FAYDALI BİLGİLER - BLOG

Samsung Takip Numarası ile Sorgulama Nasıl Yapılır?

Samsung Takip Numarası ile Sorgulama Nasıl Yapılır? Samsung cihazınızda oluşan bir arıza nedeniyle teknik servis desteği sağlamak istiyor olabilirsiniz. Teknik destek birimleri, sizlere cihazınızda yaşadığınız birçok sorun için yardım sunmaktadır. Bu işlem, cihazınızın garanti süresi boyunca ve kullanıcı hatası içermeyen kullanımlar çerçevesinde ücretsiz olarak gerçekleştirilir. Kullanıcı hatası içeren veya garanti süresi dolmuş cihazların tamir işlemlerinde ise sizlerden işin yapısına göre belirli bir ücret talep edilebilir. Cihazınızı Samsung teknik destek servisine gönderdiyseniz, cihazın tamirat işlemini online olarak kolaylıkla takip edebilme şansınız da vardır.

Samsung Cihazınızın Servis Takibini Nasıl Yaparsınız?

Samsung teknik destek servisine belirli bir arıza sebebiyle cihazınızı bıraktıysanız, sizlere resmi servis merkezlerinden bir servis fişi verilecektir. Birincil olarak elden teslimlerde alacağınız bu fişi, ikincil teslimatlar olarak adlandırılan kargo gibi servislerle gönderdiğiniz zaman teslim alamazsınız. Fiş, cihazın tamir işlemi bittikten sonra sizlere bilgi amaçlı olarak gönderilir. Bu durumda cihazın servis takibini yapabilmek için, Samsung destek birimiyle online olarak veya Samsung müşteri hizmetleri birimini arayarak irtibata geçebilirsiniz. Bu birimler sizlere cihazınızın online takibini yapabilmeniz için “Müşteri Numarası” veya “Servis Takip Numarası” verecektir.

Samsung merkezleri aracılığıyla aldığınız müşteri numarasını veya Samsung servis takip numarası, Samsung online sayfasındaki teknik destek bölümündeki alanlara yazarak Samsung cihaz sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Cihazınızı teknik destek birimine gönderdiğiniz tarihleri de istenen alanlara yazdıktan sonra ‘Ara’ butonunu kullanarak cihazınızın teknik servisteki durumunu kontrol edebilirsiniz.

Samsung Teknik Servislerine Başvururken Hangi Belgeler Önemlidir?

Samsung teknik destek servislerine birincil olarak başvuruda bulunuyorsanız, paylaşacağımız belgeleri destek merkezine elden teslim etmelisiniz. Eğer ikincil teslimat servislerini kullanıyorsanız, bu durumda kutulu ürünün içerisine bu belgeleri yerleştirerek destek merkezine göndermeniz gerekecektir.

Samsung teknik destek merkezlerinde ürünlere ilişkin sizlerden cihazın kendisi, cihazın damgalı bir garanti belgesi, üzerinde alındığı tarihin belirtildiği cihazın faturası, cihazın şarj aleti ve şarj kablosu talep edilir. Bu belge ve ürünleri eksiksiz olarak teslim ettiğiniz zaman, teknik destek servisinin ürününüzü geciktirmeden tamirat işlemine alması söz konusu olacaktır.

Samsung Teknik Servisler Sizlerle Hangi Bilgileri Paylaşır?

Teknik destek servislerinin online sorgulama bölümlerinde cihazın tamire alındığı tarih, arızanın tespit edilip edilmediği, arıza tespit edilmişse hangi işlemlerin uygulandığı gibi bilgileri kullanıcılarla paylaşmaktadır. Ayrıca Samsung teknik destek servislerinin kaynağı tespit edilen arızalarda tahmini tamir süresini de paylaştığı görülmektedir. Bu sayede cihazın ne zaman size ulaştırılacağını da görebilirsiniz.

Samsung Cihazı Servise Bırakmadan Önce Neler Yapılmalı?

Cihazınızda bir arıza meydana geldiyse ve cihazı Samsung teknik destek servislerine bırakmanız gerekiyorsa, bu durumda cihazınızı göndermeden önce yapmanız gereken bazı işlemler vardır.

Samsung cihazınızı teknik destek servisine vermeden önce, uygulanacak tamir işleminin veri kaybı yaşamanıza sebep olacağını göz önünde bulundurarak kişisel verilerinizi yedeklemeniz öneriliyor. Resim, dosya, müzik ve video gibi verilerinizi bulut servislerine veya bilgisayarınıza yedeklemeniz sayesinde olası veri kayıplarının da önüne geçmiş olursunuz.

Hangi Sebeplerden Ötürü Samsung Teknik Servislere Başvurulmalıdır?

Samsung cihazınızı teknik destek servisine göndermeden önce, hangi koşullar altında ücretsiz bir hizmet alabileceğinizi öğrenmelisiniz. Kullanıcı hatasından kaynaklı arızalar, cihazın tamirat işlemlerinde karşınıza ek masraflar çıkmasına neden oluşturabilir. Teknik destek servislerine belirli nedenlerden dolayı başvuruda bulunabilirsiniz. Bu nedenler arasında;

 • Şarj yüzdesi problemleri,
 • Cihazdaki donanımsal veya yazılımsal arızalar,
 • Cihazın başlatılamaması veya cihazın hiçbir şekilde açılmaması,
 • Cihazın herhangi bir bölümünde oluşan arıza veya kırılma gibi problemler,
 • Cihazın güncelleme problemleri sonucunda teknik destek yardımı alabilirsiniz.

Samsung Takip Numarası ile Sorgulama Nasıl Yapılır? Yazısında 2 Adet Yorum

 1. Leyla karadaş dedi ki:

  Cihazim acilmiyor

  1. Citrus Mobil dedi ki:

   telefon marka ve modeliniz nedir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir