FAYDALI BİLGİLER - BLOG

iPhone X Dokunmatik Sorunu Çözümü

iPhone x dokunmatik sorunu, darbe kaynaklı veya bir baskı sonucu oluşan hasarlardan kaynaklanmaktadır. iPhone x telefonlarda ilk kez kullanılan OLED ekran ve home tuşu olmayan ekran tasarımı ile dikkatleri çekiyor. Kronikleşen ekran dokunmatğii arızası ise kullanıcları mağdur etmeye devam ediyor.

Apple yetkili serviste neredeyse bir telefon fiyatına gelen iPhone x dokunmatik sorunu çözümü için yapılan ekran değişimi sorasında sorun tamamen çözülüyor. Peki iphone x dokunmatik sorununu daha ucuza çözmek mümkün mü ?

iPhone X Dokunmatik Sorunu Çözümü

iPhone x dokunmatik çalışmıyor ise, öncelikle yeni bir ekran test amaçlı montajı yapılır. Test amaçlı kullanılan ekran ile birlikte sorunun düzeldiği gözlemlenir ise tamir işlemine başlamamız için bize detaylı bilgi verilmiş demektir. Dokunmatik çalışmayan iphone için gerekli testleri yaparak arızayı tespit edip onarım sürecinin başlatmak kesin çözüm olacaktır.

iPhone x telefonumuzda arızalı olduğunu düşündüğümüz ekranı çıkartarak test edilmiş ve sağlam ekranın montajını yaptığımızda sorunun düzelmiş olduğunu gördük.

iPhone X Yazılım Güncellemesinden Sonra Dokunmatik Çalışmıyor.

iPhone x yazılım güncellmesinden sonra dokunmatik çalışmıyor olması, yüklenen yazılımın bozuk indirilip yüklenmesinden kaynaklı olabilmektedir. Bu durumda iPhone x telefonu bilgisayara bağlayarak itunes üzerinden sıfırdan yeni yazılım yükleyerek denenmesinde fayda vardır.

iPhone x yazılım güncellemesinden sonra dokunmatik çalışmıyor sorunu için yazılım sıfırlama işlemini tamamladık fakat sorun devam ediyor ise, iphone x telefonun ekrana bağlı olan dokunmatiği arızalanmıştır. Eğer telefonun ekranı orijinal ekran ise iphone x dokunmatikli cam değişimi yapabiliriz ve bu işlem sonrasında telefonu eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. İphone x dokunmatik sorunu yaşadığınız telefonun ekranı orijinal değil ise iphone x ekran değişimi yapılması gerekir.

iPhone X Dokunmatik Değişimi

iPhone x telefon kullanılan ekran 3 ana parçadan oluşmaktadır. Bunlardan birincisi ve en öncemlisi görüntüyü aldığımız iç ekrandır. iPhone x ekranın en önemli ikinci parçası dokunmatik filmidir. Diğer önemli parçamız ise telefonu kullanırken parmağımızla dokunduğumuz üst cam ( dış cam ) ‘dır.

Dokunmatik sorunu olan iphone x ekranımız, özel makinelerde görüntüyü aldığımız iç ekran ve dokunmatik birbirinden ayrılarak yenisi ile değiştirilmektedir. iPhone x dokunmatik değişimi işlemikesinlikle strelize bir ortam ve işinde kesinlikle profesyonelleşmiş kişiler tarafından yapılmalıdır.

iPhone x ekranımızdaki dokunmatik parçası değiştirildikten sonra, telefon gerekli testleri yapıldıktan sonra müşterimize teslime hazır gelmiştir.

Telefonunuzun dış cam değişimi hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız ve Üst Cam / Dış cam değişimi fiyat bilgisi için 0212 924 54 55 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayabilir ya da 0553 911 84 53 no’lu WhatsApp destek hattımız ile iletişime geçebilirsiniz.

maxresdefault
iPhone x Ekranı ve Dokunmatik Camı Ayrılmış Hali

iphone x dokunmatik sorunu iphone x dokunmatik çalışmıyor iphone dokunmatik takılıyor iphone x dokunmatik kendi hareket ediyor iphone x dokunmatiği basmıyor iphone x ekran modülü iphone x dokunmatik modelü iphone x dokunmatik sorunu çözümü iphone x dokunmatik değişimi iphone x cam değişimi iphone x dokunmatik arızası

 

Kargo İle Telefon Gönderimi

Telefon tamirinde, Türkiye’nin her bölgesine hizmet vermekteyiz. Bunun için telefonlarında problem olan müşterilerimizin ücretsiz kargo seçeneğini kullanarak telefonlarını servisimize göndermeleri yeterli oluyor. Kargodan telefonları teslim ettikten sonra cihazınızın arızası üzerine çalışmalara başlıyoruz.

En kısa süre zarfında arızayı tespit ediyor ve en uygun çözümler üretiyoruz. Detaylı bilgi için Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır? sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Tamir işlemi sonrası ücretsiz kargo hizmetimiz ile telefonları sahiplerine ulaştırıyoruz. Müşterilerimiz teknik servis ücretlerini Havale/EFT ile ödeme yapabiliyorlar.