FAYDALI BİLGİLER - BLOG

Samsung Galaxy J7 Pro Ekranda Morluk Nasıl Geçer

Samsung galaxy j7 pro ekranda morluk nasıl geçer sorusundan önce j7 pro telefonlarda morluk neden oluşur diye ve j7 pro telefonun ekranının özelliğini öğrenelim. Şu söylemekte fayda var, Samsung galaxy j7 pro telefonun ekranında oluşan mor lekeler anakart veya telefonun herhangi bir parçası ile alaklı değil sadece ekranı ile alakalı bir sorundur. Telefonda gözle görülebilir darbe, kırık, vuruk gibi hasarlar yok ise telefonun garantisi kapasımından yararlanarak ücretsiz olarak ekran değişimi yaptırabilirsiniz.

Samsung Galaxy J7 Pro Ekranda Morluk Neden Oluşur ?

Samsung j7 pro telefonların ekranlarında oluşan morluk, görüntüyü aldığınız iç ekranın arızalanmaya başlamından dolayı oluşmaktadır. Bu morluk başlangıçta küçük bir boyutta olsada zaman geçtikçe ekranı tamamen kaplayarak kullanılamaz bir hale gelmesini sağlamaktadır. Bu ekran arızalanması, ekranın kullanım süresi dolmaya başlamasından, telefonun düşme darbe alma gibi durumlarda ekrana verdiği zarardan veya, telefonun ağır bir cismin altında uzun süre kalarak ezilmesinden kaynaklıdır. Ekranda mor leke j7 pro telefonlarda en çok şikayet gelen ekran arızalarındandır.

j7 pro ekranda morluk

Samsung Galaxy J7 Pro Ekranda Morluk Nasıl Geçer

 

Samsung Galaxy J7 Pro Ekranı Özellikleri

Samsung Galaxy J7 Pro telefonun ekranı 1080×1920 piksel kalitesinde çözünürlüğe sahiptir. Bu ekran çözünürlüğüne Süper AMOLED ekran teknolojisi ile birleşince ortaya çok güzel görüntü kalitesi veren bir telefon ekranı ile beraber gelmektedir. Fakat telefonda kullanılan bu süper AMOLED ekranlar verdikleri yüksek görüntü kalitesinin yanında kötü yönü de, kullanıldığı her telefonda farklı farklı arızalar çıkartmasıdır. Bazı telefonlarda ekranda mor lekeler ve ekranda morarmalar gözüküyor. Samsung bu süper AMOLED ekranları kullandığı başka telefonlarda da ekranda yukarıdan aşağıya veya sağdan sola kırmızı ve beyaz çizgiler çıkmaktadır.

Samsung Galaxy J7 Pro Ekranda Mürekkep Dağılması Neden Olur ?

Samsung J7 Pro ekranda mürekkep dağılması sorunu ekranda mor leke oluşması ve ekranda morarma ile aynı sebeplerden oluşmaktadır. Bu arızanın nedeni görüntüyü aldığınız iş ekranın arızalanması ile başlar. Telefonun görüntüsünü aldığınız ekranda bozulmalar ve görüntü kaybı yaşamanıza rağmen dokunmatiğiniz sorunsuzca çalışmaktadır. Bu durumda acaba ekranım arızalı değil başka bir arıza mı var diye kullanıcıların kafasını karıştırmaktadır. Sorun tamamen görüntüyü aldığınız iç ekranın arızalanması ve bozulması ile alakalırdır. Mürekkep dağılması j7 pro telefonda en çok görülen ekran arızalarındandır.

Şimdi gelelim Samsung j7 Pro telefonlarda ekrandaki mor leke ve morarmalar nasıl geçer sorusunun cevabına.

Samsung Galaxy J7 Pro Ekranda Mor Leke Nasıl Geçer ?

Samsung galaxy J7 pro ekranda mor leke geçmesi için tek bir seçenek vardır. Telefonun ekranındaki Mor leke ve buna bağlı ekranın görüntüsünün tamamen yavaş yavaş kaybolmasının tek çözümü ekran değişimi ile sağlanmaktadır. Samsung Galaxy J7 Pro ekran değişimi servisimizde alanında uzman teknik servis elemanları tarafından profesyonel olarak yapılmaktadır. Bu işlem sonrasında telefonun genel testleri yapılarak kullanıma ve teslim edilmeye hazır hale getirilir. Samsung servisinde tavsiye edilen ekran değişim fiyatlarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Samsung J7 Pro Ekran Fiyatı

Samsung J7 Pro ekran fiyatı kullanılacak olan parçaya göre değişmektedir. Servisimizde orjinal j7 pro ekran ve CWR marka AAA kallite J7 Pro ekran değişimi yapılmaktadır. Bu kullanılan ekranların ikisinde montaj dahil fiyat verilerek yapılan işlemler sonucunda teknik servisimizde 6 ay garanti verilmektedir.

Samsung Galaxy J7 Pro Ekranda Morluk Nasıl Geçer Yazısında Bir Adet Yorum

  1. Taner civas dedi ki:

    Ekranında sol üst köşesinde morluk var yeni degisimfiyati nedir tam olara k yeriniz nerede

Comments are closed.