FAYDALI BİLGİLER - BLOG, Genel

Samsung Servis Yok Sorunu Nasıl Çözülür

Samsung cihaz kullanıcılarının en sık karşılaştıkları problemlerden bir tanesi de ‘Servis Yok’ problemidir. Siz de Samsung cihazınızda bu problemi yaşıyorsanız basit birkaç işlemle sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz. Citrus Mobil’in size sunduğu öneriler hala işe yaramıyorsa cihazınızı tamir için bize gönderebilirsiniz.

Telefonunuzu Yeniden Başlatın

Servis Yok sorunu ile karşı karşıya kaldığınızda ilk çözüm cihazı kapatıp açmak olacaktır. Bu çözüm basit gibi görünse de çoğu zaman başarılı sonuç verir. Cihazınızın RAM’inin temizlenmesini sağlayacak yeniden başlatma işlemi sayesinde sorun ortadan kalkacaktır.

Uçak Moduna Alın

Cihazı yeniden başlatmanın işe yaramadığı durumlarda Uçak Modu ile çözüm üretmeniz muhtemeldir. Genellikle şebeke sorunları yaşandığında tercih edilen bu mod cihazın şebekeye erişmesini kolaylaştırmaktadır. Operatör bağlantısı kesilen ve yeniden kurulan cihazın arzu edilen sonucu ortaya çıkarması beklenmektedir. Genellikle şehirlerarası yollarda seyrederken görülen şebeke hatalarını uçak modu seçeneği ile ortadan kaldırabileceksiniz.

Manuel Operatör Ayarı

Bazı cihazlarda operatör bulma işlemini manuel bir şekilde gerçekleştirmek gerekir. Otomatik şebeke ayarında başarısız olan cihazınız için aşağıdaki adımları izleyerek operatör arama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 • Ayarlar kısmını açın.
 • Mobil Ağ butonuna tıklayın.
 • Ağ Operatörleri kısmına tıklayarak cihazınızın alan taraması yapmasını sağlayın.
 • Açılan listede operatör seçimi yapın.
 • Son aşamada sorunun çözülüp çözülmediğini değerlendirin.

SIM Kart Kontrolü

Şebeke problemlerinin ortaya çıkmasında en sık görülen nedenlerden bir tanesi SIM Kart yerleştirmedeki problemlerdir. Bu nedenle de Şebeke Yok sorunu devam ediyorsa mutlaka SIM kart kontrollerinizi yapmalısınız. SIM kart takılı servis yok sorunu devam ediyor ise sim kartı çıkarıp taktıktan hemen sonra sorun giderse problem buradan kaynaklanıyor demektir.

Servis Modu Arama

Cihazda yaşanan bazı olumsuzluklar nedeniyle radyo sinyallerinin kesilmesi muhtemeldir. Bu durumda ayarlardan sinyali etkinleştirmeyi denemelisiniz. Söz konusu işlemi yapmak adına aşağıdaki adımları izlemeniz gerekecektir.

 • Arama ekranını açın.
 • *#*#4636#*#* kodunu girerek Servis Modu arayın.
 • Telefon Bilgisi ya da Cihaz Bilgisi kısmını seçin.
 • Ping Testi Yap kısmından testi uygulayın.
 • Sonrasında radyo verisini kontrol edin. Veri kapalı konumdaysa veriyi açın.
 • Telefonunuzu yeniden başlatın.

SIM Kartı Statik Olarak Boşaltma

Sistemde yaşanan problemin temeli bir elektrik parazitinden kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda uygulayacağınız bu yöntem sayesinde başarılı sonuçlar elde edebileceksiniz.

Ayarlar kısmına girerek Mobil Ağ kısmını açın. Sistemi kapatmak adına Güç ve Ana Ekran düğmelerine eşzamanlı basın. Cihazınızın pilini çıkarın. Daha sonra 20 saniye boyunca Güç ve Ana Ekran düğmelerine eşzamanlı basın. Sonrasında aynı işlemi 2 dakika sürdürün. Pili geri takın ve cihazınızı başlatın. Bir sonraki adımda SIM Kartı 3 kez takıp çıkarın. Son aşamada cihaz açılarak kullanıcıya onay verir. Bu sayede Servis Yok sorunu çözülecektir.

Tüm bu uygulamalara rağmen sorun çözülmediyse Citrus Mobil ile iletişime geçmelisiniz.