Genel

iPhone Wifi Sorunu – Wifi Açılmıyor – Az Çekiyor

iphone wifi sorunu wifi acilmiyor az cekiyor

iPhone wifi sorunu yaşayanların en çok şikayet ettikleri wifi çok az çekiyor, modemin yanına kadar yaklaşmam gerekiyor yada wifi hiç açılmıyor, açılsa bile hiçbir wifi ağını görmüyor şikayeti 2 sebebpten kaynaklanmaktadır.

iPhoene telefonlarda wifi özelliğini sağlayan ve anakart üzerinde olan wifi entegresi, diğeri ise wifi ağlarının sinyallerini yakalamasını sağlayan ve anten görevi gören wifi antenidir.

iPhone Wifi Neden Açılmıyor?

iPhone ayarlar bölümünden wifi ağlarına bağlanmak için menüyü açamıyorsanız, wifi entegresi bozulmuş yada kısa devre olmuş demektir. Wifi entegresi iphone telefonlarda kablosuz ağ özelliklerini kontrol eden parçadır ve wifi ile beraber bluetooth özelliğininde çalışmasını bu wifi entegresi sağlamaktadır.

iPhone Wifi Entegresi Neden Bozulur?

iPhone wifi özelliği genellikle telefonun aldığı darbeden bozulamkta ayrıca telefonda oluşan kısa devre sonucuda veri yollarının yanması ile de bozulmaktadır. Bazı durumlarda telefonun ilk açıldığı zaman aktif çalışıyor olarak gözüken wifi, kısa bir süre sonra tekrardan pasif duruma geçerek işlevini kaybeder. iPhone wifi özelliğinin bozularak hiç çalışması ile yakın meseafeden wifi ağını görüp uzak mesafedeki wifi ağlarını görmemesi farklı sorunlar olup bu durumdawifi anteni değişmesi gerekir. iPhone wifi entegresi en çok arızalanan telefon modeli ise iphone 7 modelidir. iPhone wifi entegresi arızalı telefonun arka kamerann hemen alt tarafında ısıma ve telefonun şarjının normalden daha gitmesi ortaya çıkmaktadır.

Bakınız : iPhone Wifi Anteni Değişimi Fiyat Listesi

iPhone Wifi Az Çekmesinin Sebeni Nedir?

iPhone wifi az çekmesinin sebebi wifi anteninde oluşan sorunlardır. iPhone wifi anteninde oluşacak en ufak bir zedelenme ile sinyal yakalama gücü zayfılar ve evin bir diğer odasında olan wifi ağına göremez ve bu wifi ağına bağlanmakta sorun yaşarsınız. Wifi sinyalini güçlendirmek için wifi antenini değiştirmekten başka bir seçenek yoktur.

iPhone Wifi Neden Çekmiyor?

iPhone wifi menüsü açılıyor ve sadece yakınınızdaki wifi ağına bağlanabiliyoe başka wifi sinyali çekmiyor ise wifi anteni sorunu yaşanmaktadır. Wifi çekmeyen iphone akıllı telefonlarda ağ ayarlarını sıfırlayarak yazılımsal birsorun olup olmadığı kontrol edilebilir, sorun devam ediyor ise yazılımı sfırılayarak itunes üzerinden yani yazılım yüklemesi denenebilir. Bu yazılım güncellemesi sonrası düzelmeyen wifi sinyal yakalama sorunu çözüm olmadı ise wifi anteni bozulmuş ve değişmesi gerektiğini göstermektedir.

Bakınız : iPhone Wifi Az Çekiyor

iPhone Wifi Anteni Neden Bozulur?

iPhone wifi anteni bozulma sebebi ise anten soketinin yerinden çıkması veya wifi anteninin kırılmasından kaynaklmaktadır. iPhone wifi anteni, daha önce gördüğü yetkisiz müdahale ve darbeden kanaklı olarak bozulmaktadır. Wifi anteni çevredeki kablousz sinyalleri yakalamak için güçlendirilmiş minik bir antendir. Bu antenin herhangi bir sebepten dolayı arızalanması sebebi ile wifi ağlarına bağlanmkta ve bluetooh cihazlarına bağlanmakta zorluk çeker, ve sürekli bağlantıda kopmalar yaşanır.