tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Apple Yetkili Servis Sorunu ve Şikayetleri

apple yetkili servis sorunu

Apple cihazlarını satın aldıktan sonra tamir hizmeti alamayan apple kullanıcılarının mağduriyeti dünyanın her yerinde yaşanmaktadır. Özellikle iPad batarya değişimi ve iphone telefonlar ses sorunu ile kronik hatalar yüzünden tamir hizmetinin ücretli veya ücretsiz olarak yaptıramamaktalar. 

iPhone telefonlarda parmak okucu, home tuşu ve ahize sorunu yaşıyorsanız bu paraları değiştirmek yerini ekranı komple set olarak ön paneli değiştirerek normalde ödenecek ücretin 4-5 katı daha yüksek ücret ödemek zorunda bırakılıyor. Face id ( yüz tanıma özelliği ) sorunu yaşıyorsanız veya şarj soketi ile ilgili bir probleminiz var ise yada kasa değişimi arka bölümündeki cam kırıldığı – atladığı için teknik servis hizmeti almak istiyorsanız işte o zaman korkunç boyut ile karşılaşıyorsunuz. Çünkü bu durumda size yenilenmiş ( swap ) bir telefon vermek için neredeyse sıfır bir telefon parası talep ediyorlar.

Apple yetkili servislerinden Akasya ve Zorlu alışverişmetkezinde genel servisleri de dahil olmak üzere apple ipad tabletinizin bataryasını değiştirmek için gittiğinizde böyle bir hizmet olmadığını, bunun yerine hemen hemen yeni bir tablet ücreti ödeyerek size sıfırlanmış ( swap ) bir tablet vereceklerini söyleyince şaşırmamak elde değil.

Şimdi şu anlattığımı iyice ve dikkatlice okuyun. Aşağıda sahibinden.com sitesinden iPad 6. nesil tablerin 2. el satış fiyatları var. Hemen sonra ise apple yetikili servisinden ipad batarya değişimi için gittiğinizde size verilecek tamir ücretleri var.

sahibinden ipad 2. el fiyatları

Sahibinden.com da 2. el ipad 6. nesil fiyatlarını gördük 1700 tl den başlıyor 1800 tl – 1900 tl -2000 tl gibi değişiyor. Peki siz ipad 6. nesil tabletinizin bataryasını değiştirmek için apple yetkili servisinde gittiğiniz zaman size verdikleri ücret ne kadar biliyormusunuz. Şu anda bu yazıyı yazdığımız tarih 08.05.2021inşallah apple bu yazıdan sonra servis fiyatlandırmasını değiştir diye umut ediyor ve size ortalam 2000 tl olan 2. el bir ipad 6. nesil tabletin apple servis ücretini söylüyoruz 2249 tl. Evet yanlış okumadınız 2. el piyasası 2000 tl olan tabletin yetkili serviste işlem ücreti 2249 tl. Bu arada apple bu fiyata bataryayı değiştirmiyor. Sizin tabletinizi alıyor onun yerine size sıfırlanmış ( swap ) tablet veriyor. 

apple ipad servis fiyatlari

Apple iPhone Yetkili Servisinde Onarım Yaptıramamak

Apple iphone yetkili servisinde paranızla tamir hizmeti alamamak 🙂 çok saçma değil mi ? ama maalesef öyle. iPhone telefonlarda kasa değişimi, şark soketi değişimi, ses tuşları ve on of tuşu değişimi, mikrofon değişimi veya ahize değişimi hizmeti almak istiyorsunuz ücretini ödemek istiyorsanız. Maalesef apple yetkili servislerinde bu işlemlere yapılmıyor. Peki bu apple servisleri ne yapıyor ? hemen anlatalım ona göre servise randevü alıp işlem yaptırın. Tabi istediğiniz güne veya saat randevü almakta bir başka sorun, onuda nasıl kolay olabileceğinizi bir başka yazımızda detaylıca anlatacağım.

iPhone ahize sorunu veya home tuşu sorunu yaşıyorsunuz. Apple sitesinden bakarak bir yetkili servisi  gittiniz. Serviste derdinizi ve telefonda taşadığınız ahize veya home tuşu sorununu analattınız. Size verecekleri hizmet ön paneli değiştirmek olacak. Peki nedir bu ön panel ? Apple ön panel değişimi sırasında telefonun ekranını, home tuşunu, ahizeyi, ön kamerayı ve yakınlık sensörünü değiştirmektedir. Yani 200-300 tl ödemeyi göze almışken bir anda 1.000 tl ve üzeri bir ücret ile karşılaşıyoruz. Ama bu şu anda en iyi senaryoyu anlattım. 

apple iphone ekran degisimi fiyatlari

Peki ya telefonunuzda şarj soketi ile ilgili sorununuz var ise ? yada telefonun kasasını arka camını, tuş takımlarını ( ses tuşları veya telefonu açma kapama tuşunu ) değiştirmek istiyorsanız ne olacak ? İşte o zaman size telefonu tamir etmek yerine telefonu değiştirmek için bir fiyat teklifi yapıyor. Hemen altta şu anda güncel servis fiyatlarının olduğu resmi paylaşıyorum.

iphone servis fiyatlandirilmasi

Apple Türkiye'de Servis Kapsamına Girmeyen Cihazlar

Şimdi son olarak apple türkiye’de servis kapsamsına girmeyen cihazlardan bahsedeceğiz. Apple servis yapılandırılmasında her cihaza yani mac bilgisayarlar imac, Macbook Pro Retina, Macbook Air Retina, iPhone, iPad ve iPod cihazlara destek vermiyor.

Hangi ülkeden aldıysanız oraya yada o ülkenin cihazlarına bakan başka bir ülkeye götürün oradaki servislerden yararlanın diyor. Bu yazıyı okuyan bir çoğu ohaa dediğini duyar gibiyim :). 

Apple garanti kapsamındaki cihazları ülkeden ülkeye değiştirmektedir. Mesela Almanya’dan alınan bir apple ürününe Türkiye’deki servisler hizmet veremez diyor ( bu sadece ülke olarak örnek gösterilmiştir).  Az önce bahsettiğimiz yüksek ücretleri ödemeyi kabul etseniz bile size Türkiye’deki yetkili servislerden hizmet almayı yasaklıyor. Bu durumda güvenilir iphone servisi bulmak zorunda kalıyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir