FAYDALI BİLGİLER - BLOG

iPhone Wifi Sadece Modemin Yanında Çekiyor

iPhone cep telefonunuz wifi ağlarını görmüyor ve sadece modemin yanında çekiyor sorunu wifi antenindeki bir sorundan kaynaklanmaktadır. Cep telefonlarında wifi ve bluetooth özelliğinin çekim mesafesini arttıran bu parça arızalandığında kablosuz internet ağlarını göremezsiniz. iPhone wifi sadece modemin yanında çekiyor ise telefonun wifi anteni arızalanmış demektir. Bu parçanın değişimini servisimizde yaptırabilirsiniz.

iPhone Wifi Anteni Nedir ?

iPhone telefonlarda 2 tane anten vardır. Bunlardan birincisi genelde şarj soketine bağlı olan şebeke anteni, diğer ise kablosuz ağlarla wifi ve bluetotth bağlantısı yapmanız için tasarlanan wifi anteni dite geçmektedir.

Wifi anteni telefonun üst bölümünde, şebeke anteni ise telefonun alt bölümünde yer alır.

iPhone Wifi Anteni Neden Bozulur?

iPhone wifi anteninin bozulmasının birden çok sebebi vardır. iPhone wifi anteni sıvı teması olduğunda, zamanla aldığı darbeler ile, telefonda yapılan bir tamir esnasında veya anten soketlerinin bozulması sebebi ile bozulur.

iPhone Wifi Anten Bozulduğunu Nasıl Anlarız ?

iPhone wifi anteninin bozulduğu anlamak aslında çok kolay. 2 tane telefonu yan yana koyun ve ikisinde de wifi ağlarını aratın. Wifi anteni bozuk olan telefonda diğerine göre çok daha az wifi ağı görecektir. Belkide hiç bir tane göremeyecektir. Bu durumda telefon ile modemin tam dibine kadar yanaşın ve bu sefer o wifi ağını görmeye başlayacaktır.

Böyle bir durumda wifi anteni bozulmuş demektir. Eğer wifi menüsü hiç açılmıyor ise bu telefonun anakartında oluşan wifi entegresi sorunundan kaynaklanmaktadır.

iPhone Wifi Anteni Değişim Ücreti Ne Kadar?

iPhone wifi anteni değişimi 149 TL’den başlamaktadır. Telefonun modeline göre wifi anten değişim ücreti farklılık göstermektedir. iPhone wifi anteni değişimi ortalama 3 saattir. Telefonda yapılan bu parça değişimi işleminde 180 gün garanti verilmektedir. Telefonunuzun modeline göre iphone wifi anteni değişim fiyat listesine bakarak ne kadar masrafı olduğunu öğrenebilirsiniz.

[table “117” not found /]