Ses Sorunları, FAYDALI BİLGİLER - BLOG

iPhone X Ses Sorunu – iPhone X Ses Hiç Gelmiyor

iphone x ses sorunu

iPhone x ses sorununu yaratan arızalardan en kötüsü telefonun ekranına bastırınca veya telefonda bazı zamanlar normal ses fonksiyonları çalışırken bir anda tamamen sesin gitmesidir. iPhone x telefonlarda yaşadığınız bu sorun ilk başlarda ses kendi kendine gelip bir anda sesin gitmesi ile başlar. Telefona biraz baskı uygulayınca bu sorun kısa süreliğine geçmiş gibi gözükse de gün içerisinde bir çok kez sesin tamamen gitmesi ile devam edecektir.

iPhone x ses sorunu için şikayetiniz telefon görüşmesinde karşı tarafın sesi normalden az geliyor ise veya müzik, video dinlerken çıkan ses seviyesi düşük ise bu sorun ahize ve hoparlör fitrelerinin tıkanmasından kaynaklı olabilir.

iPhone X Ses Sorunu Neden Kaynaklanıyor ?

iPhone x ses sorunu yaratan arıza Apple firmasının ilk ürettiği ve iphone modelinde kullanmaya başladığı anakart yapısından kaynaklanmaktadır. Hiç duydunuz mu bilmiyorum, telefonlarda anakart tek bir parçadır. Bu anakart üzerinde telefonun fonksiyonlarının çalışması için bir çok diyot, entegre, çip ve veri yolları vardır. iPhone x telefon 2 tane anakart vardır ve bu anakartlar birbirine lehimli bir şekilde yapışıktır.

iPhone X Anakart

iPhone X Ses Sorunu Anakart Kaynaklı Mı ?

 

Herhangi bir sebepten darbe alan ve aşırı kullanım sırasında fazla ısınarak  bir birine bağlı olan anakartların lehimli bacakları ayrılarak ALT BORD diye adlandırdığımız alt tarafta kalan anakart kısa devre yaparak telefonda ses, wifi ve bluetooth gibi fonksiyonların kullanımında sorunlar yaratır. Bazı durumlarda bu özellikleri hiç bir şekilde kullanmanıza da izin vermez.

iPhone X Ses Sorunu Çözümü

iPhone X ses sorunu çözümü için önce arızayı iyice tespit etmek gerekir. Belki yapılacak işlem 5 dakikada ufak bir müdahale ve ok düşük maliyet ile yapılabilecek iken, yüksek teknik servis ücretleri ödemek zorunda kalmazsınız.

Önce iphone x telefonda sesi az gelse de, bir şekilde ses alışverişini sorunsuz kullananlar için ses yükseltme ve iyileştirme seçeneklerine bakalım. İşlemi yaparken dikkat etmeniz gerekir. Yanlış bir işlemde Ekrana veya Yüz tanıma özelliğine zarar verebilirsiniz.

  • Evde veya işyerinde filtre temizliği yapmak isteyenler için gerekli parçalar diş fırçası ve kolonya / aseton bulmaları yeterlidir.
  • Diş fırçası ince uçlu ve sert olması önelidir. Çünkü ahize filtrelerindeki delikler çok küçüktür.
  • Diş fırçasına aseton ve kolonya dökerek işe bağlıyoruz. Bu işlemi yaparken çok az miktarda kolonya kullanıyoruz.
  • Ahize temizliği için kullanacağımız fırçaya kolnya döktükten sonra iyice elimiz ile hızlıca sallayarak fazla olanların dökülmesini sağlıyoruz.
  • iPhone x ahize temizliği için kullanacağımız fırçada fazla sıvı olursa ekrana veya yüz tanıma özelliğine zarar verebiliriz.
  • Herşeyi hazırladığımıza emin isek fırça ile kulağımıza ses gelen yeri 2-3 dakika boyunca temizliyoruz.
  • Ardından temizliğini yaptığımız ahizenin oradaki toz ve ıslakları kuru bir bez ile siliyoruz.
  • Tekrardan fırçayı kolonya dökerek ve kolonya döktükten sonra hızlıca sallayarak üzerindeki fazla olanları atıyoruz.
  • Ahize fırçalama ve temizleme işlemi tekrar yaparak sesi kontrol edebiliriz.

iphone x ahize temizleme

iPhone X Ses Hiç Gelmiyor Anakart Onarımı

iPhone x ses hiç gelmiyor ise  anakart onarımı sadece alanında uzman kişiler tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Güvenilmeyen firmalar veya şahıslar tarafından yapılmaya çalışılacak işlemler, telefona kalıcı ve onarımı yapılamayacak arızalara neden olabilir.

iPhone x ses hiç gelmiyor sorunu için telefon tamamen sökülerek anakart üzerinde işlem yapılmaktadır. iPhone x telefondaki anakart yapısı diğer modellere göre çok daha zor ve uzmanlık gerektirir. Çünkü bu telefonda bir birine lehim ile yapışık 2 anakart bulunmaktadır. Arızaya sebep olan alt taraftaki anakart değiştirilerek ( iphone x alt bord aktarımı yapılarak ) sorunu çözüme kavuşturmuş oluruz.

Servisimizde bu işlemi aynı gün içerisinde tamamlayarak telefonu kullanılabilir hale getiriyoruz. Bu işlem sonunda telefondaki bilgileriniz silinmez ve kaldığınız yerden telefonu kullanmaya devam edersiniz.

iPhone X Ses Sorunu Tamiri Servis Süresi

iPhone ses sorunu tamiri için servis süreci müşterinin bize ulaşması ve teknik servis için almak istediği hizmeti seçerek başlar.

Yerinde servis hizmeti ile cep telefonunu tamir ettirmek isteyen müşterilerimiz, telefonu tamir ettirmek günü ve saati belirterek servis kaydını oluşturur. Belirtilen zamanda teknik servis arkadaşımız müşterimiz ile görüşerek belirttiği konumda telefonunun ekran değişimi yaparak müşterimize teslim eder.

Kargo ile telefonu teknik servisimize göndermek isteyen müşterilerimiz Yurtiçi Kargo firmasından 648648423 nolu anlaşma kodu ile ücretsiz kargo ile gönderebilirler. iPhone x ses sorunu tamir işlemi tamamlandıktan sonra müşterimize ücretsiz kargo ile tekrar geri gönderim yapabiliriz. Müşterimizi ödeme işlemi Havale – EFT işlemi ile yapabilmektedirler.

iPhone x ses sorunu için teknik servisimize gelmek isteyen müşterilerimiz servisimizde bekleme ve işlem süresi toplamda ortalama 1 gündür.

iPhone x telefonunuz ile ilgili herhangi bir sorununuz var ise canlı whatsapp destek hattından anında cevap alabilirsiniz. Teknik servis şubelerimize iletişim kurmak için iletişim sayfasına bakabilirsiniz.