FAYDALI BİLGİLER - BLOG

iPhone Yazılım Güncellemesinden Sonra Farklı iCloud İstiyor

iPhone telefonlarınıza yazılım güncellemesi, yeni yazılım yüklemesi veya sıfırlama işleminden sonra size ait olmayan bir icloud hesabı ile giriş yapmanızı istiyorsanız jailbreak ile bypass yapılmış bir iphone sahibisiniz demektir. Peki nedir bu jailbreak ve bypas neden böyle yapılır? nasıl düzeltilir ? hepsini aşağıdaki yazımızda detaylıca anlatmaya çalışıyoruz.

iPhone Jailbreak Nedir ? Neden Yapılır ?

iPhone telefonlara özel olan ios yazılımı dış dünyaya herhangi bir saldırı veri hırsızlığı yada istenmeyen casus uygulama ve hile programlarına karşı kapalıdır. Bunu çözebilmenin tek yolu telefonu jailbreak yapmaktır. Jailbreak işlemi saysesinde ios yazılımının izin vermediği değişiklikleri iphone telefonunuza uygulayabiliyorsunuz. Oyunlarda hile, imei sorunlarına karşı düzenleme, icloud sorunlarına karşı düzenleme v.s . gibi sebepler için kullanılmaktadır.

iPhone iCloud Bypass Nedir? Neden Yapılır ?

iPhone telefonlarda unutulan apple kimlik ( icloud ) şifresi yüzünden kurulum ekranında kalan iphone telefonları, farklı bir dns üzerinden kandırmaca yaparak etkinleştirilmesini sağlayan ve jailbreak sistemi ile beraber çalışan bir yöntemdir. Telefonlarda unutulan ve hiç bir şekilde açılamayan telefonları kullanılabilir hale getirmek için bu işlem yapılır. Birde kötü niyetli kişiler tarafından çalınan telefonları sıfırlayabilmek içinde çok kullanılan bir yöntemdir. Bu durumla karşılaşmamak için lost mod ve clean mod sorgulama yapılır. Gerçekten şifresi unutulan bir telefon clean mod da olarak gözükür ve bunun çözümü sağlanabilir. Fakat lost mod olarak görünen iphone telefonlar çalıntı olarak gözüktüğü için bu işlem kesinlikle yapılmaz. Clean ve Lost mod sorgulamasını bu adresten yapabilirsiniz.

Jailbreak ile Bypass Yapılmış iPhone Düzeltme

Telefonu 2. el olarak satın aldığınızı ve satın aldığınız kişiye ulaşamadığınız düşünerek bu yazımı yazıyorum. Kesinlikle servisimizde Lost Mode ( çalıntı ) olan telefonlara hizmet verilmemektedir.

Bypas yapılmış bir iphone aldığınız ve telefonunuz ile yaptığınız yazılım güncellemesi telefonu sıfırlama gibi işlemlerden sonra kurulum yaparken size ait olmayan farklı bir icloud hesabı istiyor. Sizde bunu bilmediğiniz için telefonu aktif edemiyor ve kullanamıyorsunuz. Bu durumda telefonu komple sıfırlayarak jalbreak yapılması gerekecektir. Jailbreak işleminden sonra telefona iCloud Bypass işlemi yapılarak telefon kullanılabilir hale gelecektir. Burada önemli olan şey, telefonu tekrardan sıfırlamyacaksınız. Herhangi bir sebepten dolayı telefon sıfırlanır ise tekrardan size ait olmayan veya şifresini bilmediğiniz icloud ( apple kimliği ) hesabını soracaktır. Bu durumda tekrardan ücret ödeyerek işlem yaptırmak zorunda kalırsınız.

Neden iPhone Kurulum Esnasında Farklı İcloud İstiyor ?

iPhone kurulum esnasında farklı bir icloud hesabı istiyor ise ve sizde bu telefonu 2. el olarak satın aldıysanız büyük ihtimalle alıntı bir telefon almışsınızdır. Telefonun imei numarası Turkiye.gov.tr üzerinden kontrol ettiğinizde eğer telefonunuza ait çalıntıdır gibi bir ibare var ise kesinlikle hattınızı telefona takmayın ve en yakın karakola giderek durumu anlatınız ve telefonu oraya tutanak ile beraber teslim ediniz. Aksi takdirde canınızı sıkacak bir hukuki süreç sizi bekliyor olacak.

imei sorgulama icloud bypass

Telefonunuza çalıntı değil ise ve telefonun faturasını apple firmasına ibraz ederseniz, apple bu işlemi sizin için ücretsiz yapacaktır. İşlem süresi biraz uzun olsada sorununuz kalıcı olarak çözülecektir. Aksi takdirde ( faturası yok ise ) apple size yardımcı olmayacaktır. Bu durumda icloud bypass işlemi yapan bir yerden hizmet almanız gerekecektir.