FAYDALI BİLGİLER - BLOG

Xiaomi Anakart Tamiri

xiaomi anakart tamiri
Xiaomi bütün dünyada satış rekorları kırmaya doğru giderken, kullanıcı kaynaklı anakart sorunlarıda artık gün yüzüne çıkmaya başladı. Xiaomi anakart tamiri konusunda başarı oranı %90’a ulaşan servisimiz, yapılan anakart tamirlerinde müşterilerine 6 ay garanti vererek gerekli güveni sağlamaktadır.

Xiaomi Anakartı Neden Arızalanır

Xiaomi telefonların anakart arızaları, diğer markalardaki telefonlar gibi darbe sonucu oluşmaktadır. Sadece darbe ile anakart bozulmaz. Xiaomi telefonlarda yazılım yüklemesi veya yazılım güncellemesi sırasında telefonun şarjı bitip yarıda kesildiği zamanda anakartta arızalanmalar meydana gelmektedir. Xiaomi anakart arızası oluşuma neden bir başka ana madde olarak şarj ve güç sorunlarını söyleyebiliriz. Telefonlar bildiğiniz gibi bir enerji ile çalışır. Telefona gelen enerji seviyesi çok yüksek ise bir anda anakartta kısa devre oluşturabilir veya anakart üzerindeki entegrelere zarar verebilir. Bu söylediğimiz durumların herhangibiri telefonununzda olursa, telefon tamiri yapılana kadar telefon kullanılması imkansız hale gelir.
xiaomi anakart tamiri
Xiaomi Anakart Tamiri

Xiaomi Sıvı Teması Tamiri ve Çözümü

Xiaomi sıvı teması tamiri dikkatlice incelenerek yapılması gereken ve sıvı teması yüzünden oksitlenen parçların temizlenerek, gerekirse değiştirlerek kontrol edilmesi gereken hassas bir işlemdir. Xiaomi telefonlar sıvı teması olduğunda bazen ufak hasarlar ile bazen ise geri dönüşü olmayacak sorunlar ile telefonları kullanılamaz hale getirmektedir. Xiaomi telefonlar sıvı teması olduktan sonra en kısa zamanda güvenilir bir servise götürülerek sıvı temizliği yapılmalıdır. Sıvı teması olmuş telefonlar fazla bekletildiği zaman anakartın tamamen öürümesine sebep olmaktadır. Özellikle tuzlu su telefonların en büyük düşmanıdır bu da xiaomi telefon tamiri işlemini imkansız hale getiriyor. Çünkü tuzlu su telefonun parçalarını çok çabuk bir şekilde oksitlenip çürümesine sebep olmaktadır.

Xiaomi Anakartlarında En Çok Arızalanan Parçalar Nelerdir

Xiaomi telefonlarda en çok arızalanan parçalar şarj entegresi ve güç ( power ) entegresidir. Xiaomi telefonlardaki şarj entegresinin görevi, telefon çalıştığı zaman veya şarj edildiği zaman kullanması gereken enerjinin gerekli bir şekilde dağılımını yapan ve enerji dağıtımını sağlayan parçadır. Xiaomi telefonlarda şarj entegresi arızalandığı zaman telefon şarj olmaz, telefonun şarjı çok çabuk biter, telefon kapandığı zaman açılmaz, sadece kapalı iken şarj olur. Bu ve bunun gibi şarj, enerji ve akım gibi bütün dengenin sağlanmasını sağlayan parça şarj entegresidir. Xiaomi telefonların anakartında en çok arızalanan bir diğer parça olan güç ( power) entegresini görevi ise telefonda bir işlem yapmaya çalıştığınız zaman, bu yapmaya çalıştığınız işlemin görevini gerekli yerlere aktaraılmasını sağlan parçadır. Bu parça arızalandığı zaman telefonu açmaya çalıştığınızda kesinlikle tepki vermez. Güç entegresi arızalı olduğu için telefonunşarjı %100 dolu olsa bile, telefonu açmak için on of tuşuna bastığınızda gerekli görevi gerçekleştirmesi için güç entegresi telefonunun çalışması için tetikleme yapmaz. Xiaomi anakart sorunu olan telefonlar hiç açılmıyor ve ekrana görüntü gelmiyor ise, xiaomi ekran değişimi fiyatı konusunda bilgi almak için ekran değişim sayfasına bakabilirsiniz.

Xiaomi Power İc Sorunu ve Çözümü

Xiaomi power ic sorunu yani power entegre sorunu olan telefonlarda, şarja takıldığı zaman veya telefonu açmaya çalıştığımız zaman hiç bir tepki vermez veya mi yazısı geldikten sonra kapanır. Bu arızalanan parça değişimi yada onarımı yapılarak sorun çözüme kavuşturulur ve telefonu güvenle kullanabilirsiniz. Xiaomi telefonlarda power ic yani power entegresinin bozulma sebebi yazılım ile alakalı, darbe kaynaklı veya telefonu şarj ederken kullandığınız fiş priz gibi akıma etki edecek sebeplerden oluşmaktadır.

Xiaomi Telefonda Anakart Arızası Durumunda Bize Ulaşın

Kargo ile hiç bir ücret ödemeden Telefon tamiri yapılacak cihazınızı bize gönderin, 3 gün içinde anakart tamirini tamamlayıp size geri gönderelim. Ücretsiz kargo hakkında detaylar için Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır? sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Cihazınız hakkında detaylı bilgi almak için ve Xiaomi anakar tamiri fiyat bilgisi için 0553 911 84 53 no’lu WhatsApp destek hattımız ile iletişime geçebilirsiniz.