FAYDALI BİLGİLER - BLOG

iPhone 11 Kronik Sorunları ve Çözüm Yolları

iPhone 11 sorunları genelde yeni bir yazılım yüklemesinde veya orjinal olmayan parçalar ile yetkili servis harici tamir yapılan işlemlerde ögzlemlenmektedir. Apple iphone 11 modelinde yaşanan sorunların başında arka kameradaki portre özelliğinin çalışmamasıdır.

iPhone 11 kullanıcılarının en çok şikayet ettikleri sebeplerden biri de pil sağlık seviyesinin çok hızlı bir şekilde düşmesidir. Apple bu sorunların bir çoğuna ücretsiz onarım desteği sağlıyor fakat garanti kapsamı dışında bırakıyor veya kullanıcı hatası diyerek ücretsiz onarım hizmeti vermiyor.

Son zamanların en çok satan telefonu olan iPhone 11 telefonda en çok yaşanılan kronik sorunlara ve çözüm yollarına bakalım. Bu yazımızla beraber telefonda oluşan sorunlarınızdan kurtulmak için neler yapabileceğinizi anlatacağız.

iPhone 11 Ekran Sorunu

iPhone 11 ekran sorunu yaşaayan kullanılar garanti kapsamı boyunca apple servislerinden ücretsiz destek alarak onarım yaptabilecekleri özel bir değişim programı yayınlandı. Ekranında sorun ulaşan iphone 11 telefonlarda dokunmatik sorunu, piksel oluşması, ekran çizgi çıkması ve ekran kararması gibi sorunlar ile karşılaşmaktadır. Bu sorunların nedeni aşağıda anlatılmaktadır. Ekranı kırılan telefonunuz için en uygun fiyatlı iphone 11 ekranı taktırmak yerine biraz daha düzgün ve işinde başarılı olmuş servisleri tercih etmeniz, sorun yaşama olasılığınız büyük ölçekte düşürecektir.

  1. iPhone 11 ekran dokunmatik sorunu : İphone 11 dokunmatik sorunu genellikle ekranın dokunmatik özelliğinin bozulmasından kaynaklanmaktadır. Dokunmatik sorunuekranda olan iphone 11 telefonlarda ekran değişimi yapılarak sorun çözülür. Yetkili servise gittiğiniz zaman dokunmatik sorunu yaşatan diğer arızalarda cihaz değişimi yapılmaktadır. ios 16 yazılımı ile başlayan iphone 11 dokunmatik sorunu en çok  yan sanayi ekranlarda gözlemlenmektedir.
  2. iPhone 11 ekran kararma sorunu : iPhone 11 ekran kararma sorunu bazı durumlarda telefonun kendini kilitlemesinden dolayı bazende ekrandaki arızalanmadan dolayı yapmaktadır. iPhone 11 ekran kararma sorunu telefonun kendinden kanaklı ise telefonun hard reset yaparak çözebilirsiniz.
  3. iPhone 11 ekranda piksel sorunu : Bu sorun biraz can sıkıcı. Çünkü iphone 11 ekranda piksel oluştuğu zaman garanti kapsamında işlem görebilmesi için servisin insayifine kalıyorsunuz. Çünkü piksel sorunu olan telefonlarda ekran değişmesi gerekir. Bu ekran değişimi için yetkili servisler 3 piksel kaybına kadar işlem yapmayabiliyorlar.
  4. iPhone 11 ekranda çizgi sorunu : iPhone 11 telefonlarda ekranda çizgi çıkması genellikle bir baskı veya darbe sonucu çıkmaktadır. Ekrandaki bu çizgiler karanlık ortamda çok fazla rahatsız etmektedir. Bu sorun sadece ekran değişimi ile çözülebilir.

iPhone 11 Kamera Sorunu ve Çözümü

iPhone 11 kamera sorunu, telefonda zamanla oluşan darbelerden, sıvı temasından veya kameranın lensini arızalanmasından kaynaklıdır. Telefonun garantisi devam ediyor ise ve telefon daha önce yetkisiz müdahale görmedi ise apple yetkili servislerinde ücretsiz onarım hizmeti alabilirsiniz.

Peki nedir bu portre modu ? Telefon ile resim çekerken odaklanmak istediğiniz bölümü netleştirerek geri kalan tarafı buğulaştıran bir fotoğraf çekme özelliğidir. Bu özellik için telefonlarda en az 2 kamera olması gerekmektedir. Bu kameralardan portre modu özelliğini kullanan kamera bozulduğu zaman sadece normal fotoğraf çekebilirsiniz.

iPhone portre modu çalışmıyor ise, öncelikle yapacağımız şey telefonun kamerasını sökerek soket yerlerini temizledikten sonra tekrardan kamerayı takmaktır. Eğer darbe gibi sebeplerden dolayı kamera soketlerinde oynama oldu ise, sorununuz çözülecektir.

Kamerayı söküp takma işleminde sonra portre özelliğindeki veya yaşadığınız diğer sorunlar devam ediyorsa, arka kameranın değiştirilmesini sağlayarak kontrol edebilirsiniz.

Arka kamera değişimi yaptığınız zaman bile iphone 11 telefonda arka kamera ile sorun yaşıyorsanız, telefonun anakartının incelenmesi için servisimize göndermeniz gerekmektedir.  Servisimizde iphone kamera sorunları için ön kamera, arka kamera ve kamera camı değişimi yapılmaktadır.

iphone 11 portre modu

iphone 11 portre modu

iPhone 11 Pil Sağlık Seviyesi Çok Hızlı Düşme Sorunu

iPhone 11 pil sağlık seviyesi ilk bir ayda %90 seviyesinin altına düşebilmekte ve buda kullanıcıların çok canını sıkan sinir bozucu bir durumda olmaktadır. Bu sorunun oluşmasının altında bir çok neden olabilmektedir.

Yazılım güncellemesinden sonra oluşan pil sağlık seviyesi sorunları sadece % göstergesine etki etmektedir. Apple resim açıklamasında verdiği bilgiye göre iphone telefonlarında bataryaları 500 şarj döngüsüne kadar %80 seviyesine gelmektedir. Zaten bu seviyeden sonra pil sağlık durumunda servis olarak ibare çıkmaktadır.

iphone pil döngüsü

iphone 11 pil sorunu

500 şarj döngüsü dolmadan pil sağlık sorunu yaşıyorsanız apple yetkili servislerden ücretsiz onarım desteği alabilirsiniz. Aksi durumlarda iphone batarya değişimi için ücretli onarım hizmeti almak zorunda kalacaksınız.

iPhone 11 Wifi Sorunu ve Çözümü

iPhone 11 telefonda en can sıkıcı sorunlardan biri de wifi ( kablousz internete başlanma ) sorunudur. Bu sorunu yaşayan kullanıcılar öncelikle telefonun tarih ve saat ayarının doğru olup olmadığını kontrol etmeleri gerekir. Bütün elektronik cihazlarda tarih ve saat yarı yanlış ise telefon internete bağlanmaz.

Telefonunuz kablosuz internet ağını görüyor fakat bağlanmaya çalıştığınız zaman hata veriyor ise, bu ağı unut diyerek telefonu yeniden başlatarak deneyiniz.

iphone 11 wifi sorunu

iphone 11 wifi sorunu

Bu yöntemde işe yaramazsa telefonun kablosuz ağ ayarlarını sıfırlayarak tekar deneyebilirsiniz. Bu işlemi Ayarlar- Genel – Sıfırla – Kablousz ağ ayarlarını sıfırla bölümüne gelerek yapabilirsiniz.

Bu kadar işlemde sonra telefonun kablosuz internet ağına bağlanma sorunu düzelmedi ise yetkili servislere veya bize telefonu ulaştırarak incelenmesini sağlayabilirsiniz. Telefonda anakart kaynaklı bir sorun oluştu ise iphone wifi entegresi değişimi ve diğer anakart tamir işlemlerini servisimizde yaptırabilirsiniz.

iPhone 11 Face İd Sorunu Ve Çözümü

iPhone 11 face id  sorunu oluşmasının en temel sebebi yetkisiz müdahale edilirken face id parçasına verilen zarar ile telefonun zaman içerisinde aldığı darbe ve hasarlardır. Ekran değişi sonrası face id problemi yaşan iphone 11 kullanıcılarının sorununa çözüm sağlayabilmekteyiz. Bunun için en temel şart, orjinal olan face id parçasının mevcut olması. Çünkü orjinal face id parçasındaki yazılım kopyalanarak yeni face id parçasına aktarımı yapılacaktır.

iphone face id tamiri

Garantisi devam eden iphone 11 telefonlarda yekli servis haricinde bir onarım işlemi yapılmadı ise, ücretsiz onarım desteği ile sorunlarını çözebilirler. iPhone 11 face id tamiri citrusmobil servislerinde çok uygun fiyatlar ile garantili olarak yapılmaktadır.