Telefon arama sırasında ekran kararıyor

Arama sırasıda ekran kararıyor sorunu, genelde telefonlarda ekran değişiminden sonra kaynaklandığı görülmektedir. Bunun sebebi ise ekran kırıldığı zaman telefonun sensörü arızalanmış olabilir, ekran montajı yapılırken sensörün olduğu bölüme bir madde veya yapıştırıcı sıkışmış olabilir. Hiç telefon tamir görmedi ama arama yaparken ekran kararıyor ise telefonunuzun sensör adı verdiğimiz parçası arızalanmıştır.

Arma esnasında telefon ekran kararmıyor sorunuda az önce yukarıda anlattığımız gibi ekran kırıldığı zaman telefonun sensörü arızalanmış olabilir, ekran montajı yapılırken sensörün olduğu bölüme bir madde veya yapıştırıcı sıkışmış olabilir. Hiç telefon tamir görmedi ama arama yaparken ekran kararıyor ise telefonunuzun sensör adı verdiğimiz parçası arızalanmıştır.

telefon görüşmesi sırasında ekran kararmıyor
Arama sırasında ekran kararmıyor

Sonuç olarak telefonda sensör adı verilen parça, arama esnasında telefonu kulağına götürdüğünüzü algılayan parçadır. Bu özellik sayesinde telefon ile görüşme esnasında, yanağınıza telefon dokunduğunda hiç bir tıklamaya izin vermesini engellemektedir.

Samsung telefonda bu arızayı kontrol etmek için, telefon numarası yazdğınız bölümde ekrana *#0*# yazarak çıkan menüde ayarları edebilirsiniz. Xiaomi telefonlarda ise sorunu görmek için, telefonun yine numara yazıdğınız bölümde ekrana *#*#6484#*#* yazıp ayarları kontrol edebilirsiniz. Bu yöntemler Xiaomi ve Samsung telefonlarında denenmiştir ve parça arıza yok ise sorun başarı ile giderilmiştir. iPhone telefonlarda böyle bir ayar menüsü yoktur.

Son olarak, telefonunuza ekran koruyucu taktıktan sonra arama sırasından ekran kararıyor sorunu başladı ise, ekran koruyucunu çıkartarak denemenizi tavsiye ederim.

Sensör değişimi telefon araması sırasında ekran kararıyor vey telefon araması sırasonda ekran kararmıyor sorunun kesin çözümüdür. Bazı telefonlarda sensör değişirirken ön kamera ön mikron ve ahize filmi ile beraber değişmektedir.

Telefon arama sırasında ekran kararıyor sorunu çözümü ve diğer telefon arızaları için Citrus Mobil, sosyal medya hesapları aracılığı ile her ay ücretsiz telefon tamiri hizmeti sunmaktadır. Cihazınızı ücretsiz onarmak istiyorsanız citrusmobil hesabını takibe alabilir ve fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Aklınıza takılan sorular ile ilgili daha fazla bilgi almak için 0 (553) 911 84 53 numaralı WhatsApp hattımızdan bize ulaşabilir ya da diğer iletişim kanalları ile bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Telefon arama sırasında ekran kararıyor” üzerine 3 yorum

  1. Ekranım sesli aramalarda kararıyor

    1. telefonun ekran koruyucusu varsa çıkartarak deneyin. Dorun düzelmez ise yakınlık sensöründe sorun vardır.

  2. Sensörü devre dışı bırak ayarı olsa sorun çözülecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir