FAYDALI BİLGİLER - BLOG

iPhone’a Nasıl Müzik Atılır?

iPhone’a Nasıl Müzik Atılır? iPhone müzik atma işlemi, Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefona müzik yükleme işlemine nazaran daha meşakkatli görünebilir ya da zor gelebilir ama kesinlikle imkânsız değildir. Hatta düşünüldüğü kadar karmaşık bir işlem de olmamaktadır. iPhone marka telefonunuza müzik atma işleminin pek çok farklı yöntemi bulunmaktadır. O halde gelin şimdi bu yöntemlerden detaylı bir şekilde bahsedelim.

iTunes Aracılığıyla iPhone Cihaza Müzik Atma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu metotlardan birincisi iTunes uygulamasıdır. Bilgisayarınız veya Mac’iniz üzerinde iTunes uygulamasının en son sürümünün yüklü olduğunuzdan emin olmanız gerekmektedir. Şayet son sürüm yüklü değilse iTunes uygulamasını indirmek için apple.com adresi üzerinden Türkçe dilini seçtikten sonra iTunes yazıp aratarak çıkan sonuç üzerinden ‘Download’ butonuna tıklamanız gerekmektedir. macOS işletim sisteminin High Sierra Beta sürümü sebebiyle iTunes ara yüzü İngilizce olmaktadır. Fakat seçeneklerin ve görünümlerin yerleri durağan olduğu için herhangi bir değişiklik söz konusu olmamaktadır.

iPhone’a iTunes Üzerinden Nasıl Müzik Atılır?

Uygulamayı indirme işlemi tamamlandıktan sonra Mac’iniz veya bilgisayarınız üzerinden iTunes uygulamasını açın ve akabinde iPhone telefonunuzu lightning bağlantı kablosu vasıtasıyla bilgisayarınıza bağlayın. Bu işlemle beraber iTunes iPhone cihazınızı tanıyacaktır.

Açılan ekran üzerinden ‘Müzikleri ve videoları elle yönet’ ibaresini işaretlemeniz gerekmektedir. Bu işlemin hemen akabinde gelen diyalog ekranı üzerinde çıkan ‘Uygula’ seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Bu adımlardan sonra yapmanız gereken yegâne işlem iPhone cihazınıza atmak istediğiniz müzikleri sürükleme yöntemiyle iTunes üzerine bırakmak olacaktır.

Bu işlem için iTunes uygulamasının yan menüsünden Aygıtımda başlığı altında bulunan Müzikler seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Dilediğiniz müzikleri seçtikten sonra iTunes üzerinde bu ekrana sürükleyip bıraktıktan sonra ‘Eşzamanla’ butonuna tıklamalısınız. Kısa bir zaman müziklerin yüklenmesini bekledikten sonra işlem başarılı bir şekilde tamamlanacaktır.

Daha öncesinde bu yöntem ile iPhone’a müzik yükleme işlemi yaptıysanız ve bu defa ki eşzamanlama esnasında eski müzikleriniz yüklenme listesine bir şekilde dâhil edilmemişse, önceki müzikleriniz tamamen silinecek ve bunu yerine bu defa ki yüklemeleriniz gelecektir.

Bir Müzik Servisi Aracılığıyla iPhone Cihaza Müzik Atma İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Bu işlemler için Apple Music, Fizy, Spotify, SoundCloud tarzında bir müzik servisine abone iseniz, iPhone telefona müzik atmak ile uğraşmanıza hiçbir şekilde gerek bulunmamaktadır. Elbette internet bağlantısının olması mecburiyeti sizi düşündürebilir fakat neredeyse tüm müzik servislerinde ‘Çevrimdışı Dinle’ özelliği yer almaktadır. Bu özellik vasıtasıyla seçmiş olduğunuz müzik listeleri veyahut şarkılar iPhone cihazınıza taşınır ve internet bağlantınız olmadan da müzik dinlemenin keyfini çıkarabilirsiniz. Bir başka ifadeyle, internet paketinizden harcama yapmanıza gerek kalmadan tüm müziklerinize erişim sağlayabilirsiniz. Müzik servisleri, ‘Çevrimdışı Dinle’ hizmetini genel anlamda Premium/ücretli abonelik alan kullanıcılarına sunmaktadır.

iPhone Cihazınıza Müzik Atmanın Diğer Yolları Nelerdir?

Esasen diğer metotlar başlığının altında Apple Music ve Spotify benzeri müzik servislerinin ücretli olarak sunmuş olduğu Çevrimdışı Dinle hizmetini ücretsiz olarak sunan bazı uygulamalar yatmaktadır. Bu uygulamalardan birincisi hiç şüphesiz MusiFan uygulamasıdır. MusiFan uygulamasına alternatif olacak birçok uygulama App Store üzerinde mevcut bulunmaktadır.

Bu uygulamalar içerisinden dilediğiniz herhangi birini tercih edebilirsiniz. iPhone telefonunuza müzik atmanın bir başka yöntemi ise, iTunes ile yapılan işlemi daha pratik olacak bir şekilde sunan ve macOS ya da Windows işletim sistemleri için geliştirilen uygulamalar aracılığıyla olmaktadır. Bu uygulamalardan birincisi ve en dikkat uyandıranı ise WALTR 2 uygulamasıdır.