iPhone Face İD Sorunları, FAYDALI BİLGİLER - BLOG, iPhone Ekran ve Dokunmatik Sorunları

iPhone Ekran Değişiminde Face İD Gidermi?

iphone ekran degisiminde face id gidermi

iPhone ekran değişiminde face id gider mi? diye merak eden kullanıcılar, bu sorunun cevabını tamir işini yapan gerçek bir servisten duymak istiyor. Bu sebeple iphone ekran değişimi sonrası face id bozulur mu sorusuna kesin cevap vereceğiz.

iPhone telefonlarda face id özelliğine etki eden 2 temek parça vardır. Bunlardan birine ekran değişimi öncesi yada sonrasında zarar gelirse face id özelliği bozulur ve çalışmaz.

Dikkatsizce iPhone ekran değişimi yapılan telefonlarda en çok karşılaşılan hatalar truedeepth kamera hataası ve Face id kullanılamıyor hatasıdır.

  1. Ön kameranın bulunduğu set : Bu parçada oluşan hasarlarda truedeepth kamera hatası verir.
  2. Ahize filminin bulunduğu set : Bu parçada oluşan hatalarda ise face id kullanılamıyor hatası verir.

iPhone ekranı kırık olmasına rağmen face id özelliği çalışıyor ise, ekran değişimi sonrası face id özelliği dikkatli bir montaj sonrası bozulmaz.

iPhone ekran değişimi sonrası truetone özelliği de diğer ekrandan aktarımı yapılması gereklidir. Aksi takdirde truetone özelliğini kullanamazsınız.

iPhone ekran değişimi sonrası face id çalışmıyor ise arızalı parçanın değişimini yaptırarak sorunu çözebilirsiniz. iPhone face id tamiri sadece uzman kişiler tarafından tamir edilebilmektedir. Ekran ve batarya değişimi gibi parçaların değişimi ile kıyasllandığını zaman çok zadaha zor bir tamir işlemidir.

Sonuç Olarak

Profesyonel tenisyenler tarafından yapılan iPhone ekran değişimi face id çalışmasını etkileyecek bir tamir işlemi değildir. iPhone ekran değişimi dikkatlice ve bilgi sahibi teknisyenler tarafından yapıldığı takdirde face id özelliği bozulmaz.

iPhone ekran değişimi sonrası face id özelliğiniz bozuldu ise servislerimizde bunun tamirini yaptırabilirsiniz.