iPhone Anakart Tamiri Fiyatı

iPhone anakart tamiri  konusunda uzmanlaşmış teknisyenleri ile Citrus Mobil’de garantili onarım yaptırabilirsiniz. Bu sayede iphone anakartının onarılmasını sağlayarak, cihazınızı tekrar sorunsuz çalışır halde kullanabilirsiniz.

iPhone’daki anakart arızası, cihazınızın düzgün çalışmasını büyük ölçüde etkileyebilir. Anakart, iPhone’un tüm bileşenlerinin ( şarj soketi, kamera, hoparlör, ahize, mikrofon v.s. ) temelidir. Anakart’ta meydana gelen bir arıza cihazınızın stabilitesini ve performansını olumsuz yönde etkiler.

iPhone anakart tamiri yapılmasının nedeni, yetkili servislerde verilen tamir ücretlerinin çok yüksek olmasıdır. Anakartında sorun oluşan iphone telefonlarda yapılacak tamir işlemi ile yetkili servislerde yapılacak onarım ücretine kıyasla çok daha uygun fiyata telefonunuzu kullanmanızı sağlar.

Sonuç olarak, iPhone’daki anakart arızası ile karşılaştığınızda, doğru servisi seçmek önemlidir. Profesyonel bir iPhone anakart tamiri hizmeti, akıllı telefonunuzu güvenle teslim edebileceğiniz ve en iyi tamir sonucu elde edebileceğiniz bir çözüm sunabilir.

iPhone Anakart Arızalanmasının Nedenleri

iPhone'larda anakart arızasının bir çok neden olabilmektedir. Bazı kronik sorunlar ve kullanıcı hataları olarak bunları ayırabiliriz.

En çok karşılaşılan anakart sorunlarıdan bazıları şunlardır;

 • Sıvı teması : iPhone sıvı teması sonrası anakart üzerinde oksitlenme ve kısa devre yapması telefondan oluşan hasarlar.
 • Şarj sorunları : Genellikle arızalı şarj aletleri sebebi ile ortaya çıkan bu durum, ani elektrik gidip gelmesinde ve topraksız prizlerde şarj edilmesinde yaşanır.
 • Donanımsal hatalar : Sert darbe, düşme gibi durumlarda oluşacak arızalarda gözükmektedir.
 • Yazılımsal sorunları: Yazılımdan kaynaklı hatalar, telefonun anakartındaki hafıza diskine zarar verebilir.
 • Düşme veya darbe: iPhone'da oluşan darbe sonrası telefon hiç açılmayabilir veya bazı fonksiyonları çalışmayabilir.
 • Aşırı ısınma sorunu: iPhone aşırı ısınma sorunu anakartta oluşan kısa devreler sebebi ile ortaya çıkmaktadır.
 • Kronik üretim hataları: iPhone modellerin tamamında olmasa bile iphone 7 ses sorunu gibi bir çok kronik hata anakart kaynaklı olmaktadır.

iPhone Anakartı Tamir Edilebilir mi?

iPhone anakart tamir edilebilmesi için müdahale edecek olan ilk teknisyenin alanında uzman biri olması gerekmektedir. Yanlış yapılacak arıza tespiti sonrası telefon bir daha hiç çalışmayabilir.

iPhone x ve iphone 11 modeli de dahil olmak üzeri yeni iphone modellerde anakart 2 tane bulunmaktadır. En çok karşılaşılan anakart arızası da bu modellerde ortaya çıkmaktadır.

Alt bord ve üst bordun birleşmesi ile çalışır hale gelen iphone anakartı, bu parçalardan bir tanesinde arıza olması durumunda sorunlar ortaya çıkarmaktadır. Diğer sorunlar ise şarj entegresi, wifi entegresi, power entegresi, ses entegresi gibi anakart bileşenleridir.

iPhone anakartında yaşadığınız sorunlar hakkında bilgi almak istiyorsanız CitrusMobil servislerinde ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

iPhone Anakart Tamiri Nasıl Yapılır?

iPhone anakart tamiri, arızalı olan entegrenin ve diyolatların değişimi ile yapılmaktadır. Ayrıca veri yollarında yanma – kopma gibi durumlarda da veri yolu onarımı yapılarak anakart tamiri yapılmaktadır.

Anakart tamiri, ekran değişimi veya batarya değişimi gibi çıplak göz ile yapılması imkansızdır. Çünkü yapılacak işlemler normal çıplak göz ile görerek yapmak imkansızdır. Anakart tamiri yapıalcak iphone telefonlarda mercek altında dikkatlice ve uzman teknisyenler tarafından yapılmaktadır.

iPhone Anakart Arızalandığı Nasıl Anlaşılır?

iphone anakart bozulduğu nasıl anlaşılır?

iphone anakart bozulduğu nasıl anlaşılır?

iPhone anakartı bozulduğunu anlamanın en doğrusu akım ve omaj değerlerini ölçerek kontrol etmektiriPhone anakart sorunu olup olmadığını almak için parça değişimi yapılarak ta kontrol edilebilir.

 • Ses var görüntü yok ise ekran değişimi yaparak kontrol edilebilir.
 • Kamera çalışmayan cihazlara kamera değişimi yapılarak sorunun düzelip düzelmediği kontrol edilir.
 • Şarj olmayan iphone telefonların şarj soketi değişimi yaplarak test edilebilir.
 • Ayrıca şarj olamayan iphone cihazda batarya değişimi yapıalrak ta kontrol edilebilir.
 • Hiç açılmayan telefonlara pil değişimi yapılarak test edilebilir.

Parça değişim sonrasında kontrol sorunu giderilmeyen telefonların anakartı test edilmesi için servisimizde incelenmesi gerekmektedir.

iPhone telefonların anakart şeması kontrol edilerek hangi parçaların arızalı olduğu akım ve omaj değerleri sonrası tespit edilebilmektedir

iPhone Anakart Tamir Olmazsa Ne Olur?

Çok ağır darbe almış veya uzun süredir sıvı temasına maruz kalmış hatta farklı bir çok servis tarafından tamir edilmek için uğraşılmış iphone telefonların anakartları tamir edilemez durumda olduğu zaman iphone anakart değişimi yapılması gereklidir. Bu işemi yapmadan önce diğer parçaların ( ekran, kamera, pil v.s) sağlam olup olmadığı kontrol edilmesi gereklidir. Aksi takdirde ek parça değişimi için masraf çıkacaktır.

iPhone Anakart Kısa Devre Tamiri

iPhone anakartı bir dabe, sıvı teması veya yüksek akım sebebi ile kısa devre oldu ise gerekli kontroller yapılarak onarım sağlanabilir. Kısa devre olan iphone anakartı kesinlikle bilinçsiz kişilere teslim edilerek daha kötü hale getirilmesinden kaçınılmalıdır. Aksi takdirde bir kısa devre onarımı ile tamiri yapılıp kurtarılabilecek olan iphone telefonunuz tamamen kullanılamaz hale gelebilir. Apple yetkili servis kısa devre arıza tespiti yaptığı iphone telefonların tamiri yerine değişimini yapmaktadır. Bu durumda olan telefonlarınızı da uygun fiyatlı tamir ettirebilir ve güvenle kullanabilirsiniz.

Anakartı kısa devre olan iphone telefonlarınızın tamiri için bize hemen ulaşın.

Anakart Bozuk iPhone Satılır mı?

Anakartı bozuk iphone kullanılmayacağı için atıl bir cihaz olmaktansa anakartı bozuk bir şekilde satılır mı? diye merak ediyorsanız, telefonun modeline ve çalışan parçalarının durumuna göre fiyat belirlenerek satılabilir. Anakartı bozulan telefondaki diğer parçaların orjinal olması ve sorunsuz çalışması fiyatın en yüksek seviyede olmasını sağlayacaktır. Herhangi bir parçasında olan sorun için anakartı bozuk olan iphone satışı için verilecek fiyat daha düşük seviyede olmaktadır.