iPhone Ekran ve Dokunmatik Sorunları, FAYDALI BİLGİLER - BLOG, Genel

Telefonumun Ekranı Kırıldı Ne Yapmalıyım?

telefonumun ekrani kirildi ne yapmaliyim

Telefonumun ekranı kırıldı ne yapmalıyım? içindeki bilgilere zarar gelir mi? diye telefonunu düşürüp ekranını kıran kullanıcıların en çok merak ettiği ekranı kırılan telefon tamiri için soruları size özel bütün detayları ile inceleyip öğreneceğiz. Akıllı telefonlarda ekran mı kırıldı yoksa ön cam mı kırıldı bunun tespit edilip ona göre tamir hizmeti alınması gereklidir. Eğer telefonun ekranı kırıldı ve kullanabiliyorsanız, tavsiyemiz ekran şifresi varsa kaldırmanızdır. Aksi takdirde telefonun ekranında dokunmatik sorunu başladığı zaman, ekran şifresini telefon kendiliğinden deneyerek yanlış şifreler girer ve telefonu kilitler. Bu durumda telefonun tamamen sıfırlanıp fabrika ayarlarına geri döndürülmesi gerekir.

Ekranım Kırıldı Ama Telefon Çalışıyor

Telefonunuzun ekranı kırıldı ama çalıştığını gelen aramalar ve seslerden hissediyorsanız telefonun düşmesi sonucu aldığı darbe sebebi ile oluşabilecek güzel haberlerden biri diyebiliriz. Çünkü ekran değişimi ile bu sorun düzeltilerek telefonunuz kurtulabilir. Ekranı kırılan ve çalışmaya devam eden telefonlarda ekran montajı yapmadan önce test olarak telefonun diğer özelliklerininde kontrol edilmesi gerekmektedir. Ekranı kırık telefonlarda test amaçlı ekran takılarak kırılan ekran harici başka bir sorunu ( kamera, şarj, wifi , şebeke v.s. ) diye kontrol edilmesi faydalı olacaktır..

Bakınız : Ekran mı Kırıldı yoksa Ön Cam mı Kırıldı

Kırık Ekran Telefona Zarar Verir mi?

Kırık ekran ile telefonu kullanmak telefona ek olarak zarar vermese bile, ekran dokunmatiğini bozarak ekranın kendi kendine farklı yerlere basmasına sebebp olabilir. Ayrıca ekran kilidi olan bir telefo kullanıyorsanız dokunmatik ekranı arızaladığı zaman kendi kendine çok fazla şifre denemesi yapacağı için telefonunuzu kilitlemesine sebep olur. Ön camı kırık telefonu uzun süre kullanmak, iç ekrana zarar vererek ölü piksel oluşmasına sağlar. Telefonu kırık ekran kullanarak daha fazla zarar vermeden ön cam veya ekran değişimi yaparak sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bakınız : Ekran Değişim Fiyatları

Ekranı Bozulan Telefon Nasıl Düzelir?

Ekranı bozulan bir akıllı telefon sahibiyseniz nasıl düzelir diye kontrol edilmesi için servisimize cihazınızı ulaştırabilir ve ücretsiz arıza tespiti sonrasnda nasıl düzeleceği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ekran çalışmıyor fakat ses geliyor ve şarj ediyor ise sadece ekran değişimi yeterlidir. Ekranı bozulan telefonun düzelmesi için genelikle ekran değişimi yapılmaktadır. Ekran değişimi yapılan bozuk ekrana sahip telefonunuzu tekrardan kullanabilirisiniz.