Ekran Değişimi ve Tamir Fiyatları

favicon

Akıllı Telefon ve Tablet Ekran Değişimi Alanında Uzman ve Tecrübeli Ekibi ile Garantili Onarım CitrusMobil'de

cep telefonu ekran degisimi citrusmobil

Ekranı kırık veya dokunmatik sorunu yaşadığınız olan cep telefonlarında ekran değişimi işlem süresi ortalama 3 saattir. Ekran kıırılması haricinde iphone ve samsung marka telefonlarda ekran ön camı ve dokunmatiği de değiştirebilmekteyiz.

Ekran Değişimi Konu Başlıkları

Ekran değişimi için örnek arama : Samsung, iPhone, Xiaomi, Oppo, Huawei

Ekran değişimi yapılacak akıllı telefon ve tabletlerde arızalı olan ekran sökülürken ve montaj yapılırken dikkat edilerek hassas davranılması gereken bir onarımdır. Ekran tamiri sırasında telefodan sökülen vida ve parçalar dikkatlice eski yerine montaj yapılmalıdır.

Telefonların ekran değişim fiyatları marka ve modeline göre değişmektedir. Servisimizde orjinal ve muadil a kalite ekran değişimi sunulmaktadır. A kalite ekran değişim ücretleri orjinal ekran değişim ücretlerine daha uygun fiyatlı olduğundan bir çok kullancıı tarından tercih edilmektedir. 

Servisimizde ekran sorunu olan cihazların tamir işlemlerinin tamamı 180 gün garantili olarak yapılmaktadır.

Cep Telefonu Ekran Değişimi Hangi Durumda Yapılır

Telefonda ekrandan kaynaklı oluşan dokunmatik sorunu, görüntü yok sorunu ve ekrandaki görüntü bozukluklarında ( ekranda yukarıdan aşağıya çizgi çıkması mürekkep dağılması, siyah leke oluşması ) gibi durumlarda ekran değişimi yapılmaktadır.  

Ekran Değişimi Yapılması Gerektiği Nasıl Anlaşılır

Telefonun ekranında siyah lekeler var ise ve dokunmatik ile alakalı sorunlar yaşıyorsanız ekran değişimi yapılması gerekmektedir. Dikkatli yapılaan ekran değişiminde parmak okuyucu zarar görmez.  Servisimizde ekran tamiri yapılırken ekrana bağlı olan parmak okuyucu, ön kamera, sensör ve ahize filmleri hassasiyet ile sökülerek tekrar yeni ekrana montajı yapılmaktadır.

Ekran Tamiri Nedir?

Ön camı kırılan ve telefonun ekranında kullanıma hiç bir engel olmayan durumlarda yapılan ön cam değişimişlemine ekran tamiri denir. Ön camı kırılan telefon ekranları için en performanslı ve uygun fiyatlı tamir işlemidir.

Kırılan Ekran Tamiri Yapılır Mı?

Kırılan ekran tamiri yapılabilmesi için görüntüyü aldığınız iç ekranın sağlam olması ve görüntüde çizgiler, leke oluşması gibi görüntü kayıpları olmaması gerekmektedir.

Telefonun ekranları iç lcd ekran ve ön cam olarak ikiye ayrılmaktadır. Bazı modellerde dokunmatik ekrana, bazılarında ise doknmatik ön cam ile tümleşiktir.

Sorunsuz bir ekran tamiri için götünü ve dokunmatikte sorun olmaması yüksek başarı ile ekran tamiri yapılmasına imkan sağlar

Orjinal Ekran İle Yan Sanayi Ekran Arasındaki Fark

Telefonun ekranının orijinal olduğunu anlamak için önce takılacak olan ekranın filminin altında Apple logosu, Samsung logusu, Huawei Logosu, Xiaomi Logosu v.s Var mı? Yok mu? Kontrol edilmesi gerekir. Eğer ekran filimin altında Marka Logosu var ise orijinal ekrandır. Apple dışındaki firmaların bazı modellerinde böyle bir ibare yoktur. Ayrıca polarize gözlük ile baktığımız zaman görüntü kaybı var mı diye kontrol edebiliriz.

Orjinal ekranların renk kalitesinde daha net ve prüzüz renk tonları olmaktadır.  Dokunmatik kalitesi orjinal ekranlarda hassasiyeti en üst seviyededir. 

Ekran değişimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler!

Ekran değişimi yapılmadan önce cep telefonlarında genel testler yapılmalı ve telefondaki sorununun ekrandan mı kaynaklı başka bir sorun mu var diye test edilmesi gerekmektedir. Sıvı teması veya ağır bir darbe veya düşme sonucu ekran sorunu yaşanan telefonlarda arızalanan başka bir parça varmı yokmu diye de test edilip bilgi verilmesi gerekmektedir.

Parmak izi ve Yüz tanıma kontrolü

Ekran değişimi parmak izi özelliğinin bozulmasına sebep verebilmektedir. Bunun en büyük sebebi merdiven altı diye tabir ettiğimiz yerlerde yapılan tamir işlemleridir. Ayrıca bu işe özen göstermeden yapılacak işlemlerde parmak izi bozulma olasılığı vardır. Şunu unutmayalım. Kontrollü bir şekilde yapılan ekran montajı parmak izi özelliğine hiç bir zarar gelmez. Ekran değişimi sırasında Parmak izinin bozulmasının tek nedeni işlemi yapan teknik servis elemanının dikkatsizliğidir.

Ekran üzerinde parmak okuyucusu olan telefonlarda, yan sanayi ekran kullanımında parmak okuyucu çalışmaz

2 - Yakınlık sensörü kontrolü

Sensör sorunu olup olmadığını anlamanız için ufak bir test yapmanız yeterlidir. Telefon ile arama yaparken, elinizi ekranın üst tarafına doğru getirin ve tekrar elinizi çekin. Bu işlemi yaparken elinizi ekrana yaklaştırdığınızda, ekranın tamamen siyah olduğunu göreceksiniz. Elinizi çektiğiniz zaman ekranın normale döndüğünü göreceksiniz. Bunun sebebi, telefonu kulağınıza getirdiğiniz zaman, yanağınız ekrana değerek farklı tuşlara basmamasınız sağlamaktadır.

3 - Ekran dokunmatik kontrolü

Ekranda bir uygulamaya üzerinde çarpı işareti çıkarana kadar basılı tutun. Çarpı işareti çıktıktan sonra parmağınızı çekin. Tekrar uygulamanın bir tanesine basılı tutarak ekranın her bir tarafına sürükleyin. Eğer uygulamayı sürüklerken farklı bir hareket etmiyorsa bu testimiz başarılı geçmiştir. Bir şey yazmak için klavyeyi açın. Harflerin hepsini tek tek kontrol edin. Üst ve alt köşelerdeki ileri geri gibi tuşlara dokunun. Bunları yaptıktan sonra bir sorun göremiyorsak, ekran dokunmatiğimizde bir sorun yok demektedir.

4 - Ekranda ölü piksel ve leke kontrolü

kran değişiminde ölü piksel ve leke kontrolü yapmak için önce beyaz bir ekran açıyoruz ( chrome, safari, ayarlar, mesaj, telefon uygulaması gibi ). Burada beyaz ekranda küçük veya büyük lekeler var mı diye dikkatlice bakıyoruz. Bu aşamada bir sorun görmediysek ikince aşamaya geçiyoruz. Bir başka yol ekrandaki hatayı görebilmeniz için telefonun açılış ekranındaki renk bozukluğu olmaması gerekiyor. Siyah ekranda veya video seyrederken ekranda kırmızılık var mı diye bakın Eğer böyle bir görüntü bozukluğu yok ise telefonunuz testlerden başarı ile geçmiş demektir.

iPhone Ekran Değişim Fiyatları

iPhone ekran değişiminde en iyi fiyatlar ile ekran değişimi ve ön cam değişimi yapabilmek için bize ulaşabilirsiniz. Servisimizde A kalite Citrusmobil garantili muadil ekran değişimi ve orjinal iphone ekran değişim hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. iPhone ekran değişimi ve fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya bakabilirsiniz. https://www.citrusmobil.com/iphone-ekran-degisimi/

Sıkça Sorulan Sorular

Ekran Değişimi Hakkında Sorunlarınız İçin Bizden Destek Alabilirsiniz.

Ekran değişimi yapılacak telefonda önce test amaçlı ekran takılarak kontrol yapılır. Ekran değişimi için parça değişimi sırasında telefondaki bilgiler silinmez ve sorunsuzca kullanmaya devam edebilirsiniz. Güvenli ve garantili bir şekilde ekran değişimi yaptırmak istiyorsanız CitrusMobil firmasından destek alabilirsiniz.

Ekran camı değişimi yapılarak tamir edilen cep telefonu ve tablet ekranlarının onarımı yapıldıktan sonra cihazdaki bilgiler silinmez

Ekranda sorun yok fakat gelen telefon aramalarının, bildirimlerin sesleri geliyor ise telefonun ekranı veya ekrana görüntü veren entegreler ile alakalı bir sorun vardır.

Telefonun ekranında görüntü var ve dokunmatik çalışmıyor ise, serviste kontrol edilerek sorunun tespiti ve onarımı yapılabilir. Genelde ekrandan kaynaklanan sorunlar olsa  da bazı cihazlarda anakart üzerinde bulunan dokunmatik entegresi arızasından da yapabilmektedir.

Telefonunuzda olan ekran sorunları ile alakalı tamiri gerektiği zaman, ön camı kırık yoksa ekran mı kırık anlamak için buraya bakabilirsiniz.

Ekran değişimi işlemi Citrusmobil servilerinde oralama 3-4 saat içerisinde tamamlanmaktadır. Mesai saatleri içerisinde bırakılan telefonlar aynı gün teslim edilmektedir.

Servisimize kargo gönderimlerinde işlem süresi maksimum 24 saattir. Öğleden önce servisimize ekran değişimi için ulaşan cihazlarınız aynı gün öğleden sonra servisimize ulaşan telefonlarınız ertesi gün kargoya verilerek geri gönderim sağlanmaktadır.

Servisimizde yapılan her parça değişimi ve onarımdan olduğu gibi Cep telefonu ve Tablet ekran değişimi sırasnda yapılan onarım ve parça değişimlerinde de 180 gün garanti verilmektedir. Diğer firma ve kuruluşların verdikleri hizmet ve garanti kapsamı konusunda bizimle olan herhangi bir alaka yoktur. Daha detaylı bilgi almak için Garanti Şartları sayfasında bakabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Telefonunuzun ekranında oluşan görüntü yok, çizgili görüntü ve dokunmatik sorunları için servisimizde ücretsiz arıza tespiti yaptırarak gün içerisinde tamir ettirebilirsiniz. Telefonunuzun sorunu ve ne kadar masrafı olduğu hakkında bilgi sahibi olmak için Citrusmobi servislerine bekleriz.

İstanbul Avrupa Yakası

Telefon ekran değişimi ve Tablet Ekran değişimi için İstanbul Avrupa yakasında şubemizin açık adresi : Yenidoğan mahallesi Eti sokak No:13/B Bayrmpaşa İstanbul (Sağmalcılar Mero İstasyonu  gelerek  bize kolayca ulaşabilirsiniz.)

İstanbul Anadolu Yakası

Cep telefonu ve tablet ekran değişimi için İstanbul Anadolu yakasında şubemizde cep telefonu tamir işlemlerini aynı gün yaptırabilirsiniz.

Ekran Değişimi ve Tamir Fiyatları” üzerine 2 yorum

  1. Telefonumun yere düştü ve şu anda telefonda gelen aramaların ve bildirimlerin sesi gelmesine rağmen görüntü yok. Hiç bir şekilde ekran görüntüsü gelmiyor. Acil ekran değişimi yaptırmam gerekiyor. Lütfen Bilgi verirmisiniz

    1. Nilüfer hanım merhaba,canlı destek hattından ve Whatsapp üzerinden hızlıca bize ulaşabilirsiniz. Servisimizde ekran değişimleri ortalama 30 dakika ile 4 saat arası değişmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir