Genel

Akıllı Telefonlarda Sıvı Teması Sonrası Yapılması Gerekenler

Akıllı telefonlarda sıvı teması kullanıcıları endişelendiren durumların başında gelir. Binlerce liralık cihazınızın tekrar kullanılamayacağı düşüncesine yol açan bu durumu doğru uygulamalarla ortadan kaldırmak gerekir.

Citrus Mobil olarak sıvı teması sorunlarına ideal çözümlerle akıllı cihazınızı tekrar kullanılabilir hale getiriyoruz. Üstelik sıvı teması sonrasında yaşayacağınız endişeli anları da kontrol etmenizi sağlıyoruz. İşte cihazınızın sıvıyla temas etmesi sonrasında yapmanız gerekir.

sivi temasi telefon 1628490204
Akıllı Telefonlarda Sıvı Teması Sonrası Yapılması Gerekenler

Telefonunuz Sıvıyla Temas Ettiğinde Ne Yapmalısınız?

Akıllı telefonunuzun suya düşmesi, üzerine su dökülmesi ya da diğer sıvı teması durumlarında çok titiz davranmanız gerekir. Yanlış uygulamaların geri dönülmez problemlere neden olacağı bilindiğinden temas sonrasında aşağıdaki adımları izlemenizi öneriyoruz.

  • Sıvı teması sonrasında cihazınızı hemen kapatmalısınız,
  • Cihazınızı kapattıktan sonra kuruduğu düşüncesiyle geri açmamalısınız,
  • Cihazınız kapalı konumdayken batarya, SD kart ve SIM kartını çıkarmalısınız,
  • Akıllı cihazınızı şarja kesinlikle takmamalısınız,
  • Telefonunuzu havlu ve yumuşak bezlerle kurutmalısınız.

Sıvı Teması Sonrasında Cihazınıza Zarar Verecek Uygulamalar

            Akıllı cihazınızın sıvıyla temas etmesi sonrasında kurumaya bırakılması önemlidir. Ancak bazı yanlış uygulamalar kurumuş olan cihazın daha ciddi hasarlarla karşı karşıya kalmasına neden olabilmektedir. Akıllı telefonunuz sıvıyla temas etmişse şu uygulamalardan kesinlikle uzak durmalısınız. Sıvı teması olan telefonlarda en çok karşılaşılan sorun ise telefonun şarjı bitmesi karşılaşılmasıdır

  • Telefonunuzu açmamalısınız. Çünkü cihazınızdaki sıvının kısa devreye neden olması ve cihazı kullanılamaz hale getirmesi muhtemeldir. Ayrıca cihazın iç kısmında korozyon meydana gelmesi de mümkündür,
  • Telefonu pirince yatırmak pek çok kullanıcının tercih ettiği bir alternatif olarak değerlendirilmektedir. Ancak pirincin cihaz içerisindeki suyu tamamen emmesi mümkün değildir. Üstelik toz ve nişastanın cihaz içerisine nüfuz etme ihtimali daha ciddi problemlere yol açacaktır,
tuzlu su temasi sonrasi anakart durumu
  • Sıvı teması sonrasında akıllı cihazların fön makinesiyle kurutulması ciddi problemlere yol açan bir faktördür. Telefonunuzun ısınmasına ve elektrik sorunlarının ortaya çıkmasına neden olacak fön makinesiyle kurutmayı asla denememelisiniz.

Doğru uygulamaların cihazınızı kurtarmayı sağlayacağı ve ciddi bir masrafı ortadan kaldıracağını bilmelisiniz. Aksi takdirde karşı karşıya kalacağınız problemlerin geri dönüşü olmayacaktır.

Akıllı Telefonlarda Sıvı Teması Sonrasında Citrus Mobil’e Ulaşın

Sıvı teması nedeniyle karşı karşıya kalacağınız problemlerin üstesinden gelmek adına Citrus Mobil ile iletişime geçebilirsiniz. Cihazınızın marka ve modeli ne olursa olsun sıvı temasına yönelik çözümler geliştiriyoruz. Üstelik kaliteden yana taviz vermezken cihazınızdaki hasarı en aza indiriyoruz.

Hızlı bir şekilde çözüm üretmek ve akıllı cihazınızın kullanışlılığını arttırmayı amaçlıyoruz. Uyarılarımıza uyduğunuz sürece cihazınızda en iyi sonuçları alacağımızı da bilmelisiniz. Sıvı temasından kaynaklanabilecek problemlerin üstesinden gelmek Citrus Mobil ile çok kolay olacak. Ekibimizle iletişime geçerek randevu alabilir ve cihazınızın en kısa sürede tamirini sağlayabilirsiniz. Sıvı teması sizin için bir kabus olmaktan çıkacak!