iPhone Ekran ve Dokunmatik Sorunları, FAYDALI BİLGİLER - BLOG

iPhone Ekran Değişimi En Çok Sorulan Sorular

iphone ekran degisim en cok sorulan sorular

iPhone ekran değişimi hakkında en çok sorulan soruları derleyerek bu konular hakkında bütün bilgilendirmeyi detaylı olarak sizlere anlatıyoruz. Ekran kırılması iPhone telefonlarda en  sık karşılaşılan hasarlardandır. Citrus Mobil servislerine gelen iphone tamir işlemlerinin büyük bir kısmı ekranı kırık iphone telefonların onarımıdır.

Ekran kırılmasını haricinde telefonda farklı bir sorun varsa tamir masrafının yükselmesine sebep olacaktır. Ekranda çatlak ve kırık oluşan iPhone’u kullanmak, nem, toz ve sıvı temasına maruz kalarak zarar görme ihtimalini yükseltmektedir.

iPhone ekran değişimi gerekli olduğu zaman veya iPhone ekran değişimi yapıldıktan sonra nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenmiş olacaksınız.

iPhone’larda Ekran Değişirse Ne Olur?

iPhone ekran değişirse kullanılacak olan ekranın kalitesine göre görüntü ve dokunmatik kalitesinde düşüş yaşayabilirsiniz. Orjinal iphone ekran değişimi sonrası telefondaki görüntü ve dokunmatik kalitesinde herhangi bir sorun yaşamazsınız. iPhone ekran değişim işlemini yetkili servislerde veya yüksek başarıya sahip teknik servislerde yaptırmanızı tavsiye ederiz.

iPhone Ekran Değiştiğini Nasıl Anlarız?

iPhone ekran değişip değişmediğini anlamak için öncelikle görüntü kalitesine bakmanız gerekecektir. iOS 17 destekli iphone modellerinde ise ekran değişip değişmediğini ayarlar – genel bölümünden bakabilirsiniz. Truetone özelliğinin aktif olup olmaması da ekranın değişip değişmediğini anlamanıza yardımcı olur. Ekran değişim uyarısı vermeden chip aktarımı ile yapılan iphone ekran değişimini normal kullanıcı anlayamaz.

iPhone ekran değişip değişmediğini nasıl anlarsınız? yazımızda bu konuda hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

iPhone Ekran Değişimi Ne Kadar Sürer?

iPhone ekran değişimi süresi telefonun modeline göre değişse bile ortalama 20 dakika ile 60 dakika arasında değişmektedir.  Apple yetkili servislerde ekran değişimi süresi, özel teknik servislere ve apple bağımsız onarım sağlayıcılarına göre biraz daha uzun sürebilmektedir.

Ekran değişimi gerekli olduğunda gideceğiniz servisi belirleyip önceden randevü oluşturarak gitmeniz, ekran değişimi için öncelikli sıra almanızı ve tamir işlemini belirtilen saatlerde yapılmasını kolaylaştırır.

iPhone Ön Cam Değişimi Yapmak Sağlıklı mı?

Ekranda çatlak oluşan iPhone telefonlarda ön cam değişimi yapılmasına uygun durumda olduğu takdirde ön cam değişimi yapmak en iyi fiyat performansı sağlayan tamir işlemidir.

iPhone ön cam değişimi yapmak orjinal ekran değişimi yapmaya kıyasla çok daha uygun fiyatlıdır. Tek kötü dezavantajı ise darbelere karşı dayanıklığı biraz daha düşüktür.

Ön cam değişim işlemi, yan sanayi ekran değişimine göre çok daha kaliteli görüntü almanızı ve dokunmatik hassasiyetinin daha iyi olmasını sağlar.

iPhone Ekran Değişiminde Face İD Gider mi?

iPhone ekran değişimde face id özelliği bozulmasına sebep olacak bir tamir işlemi değildir. Uzman tekknisyenler tarafından yapılan ekran değişim işleminde face id özelliği bozulmadan tamir edilebilir.

Tecrübesiz ve deneyimsiz servislerde dikkatsizce yapılan ekran montaj işlemi sırasında yapılan hatalar sebebi ile face id özelliği bozulabilir. iPhone ekran değişimi sırasında face id özelliği bozulması konusudna hazırladığımız makaleden daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yan Sanayi Ekranda Face İD Çalışır mı?

Yan sanayi iphone ekran değişimi sonrası face id özelliği çalışacak mı? çalışmayacak mı? diye bir çok kullanıcı merak etmektedir. iPhone ekran değişimi yapılrken kullanılacak olan yan sanayi ekran veya orjinal ekran değişimlerinde face id aktif olarak çalışır. Herhangi bri uyarı veya hata vermez. Yukarıda belirttiğimiz gibi ekran değişimi sırasında bir  hata veya yanlışlık yapılması durumda face id bozulur.

iPhone Revize Ekran Ne Demek?

iPhone revize ekran, kullanılmış 2. el orjinal ekran anlamına gelmektedir. Bu ekranların üzerinde çok hafif kılcal çizikler olabilmektedir. Revize ekran adından satılan bir diğer parça ise ön camı çatlak veya dokunmatik özelliği bozulmuş 2. el iphone ekranların tamir edilerek satışa hazır hale getirilmiş halidir.

A Kalite Yan Sanayi Ekran Nedir?

iPhone orjinal ekranların maliyetleri çok yüksek olduğu için telefona uyumlu yan sanayi ekranlar a kalite, b kalite olarak ürünün kalitesine göre sınıfılandırılmıştır. A kalite yan sanayi iphone ekranları, orjinal iPhone ekranlarına göre görüntü kalitesi daha düşüktür. Ayrıca yan sanayi ekranlar darbelere karşı daha hassas olur ve kırılma ihtimali daha yüksektir. Yan sanayi ekranlarda en iyi üretim yapan GX markasının ekranlarındaki görüntü ve dokunmatik kalitesi olarka orjinal ekrana en yakın olanıdır.

iPhone Servis Orjinali Ekran Nedir?

iPhone servis orjinali ekran, yetkili servislerde orjinal ekran değişimi ile beraber apple teknik servis kayılarına alınarak yapılan işlemdir. iPhone servis orjinali ekran değişimi yaptıktan sonra oluşabilecek arıza ve sorunlarda bulunduğunuz bölgedeki bütün apple yetkili servislerinde onarım ve tamir hizmeti almanıza olanak sağlar.

iPhone Ekran Değişimi Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

iPhone ekran değişim fiyatları kullanılacak olan ekranın kalitesine göre değişmektdir. Servis orjinali ekran harici diğer ekranlarda tamir yapan teknik servisin verdiği garanti ve ek hizmetler ekran değişim fiyatını etkilemektedir.

Çıkma orjinal ekranlar fiyat ve performans olarak daha çok ön plana çıkmaktadır. Uygun fiyatlı yan sanayi ekranlarda ise kullanılacak olan ekranın kalitesi telefonun performansına ve kullanımızda rahatlık için büyük etkendir