FAYDALI BİLGİLER - BLOG

Xiaomi Telefon Hoparlör Sorunu

Akıllı telefonlarımız sık kullandığımız teknolojik aletler olduğu için çok sık bozulma tehlikesi geçirir. Özellikle sürekli kullanıldığı için ahize ve hoparlör kısımları zamanla bozulmakta yada toz ve kir gibi partiküller ile tıkanmaktadır. Bunun dışında sıvı teması olan cihazlarda ilk bozulan noktalardan birisi de hoparlör kısımları olabilmektedir.

Xiaomi Telefonun Hoparlör Arızası

Hoparlörler bazen üretim hatası bazen de kullanım hatası yüzünden bozulabilmektedir. Yaşanan Xiaomi hoparlör arızası inceleyelim. Telefonun kendisinden kaynaklanan bozulmalarda ses oldukça cılız çıkmakta ya da hiç çıkmamaktadır. İçindeki kabloların ya da iletkenlerin kopuk olması buna sebep olmuş olabilir. Düşmeye bağlı darbe ile yaşanabilecek hoparlörün bozulması da yeni bir hoparlör değişimi ile düzeltilebilir. Dışarıdan fark edilmeyen bir sorun, hoparlörün içindeki kısmı zedelemiş ve artık kullanılamaz duruma gelmesine neden olmuş olabilir.

Xiaomi Hoparlörün Bozulduğunu Nasıl Anlarım?

Bir üst başlıkta da bahsettiğimiz sorunlar gibi su ve düşme anındaki etkiler birbirinden farklı sonuçlar verebilir. Suya düşmüş bir telefon ya da hoparlör kısmına sıvı kaçmış bir telefon ses kısmından cızırtı şeklinde ses verir. Bu durumun sürekli hale gelmesi ve düzelmemesi, bu kısımın içinde daha sıvı olduğuna ve telefonun diğer kısımlarını da etkileyebileceğine işaret olabilir. Xiaomi telefon tamiri yapılabilmesi için ilk yapılacak doğru bir arıza tespiti telefon tamiri işleminin sorunsuz yapılmasının ilk adımıdır. Uygun fiyatlarda garantili olarak gerçekleştirdiğimiz hoparlör değişiminden faydalanmak için bizlerle iletişim kurabilirsiniz. Telefonlarınızı uzun süre kullanmak istiyorsanız, dikkatli olmalı ve eğer bozulduysa tamir ettirmek için bizler gibi garanti veren firmaları tercih etmelisiniz.

  • Telefon hoparlör deliklerinin toz, kir, elbise pamuğu ve benzeri partiküllerin tıkaması.
  • Telefon hoparlörünün bozulmasının diğer nedeni ise donanımsal problemlerdir. Donanımsal problemler ise cihazın darbe alması sonucu hoparlörlerde bulunan soketin (iletişim kanalının) kırılması/çatlaması, vb… durumlardan kaynaklanmaktadır.

Telefon hoparlörünün bozulmasının ana nedenleri bunlardır. Telefon hoparlörünün bozulmaması ve cızırtılı ve boğuk ses gelmemesi için hoparlörü temiz tutmak gerekir ve aynı zamanda telefonu darbelere karşı da korumak gerekir.

Xiaomi Telefonlarda Ahizenin Hoparlörden Farkı Nedir?

Ahizeler telefon görüşmesi yaparken kulağımıza sesin gelmesini sağlayan kısımdır. Telefonunuzdaki küçük bir hoparlör olan ahize, zaman içerisinde içine toz dolması, ıslanma ve darbeler sonucunda eskisi kadar iyi çalışmayabilir. Xiaomi ahize ve hoparlör değişimi hizmeti sunan firmamız Citrus Mobil, müşterilerinin her isteğini ve ihtiyacını garantili yoldan, güvenli şekilde yapmayı ilke edinmiştir. Müşterilerimizin memnun kalması bizler için son derece önemlidir. Firma adresimizi internet sitemizden alarak bizlere bozulan telefonlarınızı ücretsiz kargo ile gönderebilirsiniz. Fiyatlar ve ürün çeşitliliğimizi incelemek için lütfen internet sitemizde misafir olun.

Xiaomi Hoparlör Değişim İşlemi Ne Kadar Sürer?

Servisimize ulaştırılan Xiaomi hoparlör tamiri adına olan teknik servis işlemlerinde öncelikle hatanın kullanımı etkileyip- etkilemediği konusunda yapılacak testler vardır. Kimi zaman sıvı temaslı bir cihazın hoparlörü bozulmaktadır, kimi zaman darbe sonunda hoparlör sorunu yaşanmaktadır. Tüm bunların dışında uzun kullanımlar ve kozmetik bakımı yapılmayan cihazların hoparlör kısımlarında toz, kir gibi partiküller birikmektedir. Parça değişimi yapılması gereken cihazlar için sizin onayınızı alıyor ve onayınız doğrultusunda servisimize gelen müşterilerimiz için 60-90 dk. içerisinde hoparlör değişim işlemini gerçekleştiriyoruz. Kargo ile gönderilen cihazlar için ise hoparlör değişim işlemi 3(üç) iş günü bulmaktadır.

Xiaomi Hoparlör Değişim Fiyatları

Citrus mobil olarak bizler, 2018 yılında kurduğumuz işletmemizi daha iyi yerlere taşımak için durmadan çalışıyoruz. Garantili yedek parça servisimiz sayesinde müşterilerimize en iyi hizmeti ve en uygun fiyatları sunmayı hedefliyoruz.

[table “18” not found /]

Xiaomi Hoparlör Değişimi Ücretsiz Kargo

Kargo ile gönderilmiş olan Xiaomi hoparlör değişimi hizmetlerinde, cihazın servisimize ulaştıktan 3(üç) iş günü içerisinde hem testlerin yapılması hem de değişimin tamamlanması ile tekrar ücretsiz olarak kargo ile gönderimi yapılmaktadır. Anlaşmalı kargo firması ve kargo gönderim numarasını öğrenmek ve detaylı bilgi almak için Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır? sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.