Ekran Değişimi

favicon

Akıllı Telefon ve Tablet Ekran Değişimi Alanında Uzman ve Tecrübeli Ekibi ile Garantili Onarım CitrusMobil'de

cep telefonu ekran degisimi citrusmobil

Ekranı kırık veya dokunmatik sorunu yaşadığınız olan cep telefonlarında ekran değişimi işlem süresi ortalama 3 saattir. Cep telefonlarında ekran değişimi haricinde iphone ve samsung marka telefonlarda ekran, cam ve dokunmatiği de değiştirmekteyiz

Ekran değişimi telefon ve tablet için yapılacak işlemlerde dikkat edilmesi gereken ve montaj esnasında çok hassas davranılması gereken bir onarımdır. Ekran değişimi sırasında telefodan sökülen vida ve parçalar dikkatlice eski yerine montaj yapılmalıdır.

Telefonların ekran onarım ücretleri marka ve modeline göre değişmektedir. Servisimizde orjinal ve muadil a kalite ekran değişimi sunulmaktadır. A kalite ekran değişim ücretleri orjinal ekran değişim ücretlerine daha uygun fiyatlı olduğundan bir çok kullancıı tarından tercih edilmektedir. 

Servisimizde yapılan ekran değişimi işlemlerinin tamamı 180 gün garantili olarak yapılmaktadır.

Cep Telefonu Ekran Değişimi Hangi Durumda Yapılır

Telefonda ekrandan kaynaklı oluşan dokunmatik sorunu, görüntü yok sorunu ve ekrandaki görüntü bozukluklarında ( ekranda yukarıdan aşağıya çizgi çıkması mürekkep dağılması, siyah leke oluşması ) gibi durumlarda ekran değişimi yapılmaktadır.  

Ekran Değişimi Yapılması Gerektiği Nasıl Anlaşılır

Ekran değişimi, ekranın üzerinde siyah lekeler var ise ve dokunmatik ile alakalı sorunlar yaşıyorsanız Ekran değişimi yapılması gerekmektedir. Ekran değişiminde parmak okuyucu zarar görmez.  Servisimizde ekran değişimi yapılırken ekrana bağlı olan parmak okuyucu, ön kamera, sensör ve ahize filmleri hassasiyet ile sökülerek tekrar yeni ekrana montajı yapılmaktadır.

Ekran değişimi sonra dikkat edilmesi gerekenler.

Ekran değişimi yapılmadan önce cep telefonlarında genel testler yapılmalı ve telefondaki sorununun ekrandan mı kaynaklı başka bir sorun mu var diye test edilmesi gerekmektedir. Sıvı teması veya ağır bir darbe veya düşme sonucu ekran sorunu yaşanan telefonlarda arızalanan başka bir parça varmı yokmu diye de test edilip bilgi verilmesi gerekmektedir.

Ekran değişim parmak izi kontrolü

Ekran değişimi parmak izi özelliğinin bozulmasına sebep verebilmektedir. Bunun en büyük sebebi merdiven altı diye tabir ettiğimiz yerlerde yapılan tamir işlemleridir. Ayrıca bu işe özen göstermeden yapılacak işlemlerde parmak izi bozulma olasılığı vardır. Şunu unutmayalım. Ekran değişimi parmak izi bozulmasına neden değildir. Ekran değişimi sırasında Parmak izinin bozulmasının tek nedeni işlemi yapan teknik servis elemanının dikkatsizliğidir.

Ekran üzerinde parmak okuyucusu olan telefonlarda, yan sanayi ekran kullanımında parmak okuyucu çalışmaz

Yakınlık sensörü kontrolü

Sensör sorunu olup olmadığını anlamanız için ufak bir test yapmanız yeterlidir. Telefon ile arama yaparken, elinizi ekranın üst tarafına doğru getirin ve tekrar elinizi çekin. Bu işlemi yaparken elinizi ekrana yaklaştırdığınızda, ekranın tamamen siyah olduğunu göreceksiniz. Elinizi çektiğiniz zaman ekranın normale döndüğünü göreceksiniz. Bunun sebebi, telefonu kulağınıza getirdiğiniz zaman, yanağınız ekrana değerek farklı tuşlara basmamasınız sağlamaktadır.

Ekran dokunmatik kontrolü

Ekranda bir uygulamaya üzerinde çarpı işareti çıkarana kadar basılı tutun. Çarpı işareti çıktıktan sonra parmağınızı çekin. Tekrar uygulamanın bir tanesine basılı tutarak ekranın her bir tarafına sürükleyin. Eğer uygulamayı sürüklerken farklı bir hareket etmiyorsa bu testimiz başarılı geçmiştir. Bir şey yazmak için klavyeyi açın. Harflerin hepsini tek tek kontrol edin. Üst ve alt köşelerdeki ileri geri gibi tuşlara dokunun. Bunları yaptıktan sonra bir sorun göremiyorsak, ekran dokunmatiğimizde bir sorun yok demektedir.

Ekranda ölü piksel ve leke kontrolü

kran değişiminde ölü piksel ve leke kontrolü yapmak için önce beyaz bir ekran açıyoruz ( chrome, safari, ayarlar, mesaj, telefon uygulaması gibi ). Burada beyaz ekranda küçük veya büyük lekeler var mı diye dikkatlice bakıyoruz. Bu aşamada bir sorun görmediysek ikince aşamaya geçiyoruz. Bir başka yol ekrandaki hatayı görebilmeniz için telefonun açılış ekranındaki renk bozukluğu olmaması gerekiyor. Siyah ekranda veya video seyrederken ekranda kırmızılık var mı diye bakın Eğer böyle bir görüntü bozukluğu yok ise telefonunuz testlerden başarı ile geçmiş demektir.

Orijinal Ekran Nasıl Anlaşılır

Orijinal ekran olduğunu anlamak için önce takılacak olan ekranın filminin altında Apple logosu, Samsung logusu, Huawei Logosu, Xiaomi Logosu v.s Var mı? Yok mu? Kontrol edilmesi gerekir. Eğer ekran filimin altında Marka Logosu var ise orijinal ekrandır. Apple dışındaki firmaların bazı modellerinde böyle bir ibare yoktur. Ayrıca polarize gözlük ile baktığımız zaman görüntü kaybı var mı diye kontrol edebiliriz.

Kırılan Ekran Tamiri Yapılır Mı?

Kırılan ekran tamiri yapılabilmesi için görüntüyü aldığınız iç ekranın sağlam olması ve görüntüde çizgiler, leke oluşması gibi görüntü kayıpları olmaması gerekmektedir.

Telefonun ekranları iç lcd ekran ve ön cam olarak ikiye ayrılmaktadır. Bazı modellerde dokunmatik ekrana, bazılarında ise doknmatik ön cam ile tümleşiktir.

Sorunsuz bir ekran tamiri için götünü ve dokunmatikte sorun olmaması yüksek başarı ile ekran tamiri yapılmasına imkan sağlar

Sık Sorulan Sorular

  • Ekranımda Sorun Olduğunu Nasıl Anlarım?

    Ekranınızın belli bölgelerinde kararma varsa, hiç görüntü gelmiyorsa, ekranda yatay-dikey çizgiler varsa ya da görüntü gidip geliyorsa ekranınızda sorun var demektir. Ekranda yaşanan dokunmatik sorunları da ekran değişmesine en büyük etkenlerdendir.

  • Kullanılan Ekranlar Orijinal Mi?

    Müşteri talebine göre, Orijinal ekran ve A kalite (Citrus Mobil onaylı) ekranlar ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Seçmek istediğiniz ekranları servisimizde montaj işlemine başlamadan görerek onay verebilirsiniz. Ekran değişiminde fiyat performans olarak kıyasladığınızda kara verdiğiniz ekranın montajı yapılır.

  • Ekran Değişiminde Bilgilerim Silinir Mi ?

    Ekran değişiminde telefondaki bilgilerinize kesinlikle zarar gelmez. Ekran değişim işlemlerinde ahize temizliğini müşterilerimize ücretsiz yapmaktayız. Ekranda bulunan ahize filtresi ekran değişimi sırasında yenilenerek, ahizenizin temizliği yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir