tarihinde yayınlandı 8 Yorum

Samsung Telefon Kapandı Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

Samsung Telefon Kapandı Açılmıyor

Samsung Telefon Kapandı Açılmıyor Ne Yapmalıyım? Her teknolojik alette zaman zaman sorunlar yaşamamız son derece olası bir durumdur. Farklı problemlerin sonucunda cihazlar çalışmaz hale gelebilir ve deneyebileceğimiz belirli yöntemler sonucunda cihazların çalışmalarını sağlayabiliriz. Samsung telefonunuz çalışmıyorsa, herhangi bir teknik bilgiye sahip olmanız gerekmeksizin cihazınızı tekrar çalıştırmanın yolları olabilir. Bu rehberde sizlere bu adımları göstereceğiz.

Samsung Telefonum Neden Açılmıyor Olabilir?

Samsung telefon kapandı açılmıyor şikayetinizin birçok nedeni bulunabilir. Akıllı cihazlarda bu durum genellikle donanımsal bir arızaya işaret edebileceği gibi, yazılımsal sorunların da bir göstergesi olabilir. Sorunun yazılımsal veya donanımsal olduğunu düşünüyorsanız, uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulunuyor. Ancak cihazın açılmamasının kullanıcı kaynaklı bir hata olduğunu düşünüyorsanız, Samsung teknik destek biriminden yardım almanız gerektiğini hatırlatmamız gerekiyor.

Samsung Telefonu Tekrar Çalıştırmanın Yolları Nelerdir?

Samsung cihazınızı çalıştırabilmenin yolu, Android cihazlardaki sorun giderme yöntemi olarak kullanılan Recovery Mode seçeneğidir. Android servis ekranına ulaşabileceğiniz bu işlem, cihazınızı kurtarmanın bir yöntemidir. Eğer cihazda yazılımsal veya donanımsal bir hata bulunuyorsa, cihazın Recovery Mode ile tekrar açılması olasılıklar dahilindedir.

Samsung cihazınızı Recovery Mode ile kurtarmaya başlamadan önce, cihazınızın şarj durumunu cihazı şarj aletine bağlayarak kontrol edin. %50 veya üzerinde şarj durumu görebiliyorsanız, cihazınızı kurtarma işlemine başlayabilirsiniz. Belirtilen yüzdenin altında şarj imgesi görüyorsanız, o zaman telefonunuzu bir müddet şarj etmeniz öneriliyor. Telefonun kurtarma işlemi sırasında şarjı bittiği için kapanması, cihaza daha büyük bir zarar verebilir.

Samsung Recovery Mode Nasıl Girilir
Samsung Recovery Mode

Samsung Telefonda Recovery Mode Nasıl Çalıştırılır?

Samsung Recovery Mode işlemine başlamak için, telefonun kapalı olması gerekiyor. Cihazın kapalı olduğundan emin olduktan sonra Ses Yükseltme + Home Tuşu + Güç Tuşu kombinasyonuna aynı anda basın. Çoğu Samsung akıllı telefonunda kullanılan Recovery Mode kombinasyonu budur. Ancak cihazınız herhangi bir ekran başlatmadıysa, o zaman doğru tuş kombinasyonunu bulmak için cihazınızın modelini aratarak doğru tuşlara basın.

Doğru tuş kombinasyonuna bastığınız zaman, karşınıza Android logosunun çıkmasının ardından belirli menüler gelecektir. Menülerdeki seçenekler arasında ilerlemek için;

 • Ses yükseltme tuşuyla yukarı doğru ilerleyin.
 • Ses kısma tuşuyla aşağı yönde ilerleyin.
 • Güç tuşuyla menüde bulunan seçimi onaylayın.

Menü listesinde “Normal Boot” seçeneğiyle telefonunuzu başlatmayı deneyin. Bu seçenek, genellikle cihazınızın güncelleme problemlerini gideren bir yöntemdir. Eğer bu seçenek işe yaramıyorsa menüden “Wipe Data/ Factory Reset” seçeneğiyle telefonunuzu çalıştırmayı deneyin. Bu seçenek telefonunun dahili hafızasını siler ve cihazı fabrika ayarlarıyla başlatır. Bu işlemin adına hard reset de denilmektedir.

Samsung Recovery Mode İşe Yaramadıysa Ne Yapılmalıdır?

Recovery Mode işlemiyle birlikte telefonunuzu çalıştırmayı denediyseniz ve başarılı olamadıysanız, muhtemelen sorun cihazın kullanıcı hatasına maruz kalmasıdır. Bu gibi durumlarda kullanıcının cihazda yaptığı işlemleri Samsung teknik destek birimine bildirmesi ve telefonu başlatamadığına ilişkin şikayetini oluşturması atılacak en doğru adım olacaktır. Telefonunuzun hiçbir şekilde tepki vermemesi durumunda, belirli seçenekleri gözden geçirerek sorunun ne olduğunu daha kolay anlayabilirsiniz.

Gözden Geçirmeniz Gereken Diğer Seçenekler Nelerdir?

Hiç açılmayan ve Recovery Mode’u başlatamadığınız bir Samsung cihazda daha farklı bir sorun ile karşı karşıya olabilirsiniz. Bu sorunlar genellikle cihazın ilk açılışında güç döngüsüne takılıp kalması, cihazın şarj alamaması, cihazın pil ömrünün bitmiş olması gibi nedenler göz önünde bulundurulabilir. Eğer cihaz güç döngüsüne takılıp kalmışsa, bu durumda cihazın pilini çıkarıp tekrar takın. Yerleşik pil kullanıyorsanız, güç tuşuna bir süre basılı tutun. Bu işlem cihazı güç döngüsünden çıkarıp resetleyecektir. Cihazın şarj almaması veya pil ömrünün bitmesini ise, cihazı farklı güç kaynaklarına bağlayarak test edebilirsiniz.

Samsung Telefon Kapandı Açılmıyor Ne Yapmalıyım?” üzerine 8 yorum

 1. Telefonum açılmıyor idi bu sayfa sayesinde yeniden açtım teşekkür ederim

 2. Dun telefonum güç tasaruf morundaydı sabah uyandığımda kapanmıştı şuan şarjda ama açılmıyor ne yapmalıyım?

  1. telefon kendini korumaya almış olabilir. telefonu tuş kombinasyonu ile resetlemeniz gerekir

 3. Merhabalar, telefonun şarjı azken yanlışlıkla güncelleme yapma tuşuna bastım ve güncellemeye başladı %100 olduktan sonra telefonkapandı şarja taktım şarj olmuyor telefonuaçtım açılmıyor yaklaşık 1 gündür bu şekilde iindekileri kurtarabilme dururumum var mı? ne yapmam gerekiyor?

  1. Merhaba, Sorunun çözümü için whatsapp destek hattından yardım almaya çalıştınız mı =

 4. Samsung Galaxy E7 cep telefonum kapandı.08.10.2015 tarihinde aldığım ve memnum kaldığım telefonumun durup dururken kapanması ve ne yaptıysam açılmamasını anlayamadı. Bu konuda yardımınızı bekliyorum. Teşekürler.

  1. Servisimize telefonu ulaştırma şansınız var ise gerekli kontrolleri yapıp size bilgi verebiliriz

 5. kapandı sarj bıttı.sımdı dondu acılmıyor.sarj ettım.amma hereket yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir