FAYDALI BİLGİLER - BLOG

Sahibinden.com dan Arızalı Telefon ve Tablet Almak

sahibinden arizali telefon ve tablet almak

Sahibinden.com dan arızalı telefon ve tablet almak, bu cihazları aldıktan sonra tamirini yaparak veya güvendiğiniz bir telefon teknik servis işi yapan bir telefon tamircisine yaptırarak kullanmak istediğiniz telefonu çok daha uyguna satın almış olursunuz. Hatta yine sahibinden.com sitesinden veya letgo gibi yerlerden satarak, eşinize dostunuza veya çevrenize satarak para kazanabilirsiniz.

Hatta bu işten bir de gerçekten uyguna alırsanız yaptırmadan bile üzerine KÂR koyarak satıp para kazabilirsiniz.

Sahibinden.com’ dan Arızalı  Cep Telefonu Almak

Sahibinden.com sitesinden arızalı telefon almak gerçekten bir nevi şans işidir. Sahibinden.com sitesinden bazen gerçekten arızasının ne olduğunu bilmeden satan insanlar var. Bazı üç kağıtçı satıcılarda telefonun arızasını bildiği halde yani yapılamayacağını bildiği halde insanları kandırarak satmaya çalışıyorlar. Bizim tercihimiz öncelikle arızasının neden belli olan cep telefonu nu almak.

sahibinden.com

İlk önce yapacağımız almak istediğimiz telefonu marka ve model olarak sahibinden.com veya letgo üzerinden fiyat ve bölge olarak filtreliyoruz. En uygun fiyattan başlamasını sağlayacağız ve hangi ilde oturuyorsak veya çok yakın bir yer ise gün içerisinde gidip geleceğiniz yerleri tercih etmelisiniz.

sahibinden.com arama yapma

sahibinden.com arama yapma

 

Şimdi istediğimiz gibi arama yaptık. Bu ilanlar ile pazarlık yapacağız. ne kadar uyguna alabilirsek o kadar iyidir. Arızalı olmasa bile sağlam ve her parçası orjinal tamir görmemiş pil sağlık yüzdesi güzel bir telefonu pazarlık ile ucuza alabilirsek o daha da güzel.

Arızalı telefon alırken  ekranı kırık telefon almak, en kolay tamir edilerek sahip olacağımız telefonlardır. Tabi ekranı kırık ve hiç görüntü gelmiyor ise iphone ekran değişimi yaparak kontrol edip telefonu almalıyız. Akse takdir telefonun testlerini yapmadan satın alırsanız bir çok sorun ile karşılaşarak kendinize maddi olarak zarar vermiş olursunuz.

Ekranı Kırık Telefonu Ekran Değiştirdikten Sonra Test Etme

Ekranı kırık aldığımız telefonun ekran değişimi yaptırdıktan sonra yapılaması gereken testler aşağıda belirtilmiştir. Lütfen testlerin hepsi sıkılmadan yaparak kontrol ediniz. Aksi takdirde telefonun herhangi bir özelliği size kullanmanız için lazım olduğunda canınız çok sıkılır.

  • Parmak okuyucu ve yüz tanıma özelliği kontrolü
  • Ses ve on of tuşu kontrolü
  • Şarj kontrolü
  • Ahize ve mikrofon kontrolü
  • Ön ve arka kamera kontrolü ( bu aşamada ses video çekmeyi unutmayın )
  • Şebeke kontrolü
  • İmei kontrolü
  • Dokunmatik kontrolü

Sahibinden.com Sitesinden Anakart Arızalı Telefon Satın Almak

Anakart arızalı cep telefonu almak yapılabilecek en büyük risklerden biridir. Bazı zamanlar çok basit arızaları olan telefonları uyguna alabileceğiniz durumlarda oluyor. Ama kesinlikle hiç açılmayan ve kontrol edemediğiniz telefonlara yüksek ücretler ödeyerek almayınız. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus cep telefonlarında kronik ses entegresi arızası vardır. Bu arıza servisimizde profesyonel bir şekilde ve garantili olarak yapılabilmektedir. Bu tarz arızaları olan bir cep telefonunun diğer testlerini yaparak uygun fiyata almak çok karlı olabilir.

sahibinden.com dan arızalı telefon ve tablet almak yapılacak en ufak testi es geçmek size maddi kayıplar yaşatabilir. Lütfen bunu bilerek satın alma işlemlerini yapınız.

Sahibinden.com dan Arızalı Tablet Almak

Sahibinden.com sitesinden arızalı tablet alarak kullanmak veya bundan paran kazanma fikri aynı cep telefonu gibidir. Arızalı tabletin sorunları bilmek ve ona göre satın almak gerekir. Sahibinden ve letgo siteleri üzerinden arızalı olan bir tableti kontrol etmeden yüksek ücretler vererek satın almayınız.

Bizim zaten amacımız arızalı olan tableti pazarlık yaparak daha uygun bir fiyata aldıktan sonra tamirini yaprak kullanmak veya satarak para kazanmak. Her işi kuralına göre yapmak gerekir. Yanlış ve hatalı yapılan her iş ekstra masraf ve zarar getirir.