Yakınlık Sensörü Değişimi

Yakınlık sensörü değişimi arama sırasıda ekran kararıyor sorunu, genelde telefonlarda ekran değişiminden sonra kaynaklandığı görülmektedir. Bunun sebebi ise ekran kırıldığı zaman telefonun sensörü arızalanmış olabilir, ekran montajı yapılırken sensörün olduğu bölüme bir madde veya yapıştırıcı sıkışmış olabilir. Hiç telefon tamir görmedi ama arama yaparken ekran kararıyor ise telefonunuzun sensör adı verdiğimiz parçası arızalanmıştır.

Arma esnasında telefon ekran kararmıyor sorunuda az önce yukarıda anlattığımız gibi ekran kırıldığı zaman telefonun sensörü arızalanmış olabilir, ekran montajı yapılırken sensörün olduğu bölüme bir madde veya yapıştırıcı sıkışmış olabilir. Hiç telefon tamir görmedi ama arama yaparken ekran kararıyor ise telefonunuzun sensör adı verdiğimiz parçası arızalanmıştır.

Sonuç olarak telefonda sensör adı verilen parça, arama esnasında telefonu kulağına götürdüğünüzü algılayan parçadır. Bu özellik sayesinde telefon ile görüşme esnasında, yanağınıza telefon dokunduğunda hiç bir tıklamaya izin vermesini engellemektedir.

Sensör değişimi telefon araması sırasında ekran kararıyor vey telefon araması sırasonda ekran kararmıyor sorunun kesin çözümüdür. Bazı telefonlarda sensör değişirirken ön kamera ön mikron ve ahize filmi ile beraber değişmektedir.

Sensör değişim fiyatları için telefon marka ve modelinizi listeden seçebilir veya  0 (553) 911 84 53 numaralı WhatsApp hattımızdan bize ulaşabilir ya da diğer iletişim kanalları ile bizimle irtibat kurabilirsiniz.

iPhone Yakınlık Sensörü Değişimi

iPhone yakınlık sensörü

Samsung Yakınlık Sensörü Değişimi

Samsung yakınlık sensörü

Huawei Yakınlık Sensörü Değişimi

Huawei yakınlık sensörü

Xiaomi Yakınlık Sensörü Değişimi

Xiaomi yakınlık sensörü

Oppo Yakınlık Sensörü Değişimi

Oppo yakınlık sensörü

4 sonuç gösteriliyor

4 sonuç gösteriliyor