iPhone Ekran ve Dokunmatik Sorunları, FAYDALI BİLGİLER - BLOG, Genel

iPhone Dokunmatik Entegresi Diye Bir Arıza Varmı ?

İphone dokunmatik entegesi diye bir arıza varmı yokmu diye bir çok soru gelmeye başladı. Bunun cevabını yazımızın başında söyleyelim. Evet iphone dokunmatik entegresi diye bir arıza var . iPhone kullanıcılarının başı bu aralar entegreler ile dertte gibi gözüküyor. Her darbeden sonra bir entegrenin bozulması veya yazılım güncellemesinden sonra bir entegrenin bozulması iphone kullanıcılarını çok zor durumda bırakmakta. Cep telefonlarının hepsinde olduğu gibi iphone telefonlarda da kullandığınız veya kullandığınızın farkında bile olmadığınız her özellik için anakart üzerinde bir entegre bulunmaktadır. Peki bu dokunmatik entegresi nedir ? dokunmatik entegresi ne işe yarar ?

iPhone Dokunmatik Entegresi 

iPhone telefonlarda dokunmatik entegresi, ekrana dokunduğunuzu algılayan parçaya denir. Bu dokunmatik entegresi iphone modellerinin bazılarında anakartta, bazı modellerinde ise hem anakartta hemde ekranda bulunmaktadır. Mesela iphone telefon modelinde dokunmatik entegresi sadece anakart üzerinde bulunmaktadır. Fakat iphone 6s telefon modelinde dokunmatik entegresi anakartta bulunmasında rağmen bir tanede iphone 6s telefonun ekranında dokunmatik entegresi vardır. iPhone dokunmatik entegresi tamir anakart üzerinde yapılan bir işlemdir. Bu sebep ile dokunmatik sorunu olan telefonunuz için iphone anakart tamiri konusunda uzman firmalardan veya ustalardan destek almalısınız. Dokunmatikte sorun yaşayan telefonlarda arızanın kesin olarak tespit edilerek ilgili parça ve parçaların değiştirilmesini sağlayarak sorunun çözümüne gidilmelidir.

iPhone Dokunmatik Entegresi Tamiri

iPhone dokunmatik entegresiş tamiri yapılabilmesi için, sorunun ekran üzerindeki dokunmatik entegresinden mi yoksa anakart üzerindeki dokunmatik entegresinden mi kaynaklı olduğunu tespit edildikten sonra alanında uzman kişiler tarafından yapılması gereken bir onarımdır. Ekran değişimi ile kurtarılamayan dokunmatik sorunu için anakart onarımı konusundan profesyonel kişiler tarafından yapılması gereken hassas bir onarımdır. Bu işlemde yapılacak en ufak bir hata telefonun tamamen kullanılamaz hale gelmesini sağlayabilir. Lütfen güvenmediğiniz yerlerde telefonun anakartına müdahale ettirmeyiniz.

iPhone Dokunmatik Entegresi Arızası Belirtileri

iPhone dokunmatik entegresi arızası belirtileri arasında ekranın kendi kendine bir yerlere tıklaması ve bazen ekran hiç bir şekilde dokunduğunuzu algılamaması ile ortaya çıkar. iPhone dokunmatik çalışmıyor ise farklı sebepleri de olabilmektedir. Bazı durumlarda dokunmatik entegresi arızası ekranı kilitledikten sonra ekranı açmanız ile düzelir gibi olsa da tekrardan dokunmatik sorunu başlamaktadır. Bu sorun ile karşılaşan kullanıcıların telefonundaki dokunmatik entegresi arızalı ise ne kadar ekran değiştirirse değiştirsin sorun düzelmeyecektir. Mecburen anakart üzerindeki dokunmatik entegresinin değiştirilip onarımın yapılması gerekmektedir.

iPhone Dokunmatik Entegresi Değişimi Servis Süresi

iPhone dokunmatik entegresi değişimi için servis süreci müşterinin bize ulaşması ve teknik servis için almak istediği hizmeti seçerek başlar.

Yerinde servis hizmeti ile cep telefonunu tamir ettirmek isteyen müşterilerimiz, telefonu tamir ettirmek günü ve saati belirterek servis kaydını oluşturur. Belirtilen zamanda teknik servis arkadaşımız müşterimiz ile görüşerek belirttiği konumda telefonunun ekran değişimi yaparak müşterimize teslim eder.

Kargo ile telefonu teknik servisimize göndermek isteyen müşterilerimiz Yurtiçi Kargo firmasından 648648423 nolu anlaşma kodu ile ücretsiz kargo ile gönderebilirler. iPhone 11 cep telefonun ekran değişim işlemi tamamlandıktan sonra müşterimize ücretsiz kargo ile tekrar geri gönderim yapabiliriz. Müşterimizi ödeme işlemi Havale – EFT işlemi ile yapabilmektedirler.

iPhone dokunmatik entegresi değişimi için teknik servisimize gelmek isteyen müşterilerimiz servisimizde bekleme ve işlem süresi toplamda ortalama 3 saattir. Çayınızı kahvenizi içerken bizde o arada sizin iPhone telefonun dokunmatik entegresi değişim işlemini tamamlamış oluyoruz.

iPhone telefonunuz ile ilgili herhangi bir sorununuz var ise canlı whatsapp destek hattından anında cevap alabilirsiniz.