FAYDALI BİLGİLER - BLOG

Bayrampaşa Bilgisayar Tamiri

Bayrampaşa bilgisayar tamiri amaçlı hizmet veren firmamız, bilgisayar genel bakımından anakart arızalarına kadar bir çok tamir hizmetini profesyonel olarak yapmaktadır. Citrus Mobil teknik servisi bayarampaa bilgisayar tamircisi arayan müşterilerimize hizmet vermek için, şirketlere ve kurumsal firmalara özel hizmet vermektedir. Son kullanıcı olan müşterilerimiz için ücretsiz arıza tespiti hizmeti vermekteyiz.

Bilgisayarının performansı düşük gelmeye başladı ise format işlemi yapılarak bilgisayarın sıfır windows kurulumu yapıldıktan sonra performansı gözlemlenerek testleri yapılmaktadır. Notebook ve masaüstü bilgisayarlara verdiğimiz bu yazılım desteği sonrası isteğe göre özel programlarının yüklenmesinde de yardımcı olmaktayız. Notebook , Laptop servisi olarak Bayrampaşa bölgesinde ve çevre semtlerinde gel al tamir et geri getir hizmetimiz olan yerinde tamir hizmeti de vardır.

Bilgisayarlar tamiri olarak en çok karşılaştığımız ve en çok gelen arızaların başında notebook ekran değişimi, notebook hard disk değişimi, notebook menteşe tamiri ve klavye değişimi gelmektedir. En iyi hizmet ve kaliteyi sunan Bayrampaşa bilgisayar servisi desteği sunan şubemiz Terazidere metro durağına 5 dakika yürüme mesafesindedir.

Bilgisayar Çalışıyor Ama Görüntü Gelmiyor

Laptop ekran değişimi

Laptop ekran değişimi

Bilgisayar çalışıyor ama görüntü gelmiyor ise bunun birden çok sebebi olabilir. Bilgisayar çalıştığını hissediyorsanız ve görüntü gelmiyor ise önce bilgisayarın RAM adı verilen parçaları sökülerek tekrardan takılmalıdır. Eğer iki tane Ram var ise bunlar sıra ile tek tek takılarak denenmelidir. Bu işlem başarısız oldu ise bilgisayarı harici bir monitöre ekran görüntüsünü HDMİ kablo veya VGA kablo ile denemek gerekir. Bu şekilde de görüntü alınamayan bilgisayarın artık ekran kartını kontrol etmek gerekir. Ekran kartını kontrol etmemiz içim bilgisayar tamamen sökülmesi gerekmektedir. Bilgisayarın alt tarafını sökme şansınız evde olsa bile ekran kartını kontrol edip müdahale etme şansınız , elektronik cihazlarınız evde olmadığı için maalesef yoktur. Bilgisayar teknik servisi bayrampaşa adresindeki şubemize gelmeniz gerekmektedir.

Laptop Tamiri Bayrampaşa Citrus Mobil Şubesi

Sıfır Bilgisayar ve laptop aldıktan sonar birden içerisinde kurulu bir işletim sistemi ( yani Windows ) olmadığını farkedersiniz. Bunun sebebi bilgisayarın satış fiyatını düşük tutmak iin üretici firmaların yapmış olduğu bir satış politikasıdır. Pc teknik servisi olarak windows kurulumu ve ve internete bağlanmak için ağ kurulumu yapmaktayız. Bilgisayar format atmak ortalama 3-4 saat sürmektedir.

Bilgisayarın Yedeğini Almak Veri Kurtarmak

Bilgisayarın yedeğini almak içerideki bilgilerin boyutuna göre süre olarak değişkenlik göstermektedir. Bilgisayardaki bütün veriler harddiske kopyalanmaktadır. Harddisk bozuk değil ise veri yedeği almak daha kolaydır. Bilgisayar çalışmasa bile sağlam bir harddisk üzerinden veriler i kopyalayabilir ve yeni harddiske koyalayabiliriz.

Notebook Ekran Değişimi Servis Süresi

Notebook ekran değişimi

Notebook ekran değişimi

Notebook ekran değişimi için servis süreci müşterinin bize ulaşması ve teknik servis için almak istediği hizmeti seçerek başlar.

Yerinde servis hizmeti ile Notebook tamir ettirmek isteyen müşterilerimiz, laptop’ unu tamir ettirmek günü ve saati belirterek servis kaydını oluşturur. Belirtilen zamanda teknik servis arkadaşımız müşterimiz ile görüşerek belirttiği konumda telefonunun ekran değişimi yaparak müşterimize teslim eder.

Kargo ile telefonu teknik servisimize göndermek isteyen müşterilerimiz Yurtiçi Kargo firmasından 648648423 nolu anlaşma kodu ile ücretsiz kargo ile gönderebilirler. Notebook ekran değişim işlemi tamamlandıktan sonra müşterimize ücretsiz kargo ile tekrar geri gönderim yapabiliriz. Müşterimizi ödeme işlemi Havale – EFT işlemi ile yapabilmektedirler.

Laptop ekran değişimi için teknik servisimize gelmek isteyen müşterilerimiz servisimizde bekleme ve işlem süresi toplamda ortalama 30 dakikadır. Çayınızı kahvenizi içerken bizde o arada sizin Laptop ekran değişim işlemini tamamlamış oluyoruz.

Bilgisayarınız ile ilgili herhangi bir sorununuz var ise canlı whatsapp destek hattından anında cevap alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir