iphone ekran degisimi

iPhone Ekran Değişimi ve Fiyatları

iPhone ekran değişimi stok ve fiyat bilgisi için 0553 911 84 53 – 0212 924 54 55 telefonlarda müşteri temsilcilerimiz için görüşebilirsiniz.

iPhone telefonunuzda ekran ile alakalı görüntü ve dokunmatik sorunu yaşıyorsanız ve bu sorun telefonu kullanmanızı imkansız hale getiriyor ise iphone ekran değişimi yaptırmalısınız.

iPhone ekran değişimi fiyat ve iPhone ön cam değişimi fiyatı yapılan işleme ve kullanılan parçalara göre değişmektedir. Yapılan iki işlemi de servisimizde garantili olarak yaptırabilirsiniz. Ekran değişimi yapılacak iPhone telefonlarda orjinal ekran, CitrusMobil garantili muadil ekran ve orjinal revize ekran seçenekleri vardır.

CitrusMobil sertifikalı ekran onarımı ve iPhone ekran değiştirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi edinin. Yakınınızdaki bir CitrusMobil servisine uğrayın veya Kargo ile telefonu bize ulaştırın.

 

Telefonunuza ait modeli bakarak güncel iPhone ekran değişimi fiyat  konusunda bilgi alabilirsiniz. Servisimize telefonunuzu ulaştırarak tamir ve onarım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.,

iPhone Ekran Değişimi Fiyat Listesi 14.06.2021

iPhone Ekran Değişimi Servis Formu

iPhone ekran değişimi yaptırmak için servis formunu doldurarak %20 ye varan indirim ve hediyelerden yararlanma şansını yakayabilirsiniz. Almak istediğiniz hizmete göre müşteri temsilcilerimiz size ulaşarak en kolay iphone ekran değişimi yaptırmanız için yardımcı olacaklardır.

iPhone Ekran Değişimi İstanbul Avrupa Yakası

iPhone ekran değişimi İstanbul Avrupa yakasında Bayrampaşa şubesinde garantili olarak ve profesyonel teknisyenler tarafından yapılmaktadır. Sağmalcılar Metro istasyonuna 2 dakika yürüme mesafesindeki şubemizde iphone telefon tamiri olarak bütün hizmetleri vermekteyiz.

iPhone Ekran Değişimi İstanbul Anadolu Yakası

iPhone ekran değişimi İstanbul Anadolu yakasında Kadıköy şubesinde garantili olarak ve profesyonel teknisyenler tarafından yapılmaktadır. Söğütlüçeşme metrobüs ve marmaray durağına 5 dakika yürüme mesafesindeki şubemizde iphone telefon tamiri olarak bütün hizmetleri vermekteyiz.

Apple iPhone Ekran Değişimi Nedir ?

Apple iphone ekran değişimi nedir ? iPhone telefonlarda oluşan ekran sorunları için yapılan parça değişime verilen  hizmettir. Telefonun ekran  kaynaklı dokunmatik sorunları ve görüntü sorunu yaşıyorsanız iphone ekran değişimi yaparak sorunu çözerek telefonu eski performansında kullanabilirisiniz.

Apple iPhone Cam Değişimi Nedir ?

Apple iphone ön cam değişimi nedir ? iPhone telefonun ekran camında oluşan çatlaklar sebebi ile yapılan tamir işlemidir. Bu işlemin yapılabilmesi için telefonun ekranının orjinal olması gerekmektedir. Ayrı iPhone ön cam değişimi için telefonun iç lcd ekranında görüntü bozukluğu olmaması gerekir.

iPhone Ekran Değişimi Şikayetleri

iPhone ekran değişimi gerekli yada gereksiz olduğu durumlar vardır. Fakat Apple yetkili servislerde yapılacak onarımların sınırlı olması sebebi il ekrana bağlı parçalarının herhangi birinde sorun olduğunda ekran değişimi yapmaktadır.

Ekrana bağlı olan ve en çok şikayet gelen parçalardan biri ahizedir. Telefon görüşmesi sırasında karşı tarafın sesi size çok az geliyor veya hiç gelmiyor ise aslında yapılacak işlemler ahize filtresi ve ahize değişimidir. Apple yetkili servislerine verdiği emir ve yetki sebebi ile böyle bir işlem yapmak yerine ekran değişimi yapmaktadır. iPhone ahize değişim fiyat ile ekran değişim fiyatını kıyaslar isek fiyat farkı olarak %90 a varan fiyat farkı vardır.

iPhone telefonlarda ekrana bağlı olan parçalardan bir diğeri de ön kamera’ dır. Bu ön kameranın olduğu parçanın üzerine yakınlık sensörü ve ön kameranın video çekiminde ve görüntülü aramada kullandığı mikrofonda bulunmaktadır. Telefonda yaşadığınız ön kamera sorunu ve sensör sorunu var ise, yine Apple yetkili servis şubelerinden birine gittiğiniz zaman ekran değişimi yapmaktadır. Halbuki ekrana bağlı olan ön kamera filmini değiştirerek bu sorunu çözmek çok daha uygun fiyatlara onarım yapılmasını sağlayacaktır.

Son olarak iphone ekranlara bağlı olan home tuşu vardır. Bu home tuşu özelliği ve parmak okuyucu özelliği beraberdir. Eğer iphone telefonunuzda home tuşu ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız, home tuşu değişimi sonrası parmak okuyucu özelliği pasif duruma geçerek bir daha çalışmayacaktır. Bunun sebebi Apple her telefon için bir tane parmak okuyucu çipi üretmiş olmasıdır. Eğer parmak okuyucu özelliği sizin için önemli değil ise, komple ekran değişimi yapmak yerini sadece home tuşunu değiştirerek telefonunuzu kullanabilirsiniz.

iPhone Ekran Değişimi Ne Kadar Sürer ?

iPhone ekran değişimi süresi ortalama 30-45 dakika arasında değişmektedir. Ekran değişimi yapılan iphone telefonlarda genel testler yapıldıktan sonra müşterimize telefon teslim edilmektedir. Ekran değişimi sonrası telefonda oluşabilecek herhangi bir özellikte sorun var mı? yok mu? diye kontrol edildikten sonra telefon kullanıma hazır hale gelmektedir. Apple yetkili servislerde yaşadığınız randevü alma, telefonu sıfırlama, telefonu servise verdikten sonra 1 gün, 1 hafta veya 15 gün bekleme süresi gibi bir zaman kaybı yaşamazsınız.

iPhone Ekran Değişimi Yapılırken Bilgiler Silinir Mi ?

Ekran değişimi iphone telefonlarda yapılırken, yanlış şifre girilmesi sebebi ile telefonun ekranı kilitlenmiş ve artık ekran şifresi girmeye izin vermiyor ise telefona yazılım atılarak sıfırlanması gerekmektedir. Diğer durumlarda telefondaki bilgiler kesinlikle silinmez ve içindeki uygulama, resim, not gibi hiçbir bilgi kaybı yaşamasınız. Telefona yazılım yüklenmesi gerekiyor ise bunun için ek ücret ödemeniz gerekmez.

Youtube üzerinden videoları izleyerek iphone ekran değişimi yapmak isteyenler telefonun ekranını sökerken ve montajını yaparken çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Tek bir vidayı bile yanlış kullanmanız telefonun anakartına zarar verebilir.

iPhone Ekran Değişimi İçin Bize Ulaşın

Türkiye'nin her yerinden iPhone ekran değişim hizmeti almak için bize ulabilirsizi

Apple iPhone Ekran Değişimi Yaparken Dikkat !

Şunu söyleme gerekir kesinlik tamir işlemi güvene dayalı bir hizmettir. Bunu neden söylüyoruz, çünkü az önce bahsettiğimiz gibi iphone ekran değişimi ve iphone ekran onarımı birbirinden farklı işlemlerdir. Onarımı yapılacak iphone ekran yerine telefonunuza yan sanayi bir ekran değişimi yapılması fiyat ve performans olarak çok etkilemektedir. Eğer telefonun ekranı orjinal ise ve onarım yapılacak seviyede ise ön cam değişimi gibi kesinlikle telefonun ön cam değişimi için onarım hizmeti almakta ısrar etmelisiniz.

Eğer iphone ekran onarımı yerine yan sanayi yada farklı bir ekran montajı yapılır ise, sizin onarıma müsait olan ekranınız tamir edilerek tekrardan yüksek ücretlere başka bir müşteri satılmak için hazırlanacaktır. Buna şöyle bir örnek vermek gerekir rakamları ortalama olarak söylüyorum, revize orjinal iPhone x ekran değişimi 1400-1600 TL civarı satışı yapılırken, yan sanayi iyi kalitede bir ekran 700-900 TL fiyatlarında montaj işlemi yapılmaktadır. 

Ekran değişimi için gittiğiniz telefon tamircilerinde bir anda çok yüksek ücretler ile karşılaşabilirsiniz. Şu anda 2. el bir telefon fiyatlarına tamir ücreti ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Yani siz 1600 TL’ lik ekranı teknik servise bırakıyorsunuz ve bunun yerine 900 TL ödeyerek yan sanayi bir ekran değiştirmiş oluyorsunuz. Bu çok ince ve önemli bir detaydır ama bunu tabi ki son kullanıcılar bilmediği için hiç haberi olmadan çok ucuza telefonu tamir ettirdiğini düşünmektedir. Tekrar üstüne basarak söylüyoruz. Telefon tamiri tamamen güvene dayalı bir hizmettir.

Apple iPhone Ekran Değişimi Yaparken Sökülen Parçalar

iPhone telefonların ekranına bağlı olan bir kaç parça vardır. Bunlar telefonda bulunan özelliği göre home tuşu veya yüz tanıma özelliği, yakınlık sensörü, mikrofon ve ön kamera’ dır. Apple ekran değişimi veya ekran onarımı yaptıktan sonra bu özelliklerden herhangi birine zarar geldi ise bu özellikleri kullanma şansınız yoktur.

Telefonun ekran veya diğer parçalarının değiştirilmesi için ilk önce yapılacak işlem telefonun pil veya bataryasının çıkartılarak işleme başlanmasıdır. Çünkü batarya takılı iken telefonda sürekli bir elektrik akımı geçmektedir. Batarya çıkartılmadan yapılacak işlemde telefon büyük ihtimal ile kısa devre olacaktır ve anakart üzerinde ciddi hasarlar verecektir.

iPhone ekran değişimi veya onarım işlemi tamamladıktan sonra bataryanın üzerindeki koruma kafesinin mutlaka yerine takılması gerekir. Koruma kafesi yerine takılmaz ise telefon her düştüğü veya darbe aldığı zaman pil soketi yerinden çıkar ve telefon kullanmanıza izin vermez. Hatta telefonu her şarja taktığınız zaman apple logosu gelir ve 1-2 saniye sonra tekrar gider. Telefon şarjda iken bu sorunla sürekli karşılaşırsınız ve telefona farkında olmadan zarar verdiğinizi düşünürsünüz.

Apple iPhone Hangi Ülkenin

Apple iPhone Amerika ülkesine ait bir markadır. Teknolojik arge çalışmaları Amerika’ da yapılmakta parça üretimi ve montajı Çin’de yapılmadıktadır. Genel olarak iPhone telefonlarda kullanılan parçaların %99 u Çin ülkesinde yapılmaktadır.

Apple iPhone Ekran Değişimi Fiyatları Neden Heryerde Farklı

Apple iphone ekran değişimi fiyatlarının her yerde farklı olmasının 2 nedeni vardır. Bunlardan birincisi kullanılan yedek parçaların kalitesi. Bir çok firmanın ürettiği farklı kalitede iphone ekran vardır. Bu ekranların üzerine belli bir işçilik maliyeti ekleyerek fiyatlandırılır. İkinci nedeni ise iphone ekran değişimlerinde servislerin işlem ücreti belirlemektedir. Servislerin verdiği hizmete ve yapılan işleme verdikleri garanti süresine göre iphone ekran değişimi işlemleri fiyatlandırılır.

iPhone Ekran Değişimi ve Fiyatları” üzerine 22 yorum

 1. İphone 11 telefonum var. Yere düştükten sonra renkler çok bozuldu. Sorun ne ile alakalıdır ve tamirini yapyormusunuz

  1. Merhaba Mehmet Bey, Telefonun iç ekranı hasar görmüş. Servisimizde test amaçlı yeni bir ekran takarak testini yapıp 15 dakika içerisinde bilgi verebiliriz.

 2. Iphone 11 telefonumun ekranını değiştirmek istiyorum. Yuz tanima özelliğine zarar gelirmi.

  1. Merhaba Neva Hanım, Servisimizde yapılan iphone ekran değişimi işlemlerinde telefonun hiç bir özelliğine ve yüz tanıma özelliğine kesinlikle zarar gelmez.

 3. iphone 8 plus telefonum bugun dustu ve ekrani paramparca oldu ekran değişimi yaptırmak istiyorum. Ne kadar surede tamir ediyorsunuz

  1. Merhaba, iPhpne 8 plus ekran değişimi süresi ortalama 30 dakikadır.

 4. Merhaba, İphone 7 plus telefonumun oyun oynarken ekran parlaklığı kesiliyor. Bunu sebebi nedir?

  1. Merhaba, Ekran değişimi yaparak test edebiliriz. Fakat bu sorun yazılım ile alakalı olabilir. Test edilmesi içim servisimize bekleriz.

 5. iPhone X ekran değişimi yapmak istiyorum yerinde servis hizmetinizden nasıl yararlanabiliriz

  1. Merhaba, Servis formunu doldurarak, telefon ile müşteri hizmetlerini arayarak randevü oluşturabilirsiniz. Ayrıca yerinde telefon tamiri sayfamıza da bakabilirsiniz

 6. iphone 7 ekran degisimi orjinal yaptırmak istiyorum. Orijinal ekran değişim iphone 7 için fiyat nedir

  1. Merhaba, Servisimizde iphone 7 orjinal revize ve servis orjinali ekran değişimi yaptırabilirsiniz. iphone 7 ekran değişimi sayfamızda detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

   1. İphone 7 ekran değişimi yaptırdıkta sonra dokunmatik sorunu yaşamayız diye garanti veriyormusunuz

    1. Yapılan parça değişimlerin 6 ay garanti verilmektedir

 7. İphone 8 ekran değişimi yaparsak parmak okuyucu çalışmasında sorun olur mu

  1. iPhone 8 ekran değişimi işleminde parmak okuyucu ve diğer özelliklere zarar gelmez

 8. İPhone 11 ekran değişimi sonrası ekran uyarı veriyormuş. Bu durum nedir. Ekran değiştirsen nasıl oluyor bilgi verirmisiniz

  1. ilk 14 gün boyunca telefonu sadece yeniden başlattığınızda veya kapatıp açtığınıza bu ekran yetkili servis harici başka bir yerde değiştirildiğine dair uyarı geliyor. Tamam dediğiniz zaman gidiyor.

 9. İphone 7 plus ekran değişimi yaptırdım. Çok titiz ve itina ile çalılıyorlar. Kulağıma ses çok az geliyordu telefon görüşmesinde o sorında düzeldi.

  1. teşekkürler hülya hanım, Yapılan bütün iphone ekran değişimlerinde aynı kalite ve hizmeti verdiğimiz konusunda emin olabilirsiniz

 10. İPhone 11 ekran değişimi yaparsak Face id ve true tone özellikleri çalışacak mı

  1. evet efendim. şu anda çalışan özelliklerin hiç birine zarar gelmeyecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir