iPhone ses sorunu çözümü için önce telefonumuzun sorununu iyi anlamak ve iyi anlatmak gerekmektedir. Bazen küçük bir temizlik ile yapılabilecek tamir ve bakım hizmeti için yüksek ücret ödemek zorunda kalmayın. iPhone tamiri her zaman söylediğimiz gibi arıza tespitinin düzgün ve sağlıklı bir şekilde yapılması ile başlar. iPhone telefonlarda olşan ses sorunu, telefonun modeline göre kronik bir arızadan kaynaklanabilemekte veya toz, sıvı gibi maddelerden zarar görmüş olabilmektedir. Servisimizde yapılan genel kontrollerden sonra mikrofon, hoparlör, ara film hatta anakart tamrinie kadar bütün sorunlara çözüm bulabilirsiniz.

Kronik iPhone Ses Sorunları

Bir çok iphone modelinde ses sorunu gibi kronikleşmiş arızalar vardır. Bütün iphone modellerinde olmasa da şu ana kadar kullanıcı şikayetleri ile beraber karşılaştığımız iphone ses sorunları aşağıdaki gibidir;

iPhone 7 Ses Sorunu

iPhone 7 ses sorunu, anakartın üzeründe bulunan ses entegresinden kaynaklanmaktadır. bu arıza iPhone 7 plus ses sorunu yaşayan kullanıcılar içinde aynıdır. iPhone 7 ses sorunu çözümü için telefonun en önemli parçası anakart  üzerindeki ses entegrenin değiştirilmesi gerekmektedir. Bu parça değişimi kesinlikle uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Yanlış yapılacak en ufak bir müdahalede telefon kullanılamaz hale gelebilmektedir.

iPhone X Ses Sorunu

iPhone x telefonlardaki ahize filtresi çok ince ve hassas bir parçadır.  iPhone x ahizden ses az geliyor sorununu yaratan bazı zaman toz ve kir yüzünden tıkanması, bazı zamanlar sıvı temasından sonra oluşan ve birde ekran değişimi sonrası yanlış işlem yapılmasından kaynaklı olmaktadır.

iPhone X  Ses Sorununu Yaşayanların Şikayetleri ve Çözümleri

iPhone x ses gelmiyor sorunu ve çözümü için önce şuna dikkat etmek gerekir. Telefonun ses sorununu ne zaman yaşıyorsunuz. Telefon görüşmesi esnasında karşı tarafın sesi çok az geliyor ise ahize temizliği yapabilirsiniz. Telefon görüşmesi esnasından ses hiç gelmiyor ise ahize değişimi yapılması gerekmektedir.

iPhone x müzik sesi az çıkıyor ise alt tarafta bulunan hoparlör filtre temizliği denenmelidir. Bu başarı sağlamaz ise iphone x hoparlör değişimi yapılması gerekir.

iPhone x ses hiç bir şekil gelmiyor ise veya ses bazen geliyor bir anda kesiliyor ise iphone telefonun anakartında sorun olabilir.

iPhone 11 Ses Sorunu

iPhone 11 telefonlarda ses sorunu çözümü için ahize temizleme işlemi yapılması çok önemlidir. Eğer iphone 11 telefonunuzun ahizesisıvı teması veya herhangi bir sebep ile bozulmadı ise ahize temizliği yaparak bu sorunu çözebilirsiniz. İphone ahizeden ses az geliyor şikayetiniz var ise bu işlemden sonra sorununuz çözülecektir . iphone 11 telefondan ses az çıkıyor ise önce telefonun ses seviyelerini kontrol etmek gerekir. Ses seviyeleri en yüksekte ise bu sefer hem ahize hem de hoparlör filtresinin temizlik veya değişim yapılması gerekmektedir.

iPhone 11 telefondaki ses sorunu için en güzel çözüm arızayı tam anlamayabilmek ve ona göre çözüm yolları aramaktadır.

iPhone 12 Ses Sorunu

iPhone 12 serisinde ( iphone 12 – iphone 12 mini – iphone 12 pro – iphone 12 pro max ) ortaya çıkan ahizeden ses gelmiyor sorunu genellikle ahizenin arızalanmasından kaynaklanmaktadır. iPhone 12 serisinde ahize değişimi yaparken face id özelliğinin bozulmamasına dikkat edilmelidir. Parça değişimi sonrası face id yazılımınında değiştirilen parçaya aktarılması gerekmektedir. Aksi takdirde ahizeden ses gelmeme sorununu çözmenize rağmen face id özelliğini bozabilirsiniz.