iPhone Anakart Tamiri Ne Kadar ?

favicon

Alanında Uzman Ekibi ile Garantili Onarım. Türkiye'nin iPhone Anakart Tamir Servisi

apple iphone anakart tamir servisi fiyati

iPhone anakatı mı bozuldu? Alanında uzman teknisyenlerimiz tarafından garantili anakart tamiri yaptırarak telefonunuza hayat verin. 

Yüksek Başarı Oranı

80 %
Sıvı teması

Uzun süre sıvı temasına maruz kalmış olan iphone telefonlarda başarı oranı düşmektedir.

85 %
Kısa Devre

iPhone telefonda işlemci harici oluşabilecek bütün kısa devre sorunlarına çözüm sağlıyoruz

95 %
Entegre değişimi

iPhone entegre değişimi konusunda Türkiye’deki en iyi servis olduğmuz konusunda iddaalıyız.

Hangi Durumda iPhone Anakart Tamiri Yapılır ?

iPhone anakart tamiri için servisimize gelen telefonlarda öncelikle ücretsiz olarak arıza tespiti yapılmakta ve müşterimize telefonun durumu hakkında bilgi verildikten sonra işleme başlanmaktadır.

iPhone anakart sorunu olan telefonlarda yaptığımız onarımlar 180 gün garantili olmakta ve orjinal parçalar kullanılmaktadır.

iPhone anakart tamiri, cihazın temel donanım bileşenlerini içeren (entegregre, nand, baseband v.s) anakartın onarılması veya arızalı parçaların değiştirilmesi işlemidir. iPhone anakartı, işlemci, ses entegresi, grafik işlemci, power entegresi , bağlantı noktaları ve diğer önemli parçaları barındırır. Anakart herhangi bir hasar gördüğünde, telefonunuzun çalışmasını engelleyebilir veya bazı temel işlevleri bozabilir. Anakart tamiri, aşağıdaki adımları içerebilir:

1. Arıza Tespiti: İlk adım ve en önemisi, cihazınızdaki sorunun nedenini belirlemek için anakartın detaylıca incelemesi gereklidir. Bu inceleme sırasında, donanım veya yazılım sorunları da tespit edilir. 

2. Veri Yedekleme: Anakart tamirine başlanmadan önce eğer telefon açılıyor ise, cihazınızdaki verilerin kaybolma riski olmaması için veri yedeklemesi yapılmalıdır. Eğer telefon açılmıyor ise önemli verileriniz silinebilir.

3. Onarım ve Parça Değiştirme: Anakart üzerinde meydana gelen arızanın ciddiyetine bağlı olarak, anakartın tamir edilmesi veya arızalı olan parçaların değiştirilmesi gerekebilir. Bu işlem Apple Yetkili Servislerinde yapılmaz. Bu nedenle profesyonel teknisyenler tarafından onarım yapılması gereklidir. 

4. Kontrol ve Test: iPhone anakart tamiri veya arızalı olan parçaların değiştirilmesinin ardından, cihazın tüm işlevlerinin düzgün çalıştığından emin olmak bir kaç test yapılarak aktif kullanılması gereklidir. 

5. Montaj: Kontrol ve test sonrası her şey düzgün çalışıyor ise, cihazın parçaları tekrar bir araya getirilir ve cihaz kullanıma hazır hale getirilir. iPhone anakart tamiri, teknik bilgi, deneyim ve özel ekipman gerektirir. Apple garanti kapsamında olan telefonunuz, bu tür bir onarımın sonrasında kapsam dışına çıkmaktadır. Bu nedenle, anakart tamiri yapılması gerektiğinde yetkili bir Apple servis merkezi veya uzman bir Teknik Serivse başvurmanız önemlidir. Ayrıca, orijinal yedek parçaların kullanılmasına dikkat edilmelidir, çünkü kalitesiz parçalar cihazınızda kısa süre sonra arızanın tekrarlanmasına sebep olabilir.

iPhone ses sorunu

iPhone 7 ve 7 plus telefon modellerinde en çok karşılaşılan anakart arızasıdır. iPhone anakartı üzerinde bulunan ses enteresi parçasının arızalanmasından kaynaklı olmakla beraber, veri yollarının yanması sonrasında da bozulmaktadır. Servisimizde iphone anakart ses entegresi tamiri başarı oranı %100’dür.

iPhone wifi sorunu

iPhone wifi sorunu kaynağı genellikle anakart üzerindeki wifi entegresinden kaynaklanmaktadır. Wifi entegresi arızalandığı zaman hiç bir kablosuz internet ağına bağlanamazsınız. Hatta bluetooth ile bağlantı da yapamazsınız. iPhone wifi entegresi tamiri için bize ulaşabilirsiniz.

iPhone açılmıyor ne yapmalıyım?

iPhone açılmıyor sorunu anakart üzerinde bulunan bir çok sebepten yapabilmektedir. iPhone telefonlarda bu sorunu en çok power entegresi yapmaktadır. Anakart’ta oluşan kısa devre de iphone açılmıyor sorununun sebebi olabilir. Hiç açılmayan iphone telefonlarda arıza tespiti sonrası bilgilendirme yapılmaktadır.

iPhone açılıp kapanıyor ne yapmalıyım?

iPhone açılıp kapanıyor sorunun en büyük sebebi nand adı verilen anakart üzerinde bulunan hafıza kartının arızalanmasıdır. Hafızasu bozulan iphone telefonlarda hafıza değişimi yapılarak sorun çözüme kavuşturulur. Bu tamir esnasında telefondaki bütün bilgiler yeni hafıza kartı takıldığı için silinmektedir.

iPhone nand tamiri

Apple iPhone Nand Değişimi

Nand Arızası

Nand Telefonun hafızasıdır.

Nan arızası olan iPhone telefon genellikle yazılım hatası verir. iPhone logoda kalıyor sorununun kaynagıda genellikle bu parçanın arızalanmasından kanaklı olduğu gözlemlenmektedir. iTunes üzerinden yazılım yükleme esnasında 4013 gibi hata verir.

Neden Bozulur?

Nand ( telefonun hafıza kartı ) genellikle bir sıvı teması, darbe ve yazılım yükleme esnasında oluşan ani kapanmalar sebebi ile bozulur.

Nasıl Yapılır?

Nand sorunu olan telefonlarda bu parça değiştirilerek onarım yapılmaktadır. Bu işlemde ek ücret karşılğında hafıza yükseltme işlemi de yapılabilmektedir.

Apple iPhone İşlemci Tamiri

Baseband Arızası

Baseband iPhone'da İşlemci olarak görev yapar.

Baseband arızası olan iPhone telefonlarda hiç açılmama sorunundan, en basit özelliğin kullanılamamasına sebep olacak kadar önemli hatta telefonun en önemli parçasıdır.

Neden Bozulur?

iPhone'da herhangi bir sebepten dolayı oluşan kısa devre, sıvı teması ve darbe sonrası bozulmaktadır.

Nasıl Yapılır?

Basbande ( işlemci ) değiştirilebilir bir parça olmadığından, sadece tamiri yapılabilecek seviyede olan baseband'lar onarılarak kullanılabilir hale gelmektedir.

iphone basebande tamiri

iPhone anakart bozulursa ne olur

Apple iPhone telefonun anakartı bozulursa ne olur sorusuna cevap verebilmek için, sorunu neyden kaynaklandığının tespiti yapılarak arıza parça veya parçaların değişimi ile veya tamiri yapılarak hazır hale getirilebilir. iPhone anakart tamiri sağlıklı bir şekilde olması için daha önce farklı servislerde bilinçsiz bir şekilde müdahale edilmemiş olması tamirde başarı oranını daha çok yükseltmektedir.

iphone anakart bozulursa ne olur

Apple yetkili servis kontrollerinde aranakart arızası tespit edilen iphone telefonlara anakart tamiri yapmamaktadır. Tamir yapmak yerine, cihaz değişimiyamak için ücret çıkartmaktadır.

Anakartı bozulduğunu düşündüğünüz iphone telefonlarda ücretsiz arıza tespiti yaptırmak için servisimizden destek alabilirsiniz. Servisimizde iphone tamiri konusunda yıllarını vermiş uzman teknisyenlerimiz sayesinde anakartı bozulan iphone telefonlarınız için en iyi tamir hizmeti alabilirsiniz.

iPhone Anakart Tamir Edilir mi ?

iPhone anakart tamir edilir mi? edilmez mi? sorusunun cevabını telefonun durumuna göre belirlenmektedir. iPhone anakart tamiri başarı oranı daha önce müdahale edilmiş ve başarısız olmuş cihazlarda daha çok düşmektedir.

Kronik sorunlardan oluşan iphone anakart arızalarında başarı oranımız %90’ın üzerindedir. 

iphone anakart tamir edilir mi

iPhone anakart tamiri sadece alanında uzman teknisyenler tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Aksi halde anakarta yapılacak yanlış müdahaleler sonucunda telefon hiç kullanılamaz duruma gelmektedir.

Apple yetkili servislerin yapamadığı iphone anakart sorunlarında telefon değişim ücreti vermekte ve bu işlem için verilen ücret çok yüksek fiyatlarda olmaktadır.

iPhone telelefonunuzn anakartı üzerinde oluşan sorunların tamir edilip edilmeyeceği konusunda bilgi almak, ücretsiz arıza tespiti yapmak için servisimizde destek alabilirsiniz.

iPhone Anakart Tamiri Nasıl Yapılır

iPhone anakart tamiri, arızalı olan entegrenin ve diyolatların değişimi ile yapılmaktadır. Ayrıca veri yollarında yanma – kopma gibi durumlarda da veri yolu onarımı yapılarak anakart tamiri yapılmaktadır. Servisimize en çok gelen anakart arızalarının başında iphone şarj olmuyor ve açılmıyor şikayetidir.

Anakart tamiri, ekran değişimi veya batarya değişimi gibi çıplak göz ile yapılması imkansızdır. Çünkü yapılacak işlemler normal çıplak göz ile görerek yapmak imkansızdır. Anakart tamiri yapıalcak iphone telefonlarda mercek altında dikkatlice ve uzman teknisyenler tarafından yapılmaktadır.

iPhone Anakart Arızalandığı Nasıl Anlaşılır?

iPhone anakartı bozulduğunu anlamanın en doğrusu akım ve omaj değerlerini ölçerek kontrol etmektir. iPhone anakart sorunu olup olmadığını almak için parça değişimi yapılarak ta kontrol edilebilir.

 • Ses var görüntü yok ise ekran değişimi yaparak kontrol edilebilir.
 • Kamera çalışmayan cihazlara kamera değişimi yapılarak sorunun düzelip düzelmediği kontrol edilir.
 • Şarj olmayan iphone telefonların şarj soketi değişimi yaplarak test edilebilir.
 • Ayrıca şarj olamayan iphone cihazda batarya değişimi yapıalrak ta kontrol edilebilir.
 • Hiç açılmayan telefonlara pil değişimi yapılarak test edilebilir.

iphone anakarti bozuldugu nasil anlasilir

Parça değişim sonrasında kontrol sorunu giderilmeyen telefonların anakartı test edilmesi için servisimizde incelenmesi gerekmektedir. 

iPhone telefonların anakart şeması kontrol edilerek hangi parçaların arızalı olduğu akım ve omaj değerleri sonrası tespit edilebilmektedir.

iPhone Anakart Tamiri Fiyat Listesi

iPhone anakart tamiri fiyat bilgisi konusunda net bilgi vermemiz için öncelikle telefonun servisimizde incelenerek arıza tespiti yapılması gerekmektedir. Kronik anakart sorunu olan iphone telefonlarda arıza tespiti ortalama 1-2 saat içerisinde, diğer durumlarda 24 saat içerisinde bilgilendirme yapılmaktadır.

iPhone anakart sorunu tamir fiyatı hakkında daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilir yada servislerimize gelebilirsiniz.

iPhone Anakart TamiriFiyat ListesiGaranti Süresi
iPhone 7 Ses Entegresi Tamiri450 TL6 Ay
iPhone 7 Şarj Entegresi Tamir450 TL6 Ay
iPhone 7 Nand Tamiri1200 TL6 Ay
iPhone 7 Baseband Tamiri1200 TL6 Ay
iPhone 7 Wifi Entegresi Tamiri650 TL6 Ay
iPhone 7 Plus Ses Entegresi Tamiri450TL6 Ay
iPhone 7 Plus Şarj Entegresi Tamir500 TL6 Ay
iPhone 7 Plus Nand Tamiri1200 TL6 Ay
iPhone 7 Plus Baseband Tamiri1200 TL6 Ay
iPhone 7 Plus Wifi Entegresi Tamiri700 TL6 Ay
iPhone 8 Ses Entegresi Tamiri650 TL6 Ay
iPhone 8 Şarj Entegresi Tamir700 TL6 Ay
iPhone 8 Nand Tamiri1400 TL6 Ay
iPhone 8 Baseband Tamiri1500 TL6 Ay
iPhone 8 Wifi Entegresi Tamiri800 TL6 Ay
iPhone 8 Plus Ses Entegresi Tamiri850 TL6 Ay
iPhone 8 Plus Şarj Entegresi Tamir650 TL6 Ay
iPhone 8 Plus Nand Tamiri1600 TL6 Ay
iPhone 8 Plus Wifi Entegresi Tamiri900 TL6 Ay
iPhone 8 Plus Baseband Tamiri1600 TL6 Ay
iPhone X Alt Bord Değişimi2500 TL6 Ay
iPhone X Ses Entegresi Değişimi850 TL6 Ay
iPhone X Wifi Entegresi Değişimi1000 TL6 Ay
iPhone X Şarj Entegresi Değişim900 TL6 Ay
iPhone X Üst Bord Değişimi2900 TL6 Ay
iPhone 11 Alt Bord Değişimi 2500 TL6 Ay
iPhone 11 Ses Entegresi Değişimi1000 TL6 Ay
iPhone 11 Wifi Entegresi Değişimi1400 TL6 Ay
iPhone 11 Şarj Entegresi Değişimi1000 TL6 Ay
iPhone XR Anakart TamiriBilgi Alınız6 Ay
iPhone 11 Pro Anakart TamiriBilgi Alınız6 Ay
iPhone 11 Pro Max Anakart TamiriBilgi Alınız6 Ay
iPhone 12 Anakart TamiriBilgi Alınız6 Ay
iPhone 12 Pro Anakart TamiriBilgi Alınız6 Ay
iPhone 12 Pro Max Anakart TamiriBilgi Alınız6 Ay
iPhone 12 Mini Anakart TamiriBilgi Alınız6 Ay
iPhone 13 Anakart TamiriBilgi Alınız6 Ay
iPhone 13 Pro Anakart TamiriBilgi Alınız6 Ay
iPhone 13 Pro Max Anakart TamiriBilgi Alınız6 Ay
iPhone 13 Mini Anakart TamiriBilgi Alınız6 Ay
iPhone SE Anakart TamiriBilgi Alınız6 Ay

iPhone Anakart Tamir Olmazsa Ne Olur?

Çok ağır darbe almış veya uzun süredir sıvı temasına maruz kalmış hatta farklı bir çok servis tarafından tamir edilmek için uğraşılmış iphone telefonların anakartları tamir edilemez durumda olduğu zaman iphone anakart değişimi yapılması gereklidir. Bu işemi yapmadan önce diğer parçaların ( ekran, kamera, pil v.s) sağlam olup olmadığı kontrol edilmesi gereklidir. Aksi takdirde ek parça değişimi için masraf çıkacaktır.

iphone x anakart tamiri

iPhone anakart değişimi hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz Bakınız : iPhone anakart değişimi

iPhone Anakart Kısa Devre Tamiri

iPhone anakartı bir dabe, sıvı teması veya yüksek akım sebebi ile kısa devre oldu ise gerekli kontroller yapılarak onarım sağlanabilir. Kısa devre olan iphone anakartı kesinlikle bilinçsiz kişilere teslim edilerek daha kötü hale getirilmesinden kaçınılmalıdır. Aksi takdirde bir kısa devre onarımı ile tamiri yapılıp kurtarılabilecek olan iphone telefonunuz tamamen kullanılamaz hale gelebilir. Apple yetkili servis kısa devre arıza tespiti yaptığı iphone telefonların tamiri yerine değişimini yapmaktadır. Bu durumda olan telefonlarınızı da uygun fiyatlı tamir ettirebilir ve güvenle kullanabilirsiniz.

Anakartı kısa devre olan iphone telefonlarınızın tamiri için bize hemen ulaşın.

kisa devre iphone anakart tamiri

Anakart Bozuk iPhone Satılır mı?

Anakartı bozuk iphone kullanılmayacağı için atıl bir cihaz olmaktansa anakartı bozuk bir şekilde satılır mı? diye merak ediyorsanız, telefonun modeline ve çalışan parçalarının durumuna göre fiyat belirlenerek satılabilir. Anakartı bozulan telefondaki diğer parçaların orjinal olması ve sorunsuz çalışması fiyatın en yüksek seviyede olmasını sağlayacaktır. Herhangi bir parçasında olan sorun için anakartı bozuk olan iphone satışı için verilecek fiyat daha düşük seviyede olmaktadır.

iPhone Anakart Sorunları İçin Bize Ulaşın

iPhone anakart tamiri için servisimizde ön bilgilendirme yapılması ve kontrol edilmesi için onarım merkezimize cihazınızı ulaştırarak bilgi alabilirsiniz.

0212 924 54 55

Yenidoğan Mahallesi, Eti Sokak, No:13/B, Bayrampaşa, İstanbul

iPhone Anakart Tamiri Ne Kadar ?” üzerine 15 yorum

 1. Merhaba, bugün İPhone X telefonum açılmadığı için apple servisine gittim. Anakartında sorun olduğunu ve anakartın tamir edilemeyeceğini söylediler. Bunun yerine telefonun yenisini ücret karşılığında verebileceklerini söylediler. Verdikleri fiyat ise yeni bir telefon parası kadar.
  Size telefonu göndersem anakart tamiri yapılır mı ? Yapılırsa düzgün çalışır mı diye Bilgi veririmisiniz

  1. Merhaba Levent Bey,
   Servisimize telefonu ulaştırma fırsatınız olursa, detaylı inceleyip bilgi verebiliriz. iphone x anakart tamiri konsunda çok başarılı teknisyenlerimiz bulunmaktadır.

 2. iPhone 11 telefonum var. Aslında kullanırken hiç bir sorunu yok ama sürekli yeniden başlatıyor. Bir servise kontrol için gösterdiğimde anakartta kısa devre olduğunu ve yapamayacaklarını söylediler.
  Böyle bir hata ile karşılaştınız mı ? Yardımcı olursanız sevinirim

  1. Merhaba Selçuk Bey, iPhone 11 telefonlarda bu sorunlar sürekli karşılaşmaktayız. iPhone 11 yeniden başlatma sorunu anakart arızası sebebi ile olmakla beraber her hangi bir parçanın arızalı olmasından da ( ses filmi, on of filmi, şarj soketi filmi vs.) kaynaklanabiliyor. Telefonu servisimize ulaştırabilirseniz detaylı inceleyip bilgi verebiliriz.

 3. Mrb oğlumun 7.nesil ipad tableti çalışırken bir anda kapandı bir daha açılmadı servise götürdüm işlemci arızalı tamiri yok dendi işlemci tamir edilse bile yine aynı sorunu yaşarsınız ve çok yüksek miktarlar çıkar tamit ücreti olarak dendi napmaalıyım bana bilgi verirmisiniz lütfen

  1. Merhaba, Anakart tamiri için farklı servislerde işlem görmedi ise, incelenmesi için servisimize ulaştırabilirsiniz.

 4. iphone 7 anakart sorunu nedeni ile wifi çalışmıyor. Bir servisten wifi tamiri yapmak için gönderdim fakat yapamayacağını söylediler.
  Size göndersen telefonumu tamir etme şansınız var mı ?

 5. iPhone 11 telefonumda kamera çok geç açıyor yada hiç açmıyor. Kamera değişmesine rağmen geç açılma sorunu geçmedi. Kamera uygulamasına girince bazen 1 dakika bazen 5-10 dakika bekledikten sonra açılıyor. Hiç açılmadığı zamanda oluyor. Anakartında sorun olduğunu söylediler. Daha önce böyle bir sorun ile karşılaştınız mı? Size getirsen tamirini yapabilirmisiniz.

  1. Merhaba Fuat Bey, Bu sorun büyük ihtimalle bi ağır darbe sırasında ortaya çıkıyor. Servisimizde gerekli kontroller yapılıp size bilgi verebiliriz.
   iPhone 11 telefonlarda 2 tane anakart bulunuyor. Alt bord dediğimiz alt anakart arızalandığı zaman bu sorun ortaya çıkmaktadır. Telefonu servisimize ulaştırabilirseniz bu sorunun tamirini yapabiliriz.

 6. Merhaba telefonum x alt hoparlör çalışmıyor bluetooth çalışmıyor wifi sıkıntı çıkarıyor anakartımla oynanmış dediler çözümü var mı

  1. Merhaba Gökçe Hanım, Servisimize telefonu ulaştırmanız durumundaapılması gereken işlemler hakında bilgi verip onayınız durumunda tamirini yapabiliriz.

 7. Merhaba iphone 7 telefonum suya düştü hemen çıkardım kuruttum fakat sanırım kısa devre olduğu için telefon bir anda kapandı ve açılmadı. Bir yetkiliye gösterdim anakart yanmış dedi tamir ettirmeden geri aldım. Başka bir sıkıntısı yok. Acaba size göndersem yapılabilir mi ve ve maliyeti ne olur ? Teşekkürler..

  1. Telefonu servislerimizden birine ulaştırdığınız zaman, ücretsiz arıza tespiti sonrası yapılacak işlemler, tamir süresi ve fiyatı hakkında detaylı bilgi veriyoruz.
   Arıza tespiti hizmetimiz ücretsizdir.

 8. iphone 7 plus telefonum sürekli kendini yeniden başlatıyor. 3utools programı ile çökme sebebine baktığım zaman CPU kaynaklı olduğu yazıyor. işlemcisi değişebilir mi yoksa sizce uğraşmaya değmez mi?

  1. Merhaba, telefonu kontrol için servisimize ulaştırabilirseniz detaylı bilgi verebiliriz efendim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir