FAYDALI BİLGİLER - BLOG

Tabletin ekranı mı kırıldı? Camı mı kırıldı?

tablet ekrani mi kirildi on cami mi kirildi

Tabletin ekranında oluşan hasarlar sonrasında ekran mı kırıldı? yoksa ön camı mı kırıldı? konusunda bilgi sahibi olmamız yapılacak tamir işlemi için önemli bir etkindir. Apple iPad tabletlerin bir çoğunda ekran ve ön cam birbirinden ayrı parçalardır. Bu sayede darbe, düşme ve sıvı teması gibi durumlarda sadece iç ekran veya sadece ön cam değişimi yaparak çok daha uygun fiyatlı tamir ettirme şansınız vardır.

Tabletin iç ekranı mı kırıldı ?

tablet ekranı mı kırıldı

tablet ekranı mı kırıldı

Tabletin iç ekranı kırıldığı zaman görüntü ile alakalı sorunlar ortaya çıkmaya başlamaktadır. Sert darbe sonrası gözle görülen kırılmalar oluşabilmektedir. Bazı darbelerde iç ekran kırıldığı zaman gözle baktığınız zaman hiçbir kırık veya çatlak göremeyebilirsiniz. iPad ekran yapısı air ve pro serisinde set olarak, mini modelinin bazıalarında set bazılarında ön cam ve ekran ayrı olarak üretilmektedir. Düz iPad modellerinde ise ön cam ile iç ekran yarı olarka üretilmektedir.

Tabletin iç ekranı kırıldığında aşağıdaki belirtler gözlemlenir;

  • Ekran görüntüsünde renk bozulması oluşması
  • Ekranda mürekkep dağılması yaşanması
  • Ekran görüntüsünün tamamen gitmesi
  • Tabletin ekranın ışık gelmesine rağmen görüntü gelmemesi
  • Tabletin ekranında beyaz ışık gelip gitmesi

Tabletin iç ekranı kırıldı, ne yapabilirim?

tablet ekranı kırıldı ne yapabilirim

tablet ekranı kırıldı ne yapabilirim

Tabletin iç ekranı kırıldı ise ekran değişimi yaparak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Marka ve modeline göre sadece iç ekran veya set olarak komple tablet ekran değişimi ( iç ekran, ön cam ve dokunmatik ) yapılabilir.

İç lcd ekran kırılmasına çözüm olarak en uygun fiyatlar ile Citrus Mobil servislerinde orjinal ve muadil ekran seçenekleri ile garantili onarım yaptırabilirsiniz.

Tabletin ön camı mı kırıldı?

tablet camı kırıldı

tablet camı kırıldı

Tablet ön cam kırılması sonrası yapılacak tamir işlemi için ekran değişimine gerek kalmayabilir. Kırıkt ablet ön camı iç lcd ekrandan ayrı olarak değiştirelebilir. Bu işlemler alanında uzman teknisyenler tarafından özel servislerde yapılmaktadır.

Tablet ekran kırılması ne kadar kötü bir durum olsada, iPad ön cam değişimi ile uygun fiyatlı ve yüksek kalitede onarım yaptırmanıza olanak sağlar.

Tabletin sadece ön camı değişmesi gerektiğini anlamanız için aşağıdaki kontrolleri yapabilirsiniz;

  • Ekranı çatlak olan tabletin iç lcd ekranında görüntü sorunu yoksa,
  • Çatlak olan ekranda dokunmatik sorunsuz çalışıyor ise,
  • Ekran kendi kendine bir yerlere basmıyor ise,
  • Tabletin ekran görüntüsünde beyaz ışık veya siyah lekeler yok ise ön cam değişimi yapılabilir.

Tabletin ön camı kırıldı, ne yapabilirim?

tablet camı kırıldı ne yapabilirim

tablet camı kırıldı ne yapabilirim

Ön camı kırık tablet kullanmak, cihazın iç lcd ekranına ve kullanım esnasında elinize zarar verebilir. Ekran camındaki kırık olan cam parçacıkları, iç lcd ekrana zaman içerisinde baskı yapar ve piksel atmasına veya mürekkep dağılmasına sebep olabilir. Ayrıca kullanım esnasında elinizei kesebilir ve cildinizde acı vericisi hasar oluşturabilir.

Ön camı kırık tabletin ekran tamiri için Citrus Mobil servislerine ulaşrak ücretsiz arıza tespiti yaptırarak ön cam değişimini yaptırabilirsiniz.