FAYDALI BİLGİLER - BLOG

Samsung Galaxy Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

samsung ekran degisimi nasil yapilir

Samsung galaxy ekran değişimi yapılırken kullanılacak olan yedek parçalar orjinal ve yan sanayi olarak değişmektedir. Samsung orjinal ekran ve yan sanayi ekran arasında en önemli fark, görüntü ve dokunmatik kalitesi olsa bile darbeye karşı sağlamlık testlerinde orjinal ekranın daha çok dayanıklı olduğu görülmektedir.

Samsung ekran değişimi yapmak için orjinal ekran ve yan sanayi ekran konusunda karar verdiyseniz, ekran değişimi için güvenilir bir teknik servis bulmanız gerekecek. Samsung ekran değişimi nasıl yapıldığını öğrenmek ve bundan sonra kırılan ekranları tamir etmek için sizde ilk adımı atabilirsiniz.

Telefonunuzun ekran değişimi işlemini bir kere yaptıktan sonra diğer samsung model telefonlarında ekran değişimini yapabilirsiniz. Hatta eliniz alıştıkça bu işe size çok daha kolay gelecektir.

Samsung Ekran Değişimi Yapılırken Gerekli Olan Malzemeler

Samsung galaxy telefonun ekranı kırıdığı zaman teknik servislerden destek alabilir veya bu işlemi gerekli malzemeler ile uygun ortamı ayarlarıp kendiniz de yapabilirsiniz.

Samsung ekran değişimi için gerekli malzemeler;

  1. Ekranı kırılan samsung telefonumuz için uyumlu orjinal veya yan sanayi ekran almalıyız. Orjinal ekra montaj açısından hem daha kolay, hem de kalite olarka çok daha iyidir.
  2. Telefonun ekranı ve arka kapağını sökmek için ısıtıcı. Bunun için evinizde bulunan fön makinası da kullanabilirsiniz veya separötör gibi malzemeler satın alabilirsiniz.
  3. Pena adı verilen ekranı ve arka kapağı sökme konsunda yardımcı laması için küçük aparat.
  4. Uyumlu tornavida. Samsun telefonlarda genellikle 1.5 yıldız uçlu tornavida yeterli olacaktır.
  5. B700 veya çift taraflı yapıştırıcı. Bu yapıştırıcı ile arka kapağı yapışkanlı olan telefonların kapağını yapıştıracağız. Arka kapağı yapışkanlı olmayan telefonlarda bu yapıştırıcı gerekmez.
  6. Cesaret ve Tecrübe her yapılan işte mutlaka insanda olması gereken özelliklerdir. Samsung ekran değişimini yapmayı beceremeyeceğinizi düşünüyorsanız bu işe başlamayın. Fakat sürekli telefon ekranı kırıyorsanız mutlaka cesaretinizi toplamalı ve ekran değişim işlemi için gerekli olan malzemeleri tedarik edip işleme başlamalısınız.

Samsung Galaxy S Serisi Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

Samsung Galaxy s serisi modellerin bir kısmında orjinal ekran değişimleri set olarak ( orjinal ekran + pil + orta kasa ) yapılmaktadır. Orjinal samsung s serisi ekran değişimlerinde her modelde batarya ile beraber değişim olmaz. Bu işlem telefonun uzun süre kullanımı için çok daha sağlıklıdır. Orjinal ekran ile beraber telefonun bataryası da yenilenerek daha uzun süreli ve yüksek performanslı kullanmanızı sağlar.

Samsung S serisi telefonlarda ekran değişim için uygun fiyatlı olması açısından yan sanayi ekran yoktur. Bunun yerine uygun fiyatlı onarım yaptırmak isteyen kullanıcılar farklı bir telefondan sökülmüş olan çıkma veya revize orjinal ekran kullanabilirler. Bu ekran değişiminde batarya ve orta kasa değişmez.

Samsung Galaxy Note Serisi Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

Samsung galaxy note serisi orjinal ekran değişimi işleminde arka kapak ve kalem harici telefonun görseli tamamen yenilenmektedir. Bu sayede telefonun kenarlarında boya atma çizik darbe gibi görüntü kirliliği varsa bunlarda ücretsiz olarak yenilenmektedir.

Samsung note serisi telefonlarda yan sanayi ekran üretimi yoktur. Ekranı kırılan samsung note serisi telefonunuzun ekran değişimi için sadece sıfır servis orjinali veya çıkma orjinal ekran kullanarak parça değişimi yapılabilir.

Samsung Galaxy A Serisi Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

Samsung Galaxy a serisi ekran değişimi yapılırken orjinal ve a kalite muadil ekran değişim seçenekleri bulunmaktadır. Samsung A serisi cep telefonlarında orjinal ekranlar, ekran çıtası ile beraber değiştirilmektedir. Bu sayede telefonda zamanla oluşacak ısınma sorunları sebebi ile ekranda açılma durumu yaşanmaz ve darbelere karşı daha dayanıklı olur.

Samsung galaxy a seri telefonda orjinal muadili ekran değişimlerinde sadece ekran değişimi yapılır. Mevcut ekran, ekran çıtasından ayrılarak ekranın montaj yapılacağı zemin temizlenerek hazır hale getirilir. Daha sonra ekranı çıtaya montajı yapılması için B7000 gibi yapıştırıcı kullanılarak ekranın montajı yapılır.

Parmak okuyuuc özelliği Samsung Galaxy a serisi telefonlarda ekranın üzerinde olan telefon modellerinde yan sanayi ekran değişimlerinde çalışmaz. Telefonun arkasında veya ses tuşlarının yanında olan parmak okuyucu özelliği yan sanayi ekran değişimlerinde sorunsuz çalışır.

Samsung Galaxy M Serisi Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

Samsung Galaxy M Serisi ekran değişimi yapılırken Orjinal ve A kalite muadil ekran seçenekleri alternatifleri bulunmaktadır. Samsung m serisi telefonların orjinal ekranları görüntü ve dokunmatik kalitesi olarak muadil ekranlar ile kıyaslandığınında çok daha yüksek kalitededir. Ayrıca ekranın hemen kenar bölümlerinde bulunan siyah kenar çerçeveleri yan sanayi muadil ekranlarda biraz daha büyük olduğu için ekran boyutunu az da küçültmektedir.

Samsung m serisi telefonlarda orjinal ekran değişimi yapılırken, ekran ve ekran çıtası ile beraber set olarak değiştirilmektedir.

Yan sanayi muadil ekran değişimlerinde sadece ekran değişimi yapılarak eski ekran çıtasına montaj yapılmaktadır.

M seri samsun telefonlarda orjinal ekranlarda parmak okuyucu özelliği sorunsuz çalışmaktadır. Yan sanayi ve muadil ekran değişimlerinde parmak okuyucu özelliği sadece telefonun arkasında ve yan tarafında olan telefonlarda çalışmaktadır. Parmak okuyucu özelliği ekranın üzerinde olan telefonlarda yapılacak yan sanayi ekran değişimi sonrası bu özellik çalışmaz.

Samsung Galaxy J Serisi Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

Samsung Galaxu J seri ekran değişimi yapılırken seçilecek ekran konusunda kullanıcılar orjinal ekran yerine genelde muadil yan sanayi ekranları tercih etmektedirler. Bunun sebebi telefonun değerinin orjinal ekran fiyatı ile aynı olmasıdır. J serisi samsung telefonlarda orjinal ekran değişim fiyatları yan sanayi muadil ekranlara göre ortalama 2 katı fiyatındadır.

J serisi telefonlarda ( j7 prime gibi ) kullanılacak olan muadil ekranlar kullanıcıyı rahatsız edecek seviyede değildir. Ayrıca en kolay ekran değişimi yapılan samsung telefon modeli de j serisi telefonlardır.

J serisi telefonlar ekran değişim sırasında diğer modeller gibi komple sökülmesi gerekmez. Sadece arızalı olan ekran sökülerek yeni ekranın montajı yapılır.