FAYDALI BİLGİLER - BLOG

Samsung USB Ayarları Nerede?

Samsung USB Ayarları Nerede? Akıllı cihazlar farklı donanımsal ve yazılımsal sorunları da beraberinde getiriyor. Cihazlarda herhangi bir arıza ile karşı karşıya kaldığımız zaman, sorunun çözümü için birçok yöntem deneyebiliyoruz. Samsung USB ayarları yapamadığınız, USB bağlantısını gerçekleştiremediğiniz, USB hata ayıklama modunu çalıştırmak istediğiniz bir Samsung cihazınız bulunuyorsa rehberimizdeki çözüm önerilerini inceleyebilirsiniz.

Samsung USB Ayarları ve USB Hata Ayıklama Modu Hangi Menüde?

USB ayarlarını görüntülemek istediğiniz Samsung cihazınızda yapmanız gereken işlem, ayarlar menüsüne girerek ‘Kablosuz ve Ağlar’ menüsüne ulaşmak olacaktır. Bu menü başlığı altında ‘Bağlantı ve Taşınabilir Wi-Fi Alanı’ seçeneğini görüntüleyebilirsiniz. Cihazınızın USB, Bluetooth veya Wi-Fi ayarlarını düzenleyebileceğiniz bu menüye girdiğiniz zaman, karşınıza USB bağlantısı isimli bir kutucuk çıkacaktır. Bu kutucuk, Samsung cihazınız bilgisayar gibi bir ortama bağlı ise aktif olabilir. Cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın ve kutucuğu aktif hale getirdikten sonra bilgisayar ile Samsung cihazınız arasında bağlantıyı gerçekleştirin.

USB hata ayıklama modu, Samsung cihazlarında herhangi bir sorun ile karşılaşıldığı zaman kullanılıyor. Eğer USB hata ayıklama moduna girmek istiyorsanız Ayarlar> Uygulamalar> Geliştirme yolunu takip etmelisiniz. Gelen ekranda karşınıza ‘USB Hata Ayıklaması’ başlığı çıkacaktır. Başlığın yanındaki kutucuğu işaretlerseniz, cihazı USB hata ayıklama moduna alabilirsiniz.

Bilgisayar Samsung Cihazınızı Görmüyorsa Ne Yapılmalıdır?

Eğer bilgisayar Samsung telefonu görmüyor gibi bir sorun ile karşı karşıyaysanız, bu durumda uygulayabileceğiniz bazı çözüm yöntemleri vardır. İlk aşamada cihazın yalnızca bilgisayar bağlantısında sorun yaşayıp yaşamadığını kontrol etmelisiniz. Bu işlemi, cihazı şarj aletine aynı USB kablosuyla bağlayarak gerçekleştirebilirsiniz. Eğer cihaz şarj alma konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamıyorsa, bu durumda cihazın USB kablosunda bir sorun olması ihtimalini eleyebilirsiniz.

USB kablosu ile Samsung cihazınızı bilgisayara bağlayın ve bağlantıların doğru ve sıkı şekilde yapıldığından emin olun. Daha sonra Samsung cihazınızın ekran kilidini açın ve ekranda herhangi bir bağlantı bildirimi olup olmadığını kontrol edin. Bağlantı bildirimi varsa, ‘Dosya Aktarımı’ seçeneğiyle bağlantıyı gerçekleştirin. Bağlantı bildirimi göremiyorsanız, bu durumda ikincil programları veya diğer çözüm yöntemlerini göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

İkincil Programlar ile Samsung USB Sorunu Nasıl Çözülür?

Samsung cihazınızı USB kablosuyla bilgisayarınıza bağladığınızda herhangi bir bağlantı isteği göremiyorsanız, bu sorunu Samsung New PC Suit isimli program ile çözmeye çalışabilirsiniz. Bu program, bilgisayarın Samsung cihazınıza bağlanma konusunda yaşadığı sorunları gidermekte sizlere yardımcı olabiliyor. Donanım bulunamaması, cihazın bilgisayar tarafından tanınamaması, yükleme aşamasında takılma sorunu yaşanması gibi problemlerinizi bu programla çözebilirsiniz.

Samsung New PC Suit isimli bu programı bilgisayarınıza yükleyin ve cihazınız ile bilgisayarınız arasında yeniden bağlantı kurmayı deneyin. Bu programla da herhangi bir yanıt alamıyorsanız, başvurabileceğiniz diğer yöntemlere geçebilirsiniz.

Samsung Cihazı Resetlemek USB Hatasını Çözer mi?

Samsung cihazınızın ayarlarında herhangi bir sorun bulunuyorsa, Samsung telefonu resetlemek, cihazın bozulan ayarlarının eski haline dönmesini sağlayacaktır. Böylelikle bilgisayar tarafından tanımlanamayan Samsung cihazınızı bilgisayar tekrar görmeye başlayabilir.

Samsung cihazınızı resetlemek için, ayarlar menüsü altında ‘Fabrika Ayarlarına Geri Dön’ bölümünü bulun ve cihazı fabrika ayarlarına sıfırlayın. Bu işlem telefonun yalnızca ayarlarını sıfırlayacaktır, herhangi bir veri kaybı yaşamanız söz konusu değildir. Fakat veri kaybı yaşamanız ihtimaline karşılık, bu işlemden önce dosyalarınızı bir bulut servise yedeklemeniz öneriliyor.

Samsung Cihazın Güncellenmesi Neden Önemlidir?

Samsung cihazınızın yüklenmeyi bekleyen herhangi bir güncellemesi bulunması, bilgisayarınızın cihazı tanımamasına etkisi olabilir. Ayarlar> Telefon Hakkında> Yazılım Güncellemesi yolunda cihaza ilişkin herhangi bir güncelleme görüyorsanız, güncellemeyi yükledikten sonra bilgisayar bağlantısını tekrar gerçekleştirmeyi deneyebilirsiniz.

Samsung USB Ayarları Nerede? Yazısında 2 Adet Yorum

 1. Mustafa dedi ki:

  Merhaba
  Telefonum A20
  Usb takıyorum
  Takıldı çıkarıldı hatası veriyor

  1. Citrus Mobil dedi ki:

   Merhaba, bilgisayar bağlantısı yapıyorsanız, bilgisayarun usb girişlerini kontrol edin, farklı usb girişine takmayaı deneyin. Bilgisayarda telefonunuzun yazılımı olduğunu kontrol edin.

Comments are closed.