FAYDALI BİLGİLER - BLOG

iPhone X Kronik Sorunları Nelerdir?

Apple iPhone X telefon modeli çok şık tasarıma ve çok güçlü bir donanıma sahip olmasının yanı sıra tabiki bir çok iphone modeli gibi kronik arızaları vardır.

iPhone X kronik arızalarının başında dokunmatik sorunu gelmektedir. iPhone X telefondailk kez apple tarafından kullanılan amoled ekran teknolojisi yüksek bir görüntü çözünürlüğüne ve çözünürlüğe sahip olması tabiki çok güzel. Fakat iphone x telefonunda kullanılan dokunmatik özelliği çok hassas ve bozulmaya elverişlidir.

iPhone X Kronik Ekran Sorunları

iPhone x telefonun ekranında en çok görülen sorunların başında dokunmatik sorunu , ekranda yukardan aşağı yeşil kırmızı beyaz gibi çizgilerin çıkma sorunu, ekranda leke oluşması ve ekran çıtasının açılması gelmektedir.

iPhone X Dokunmatik Sorunu

iPhone X Dokunmatik Sorunu
iPhone X Dokunmatik Sorunu

iPhone telefonun ekranında çıkan dokunmatik sorunun en büyük nedeni ekrandaki dokunmatik özelliğinin bozulmasıdır. Bu arıza, ekrana bir baskı sıvı teması veya darbe sonrasında oluşmaktadır. Telefonun bu sorunlardan kaynaklı bir arıza olup olmadığını anlamak için, sağlam olduğu test edilmiş bir ekran ile test edilmesi gerekir. Test sonrasında telefonun dokunmatiği çalışıyor ise telefonun ekrana bağlı olan dokunmatiği arızalanmış demektir. Bu durumda ekranın dokunmatiği değiştirilmeli veya ekran değişimine gidilmelidir.

Eğer sağlam olduğu test edilmiş ekran ile test işlemlerinde dokunmatik sorunu devam ediyor ise, Telefonun anakartında bulunan dokunmatiğe etki een entegre ve ilgili parçaların testleri yapılarak sorun çözülebilir.

iPhone x dokunmatik sorunu çözümü için yapmanız gereken telefonu servisimize ulaştırarak uzman ekibimiz tarafından test edilmesini sağlayabilirsiniz. Yapılan testler sonrasında telefonunuz hakkında detaylı bilgi size ücretsiz olarak olara verilmektedir. İsteğiniz üzerine hiçbir ücret ödemeden telefonu yaptıramyıp geri alabilirsiniz. Yada telefonunuzu en uytgun fiyat ile uzman ekibimiz tarafından onarılmasını için onay verebilirsiniz.

iPhone X Ekranda Yeşil, Beyaz Çizgi Sorunu

iPhone X Ekranda Yeşil, Beyaz Çizgi Sorunu
iPhone X Ekranda Yeşil Çizgi Sorunu

Yazımızın başında bahsettiğimiz gibi iphone x ekranında çıkan yeşil ve beyaz çizgilerin olşmasının nedeni telefonun aldığı darbelerdir. iphone telefonun ekranında çıkan yeşil çizgilerin giderilmesinin tel yolu iç ekran ve dokunmatiğin ( ekranın tamamının ) değişmesidir.

iphone x ekranda yeşil çizgi sorunu telefonu kullanmanıza bir sorun değildir. Fakat uzun süreli kullanımda gözü çok fazla yormaktadır. iPhone x ekran değişimi süresi ortalama 30-45 DK arasında değişmektedir. iPhone x ekran değişimi fiyatı seçilecek olan ekran kalitesine göre değişmektedir.

iphone x ekranında oluşan yeşil çizgiler ve beyaz çizgiler maalesef apple yetkili servislerinde garanti kapsamı dışında tutulmaktadır.

iPhone X Ekran Çıtası Açılması

iPhone X Ekran Çıtası Açılması

iPhone x ekran çıtası açılması sorunu bir çok neden sunulabilir. Darbe sonrası ekran çıtası açılabilir, telefonun çok sıcak ortamda bulunması ekran çıtasının yapışkanının atmasına neden olabilir. iphone x ekran çıtası açılmasının bir diğer nedeni ise bataryanınızın şişerek ekranı kaldırmasına sebep olmasıdır. Bu nedenlerden en tehlikelisi ve acil müdahele edilmesi gerekende batarya şişmesi sonrası ekran çıtası açılmasıdır.

Batarya şişmesi sonrası ekran çıtası açılması sorununa acil müdahale edilmez ise şişen batarya ekranın tamamen bozulmasına sebep olabilmektedir.