TL
iPhone Xs Max Ekran Değişimi1200 TL750 TL1900 TL
iPhone 11 Ekran Değişimi800 TL800 TL1800 TL
iPhone 11 PRO Ekran DeğişimiStok ve Fiyat Sorunuz1200 TL2500 TL
iPhone 11 Pro Max Ekran DeğişimiStok ve Fiyat Sorunuz1400 TL2850 TL
iPhone SE 2 ( 2020 ) Ekran Değişimi280 TL240 TL650 TL

iPhone Ekran Değişimi İstanbul Avrupa Yakası

iPhone ekran değişimi İstanbul Avrupa yakasında Bayrampaşa şubesinde garantili olarak ve profesyonel teknisyenler tarafından yapılmaktadır. Sağmalcılar Metro istasyonuna 2 dakika yürüme mesafesindeki şubemizde iphone telefon tamiri olarak bütün hizmetleri vermekteyiz.

iPhone Ekran Değişimi İstanbul Anadolu Yakası

iPhone ekran değişimi İstanbul Anadolu yakasında Kadıköy şubesinde garantili olarak ve profesyonel teknisyenler tarafından yapılmaktadır. Söğütlüçeşme metrobüs ve marmaray durağına 5 dakika yürüme mesafesindeki şubemizde iphone telefon tamiri olarak bütün hizmetleri vermekteyiz.

iPhone Ekran Değişimi Şikayetleri

iPhone ekran değişimi gerekli yada gereksiz olduğu durumlar vardır. Fakat Apple yetkili servislerde yapılacak onarımların sınırlı olması sebebi il ekrana bağlı parçalarının herhangi birinde sorun olduğunda ekran değişimi yapmaktadır.

Ekrana bağlı olan ve en çok şikayet gelen parçalardan biri ahizedir. Telefon görüşmesi sırasında karşı tarafın sesi size çok az geliyor veya hiç gelmiyor ise aslında yapılacak işlemler ahize filtresi ve ahize değişimidir. Apple yetkili servislerine verdiği emir ve yetki sebebi ile böyle bir işlem yapmak yerine ekran değişimi yapmaktadır. iPhone ahize değişim fiyat ile ekran değişim fiyatını kıyaslar isek fiyat farkı olarak %90 a varan fiyat farkı vardır.

iPhone telefonlarda ekrana bağlı olan parçalardan bir diğeri de ön kamera’ dır. Bu ön kameranın olduğu parçanın üzerine yakınlık sensörü ve ön kameranın video çekiminde ve görüntülü aramada kullandığı mikrofonda bulunmaktadır. Telefonda yaşadığınız ön kamera sorunu ve sensör sorunu var ise, yine Apple yetkili servis şubelerinden birine gittiğiniz zaman ekran değişimi yapmaktadır. Halbuki ekrana bağlı olan ön kamera filmini değiştirerek bu sorunu çözmek çok daha uygun fiyatlara onarım yapılmasını sağlayacaktır.

Son olarak iphone ekranlara bağlı olan home tuşu vardır. Bu home tuşu özelliği ve parmak okuyucu özelliği beraberdir. Eğer iphone telefonunuzda home tuşu ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız, home tuşu değişimi sonrası parmak okuyucu özelliği pasif duruma geçerek bir daha çalışmayacaktır. Bunun sebebi Apple her telefon için bir tane parmak okuyucu çipi üretmiş olmasıdır. Eğer parmak okuyucu özelliği sizin için önemli değil ise, komple ekran değişimi yapmak yerini sadece home tuşunu değiştirerek telefonunuzu kullanabilirsiniz.

iPhone Ekran Değişimi Ne Kadar Sürer ?

iPhone ekran değişimi süresi ortalama 30-45 dakika arasında değişmektedir. Ekran değişimi yapılan iphone telefonlarda genel testler yapıldıktan sonra müşterimize telefon teslim edilmektedir. Ekran değişimi sonrası telefonda oluşabilecek herhangi bir özellikte sorun var mı? yok mu? diye kontrol edildikten sonra telefon kullanıma hazır hale gelmektedir. Apple yetkili servislerde yaşadığınız randevü alma, telefonu sıfırlama, telefonu servise verdikten sonra 1 gün, 1 hafta veya 15 gün bekleme süresi gibi bir zaman kaybı yaşamazsınız.

iPhone Ekran Değişimi Yapılırken Bilgiler Silinir Mi ?

Ekran değişimi iphone telefonlarda yapılırken, yanlış şifre girilmesi sebebi ile telefonun ekranı kilitlenmiş ve artık ekran şifresi girmeye izin vermiyor ise telefona yazılım atılarak sıfırlanması gerekmektedir. Diğer durumlarda telefondaki bilgiler kesinlikle silinmez ve içindeki uygulama, resim, not gibi hiçbir bilgi kaybı yaşamasınız. Telefona yazılım yüklenmesi gerekiyor ise bunun için ek ücret ödemeniz gerekmez.

Youtube üzerinden videoları izleyerek iphone ekran değişimi yapmak isteyenler telefonun ekranını sökerken ve montajını yaparken çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Tek bir vidayı bile yanlış kullanmanız telefonun anakartına zarar verebilir.

Apple Ekran Değişimi Yaparken Dikkat !

Şunu söyleme gerekir kesinlik tamir işlemi güvene dayalı bir hizmettir. Bunu neden söylüyoruz, çünkü az önce bahsettiğimiz gibi iphone ekran değişimi ve iphone ekran onarımı birbirinden farklı işlemlerdir. Onarımı yapılacak iphone ekran yerine telefonunuza yan sanayi bir ekran değişimi yapılması fiyat ve performans olarak çok etkilemektedir. Eğer telefonun ekranı orjinal ise ve onarım yapılacak seviyede ise ön cam değişimi gibi kesinlikle telefonun ön cam değişimi için onarım hizmeti almakta ısrar etmelisiniz.

Eğer apple ekran değişimi yerine yan sanayi yada farklı bir ekran montajı yapılır ise, sizin onarıma müsait olan ekranınız tamir edilerek tekrardan yüksek ücretlere başka bir müşteri satılmak için hazırlanacaktır. Buna şöyle bir örnek vermek gerekir rakamları ortalama olarak söylüyorum, revize orjinal iPhone x ekran değişimi 1400-1600 TL civarı satışı yapılırken, yan sanayi iyi kalitede bir ekran 700-900 TL fiyatlarında montaj işlemi yapılmaktadır. 

Ekran değişimi için gittiğiniz telefon tamircilerinde bir anda çok yüksek ücretler ile karşılaşabilirsiniz. Şu anda 2. el bir telefon fiyatlarına tamir ücreti ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Yani siz 1600 TL’ lik ekranı teknik servise bırakıyorsunuz ve bunun yerine 900 TL ödeyerek yan sanayi bir ekran değiştirmiş oluyorsunuz. Bu çok ince ve önemli bir detaydır ama bunu tabi ki son kullanıcılar bilmediği için hiç haberi olmadan çok ucuza telefonu tamir ettirdiğini düşünmektedir. Tekrar üstüne basarak söylüyoruz. Telefon tamiri tamamen güvene dayalı bir hizmettir.

iPhone Ekran Değişimi Yaparkan Dikkat Edilmesi Gerekenler

iPhone ekran değişimi yaparken her modele göre dikkat edilmesi gereken bir kaç püf nokta vardır. iPhone a ait bütün modellerde ekran değişimi işleminde kritik noktalara dikkat etmeniz gerekir.

iPhone 7 ekran değişimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler

iPhone 7 ekran değişimi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli parça parmak okuyucu ve home tuşu görevini gören ekranın alt tarafında bulunan menü tuşuna dikkat edilmesi gerekir. Bu parça arızalandığı zaman parmak okuyucu özelliği bir daha çalışmaz. Sadece yan sanayi tuş kullanarak home tuşu özelliği çalışır.

Dikkat etmemiz gereken bir diğer konu ise iphone 7 ekran değişimi yaparken, ön kamera filmidir. Ön kamera filmi üzerinde ahize, yakınlık sensörü, ön kamera mikrofonu ( siri ve görüntülü konuşmadan kullanılan mikrofon ) vardır. Bu parçaya zarar verilirse bu özelliklerden bir yada bir kaçında yada tamamında sorun olabilir.

 

 

iPhone Ekran Değişimi ve Fiyatları” üzerine 25 yorum

 1. İphone 11 telefonum var. Yere düştükten sonra renkler çok bozuldu. Sorun ne ile alakalıdır ve tamirini yapyormusunuz

  1. Merhaba Mehmet Bey, Telefonun iç ekranı hasar görmüş. Servisimizde test amaçlı yeni bir ekran takarak testini yapıp 15 dakika içerisinde bilgi verebiliriz.

 2. Iphone 11 telefonumun ekranını değiştirmek istiyorum. Yuz tanima özelliğine zarar gelirmi.

  1. Merhaba Neva Hanım, Servisimizde yapılan iphone ekran değişimi işlemlerinde telefonun hiç bir özelliğine ve yüz tanıma özelliğine kesinlikle zarar gelmez.

 3. iphone 8 plus telefonum bugun dustu ve ekrani paramparca oldu ekran değişimi yaptırmak istiyorum. Ne kadar surede tamir ediyorsunuz

  1. Merhaba, iPhpne 8 plus ekran değişimi süresi ortalama 30 dakikadır.

 4. Merhaba, İphone 7 plus telefonumun oyun oynarken ekran parlaklığı kesiliyor. Bunu sebebi nedir?

  1. Merhaba, Ekran değişimi yaparak test edebiliriz. Fakat bu sorun yazılım ile alakalı olabilir. Test edilmesi içim servisimize bekleriz.

 5. iPhone X ekran değişimi yapmak istiyorum yerinde servis hizmetinizden nasıl yararlanabiliriz

  1. Merhaba, Servis formunu doldurarak, telefon ile müşteri hizmetlerini arayarak randevü oluşturabilirsiniz. Ayrıca yerinde telefon tamiri sayfamıza da bakabilirsiniz

 6. iphone 7 ekran degisimi orjinal yaptırmak istiyorum. Orijinal ekran değişim iphone 7 için fiyat nedir

  1. Merhaba, Servisimizde iphone 7 orjinal revize ve servis orjinali ekran değişimi yaptırabilirsiniz. iphone 7 ekran değişimi sayfamızda detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

   1. İphone 7 ekran değişimi yaptırdıkta sonra dokunmatik sorunu yaşamayız diye garanti veriyormusunuz

    1. Yapılan parça değişimlerin 6 ay garanti verilmektedir

 7. İphone 8 ekran değişimi yaparsak parmak okuyucu çalışmasında sorun olur mu

  1. iPhone 8 ekran değişimi işleminde parmak okuyucu ve diğer özelliklere zarar gelmez

 8. İPhone 11 ekran değişimi sonrası ekran uyarı veriyormuş. Bu durum nedir. Ekran değiştirsen nasıl oluyor bilgi verirmisiniz

  1. ilk 14 gün boyunca telefonu sadece yeniden başlattığınızda veya kapatıp açtığınıza bu ekran yetkili servis harici başka bir yerde değiştirildiğine dair uyarı geliyor. Tamam dediğiniz zaman gidiyor.

 9. İphone 7 plus ekran değişimi yaptırdım. Çok titiz ve itina ile çalılıyorlar. Kulağıma ses çok az geliyordu telefon görüşmesinde o sorında düzeldi.

  1. teşekkürler hülya hanım, Yapılan bütün iphone ekran değişimlerinde aynı kalite ve hizmeti verdiğimiz konusunda emin olabilirsiniz

 10. İPhone 11 ekran değişimi yaparsak Face id ve true tone özellikleri çalışacak mı

  1. evet efendim. şu anda çalışan özelliklerin hiç birine zarar gelmeyecek

 11. Iphone ekran değişiminde A kalite dediğiniz ekranda fark var mıdır? Parlaklık fazla belli oluyor diyolardı

  1. Merhaba, renk tonları orjinal ekran ile farklıdır. Fakat rahatsız edici seviyede değildir. İsterseniz ekranı test ederek montaj yaptırma şansınız var.

 12. çok hızlı ve güvenilir telefon tamircisi. Göz önünde iPhone ekran değişimi yapıyorlar. Her aşamasını görebiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir