FAYDALI BİLGİLER - BLOG

iPhone 7 Servis Yok Sorunu Çözümü

iPhone 7 telefonlarda telefonun sim kartı görmemesi, telefona sim kart taktıktan sonra şebeke gelmemesi gibi sorunların birde fazla nedeni vardır. İlk önce telefon üzerinde basit bir kaç test yaparak sorunu bulmaya çalışalım.

iphone 7 servis yok sorunu

iphone 7 servis yok sorunu

 

 • Telefonu Ayarlar – Genel – Sıfırla – Tüm ayarları sıfırla seçeneğine gelip önce ayarları sıfırlamaya çalışalım.
 • Sorun düzelmedi ise telefonun tarih ve saat ayarının doğru olup olmadığını kontrol edelim
 • Telefonun yazılımı güncel mi diye bakalım. Güncelleme var ise yapalım.
 • Sim kartınıza bir şifre belirleyelim. ( farklı bir telefonda da bu işlemi yapabilirsiniz veya şifresi olan bir sim kart takabilirsiniz )
 • Telefona şifresi olan bir sim kart taktıktan sonra pin kodu sorup sormaması önemli. Eğer telefon pin kodu sordu ise telefonun şebekesi ile alakalı sorun vardır. Sim kartında şifre olduğu halde telefonda taktığınızda şifre sormuyor ise telefon sim kartı görmüyor demektir.
 • Sim kart görmeyen telefonda farklı bir sim kart denemeli, olmuyor ise sim yuvasını değiştirmek için servise başvurulmalıdır.
 • Telefon arama menüsünden * # 0 6 # tuşlarına basalım. Bu işlemi yaptığımız zaman bize telefonun imei numarasını göstermesi gerekmektedir. Eğer bu yaptığınız işlemden sonra imei numarası olduğu ekran gelmiyor ise telefonun baseband ( şebeke beyni ) arızalanmış demektir.
 • Bu işlemi apple yetkili servisler telefonu değiştirerek çözmektedir. Bu yüzden bir hayli yüksek ücret çıkmaktadır. Servisimize başvurarak iphone telefonun servis yok uyarısı için tamir seçeneklerini öğrenebilir ve profesyonel bir şekilde yaptırabilirsiniz.

iPhone 7 Şebeke Entegresi Nedir ?

iPhone 7 şebeke entegresi telefona taktığınız sim kartın sinyal ve data alışverişini sağlayan parçadır. Bu parça arızalandığı zaman telefonun ekranının üst sol tarafında aranıyor, servis yok hatası gibi uyarılar vererek telefon görüşmesi yapmanızı engeller. iPhone servis yok sorunu şebeke entegresinden ve şebeke entegresinin yardımcıları olarak geçen diyotların arızalanmasından kaynaklı telefonun hata vermesine neden olur.

iPhone 7 Şebeke Sorunu Nedeni

iPhone 7 şebeke sorunu nedeni olarak genelde aldığı darbelerden kaynaklı ve kullandığınız farklı şarj aletlerinin telefon zarar vermesinden kaynaklı olmaktadır. Genelde telefonun darbe almasından hemen sonra arıza ortaya çıksada, bazı zamanlar telefonun aldığı darbede arızalanmayan parçalar telefonun ısınması ile beraber lehimlerinden koparak sorunu ortaya çıkartmaktadır.

iphone 7 şebeke sorunu

iphone 7 şebeke sorunu

 

Tabi sıvı temaslı kaynaklı arızalar ise telefonun ilgili parçalarını oksitlenmesini sağlayarak çürümesine sebep olmaktadır.

iPhone 7 Şebeke Sorunu Çözümü

iPhone 7 şebeke sorunu çözümü için yapabileceğiniz şeyler sınırlıdır. Bunun için sayfanın en başında anlattıklarımızı deneyerek sorunu çözemediyseniz, telefonun ağ ayarlarını sıfırla seçeneğini kullanabilirsiniz. Bunun için telefonla Ayarlar – Genel – Sıfırla – Ağ ayarlarını sıfırla ile işlem yapıp deneyebilirsiniz. Hücresel veri hizmeti ve telefon görüşme hizmeti tamamen gittiği zaman telefonu internete bağlayarak internet üzerinde whatsapp face time gibi uygulamalar ile görüşme yapabilirsiniz. Telefondaki şebeke sorunu için arıza tespiti servisimizde ücretsiz olarak yapılır. Servisimizde iphone servis yok hatası için ortalama işlem süresü 3-4 saat arasıdır.

iPhone 7 Servis Yok Sorunu İşlem Süresi

iPhone servis yok için tamir süreci müşterinin bize ulaşması ve almak istediği hizmeti seçerek başlar.

Kargo ile telefonu teknik servisimize göndermek isteyen müşterilerimiz Yurtiçi Kargo firmasından 648648423 nolu anlaşma kodu ile ücretsiz kargo ile gönderebilirler. iPhone 7 şebeke tamiri tamamlandıktan sonra müşterimize ücretsiz kargo ile tekrar geri gönderim yapabiliriz. Müşterimizi ödeme işlemi Havale – EFT işlemi ile yapabilmektedirler.

iPhone servis yok onarımı  ne kadar süre ile biter?

iphone 7 servis yok sorunu için teknik servisimize gelmek isteyen müşterilerimiz servisimizde bekleme ve işlem süresi toplamda ortalama 3-4 saattir. Çayınızı kahvenizi içerken bizde o arada sizin telefonun onarım işlemini tamamlamış oluyoruz. ekran ile beraber batarya değişimi yaptırmak isteyen müşterilerimiz batarya değişim fiyatından % 20 indirim sağlanmaktadır.

iPhone telefonunuz ile ilgili herhangi bir sorununuz var ise teknik servis canlı whatsapp destek hattından anında bilgi alabilirsiniz.

iPhone 7 Servis Yok Sorunu Çözümü Yazısında Bir Adet Yorum

 1. Betül dedi ki:

  Merhabalar telefonum yenisinden daha iyi ses kalitesi çok teşekkür ederim ses entegresi şuan süper bozulmuştu sayenizde ses kalitesi mükemmel ilginiz ve alakanız için tekrardan teşekkür ederim ?

Comments are closed.