FAYDALI BİLGİLER - BLOG

Samsung J5 Format Nasıl Atılır?

samsung j5 format nasil atilir

Samsung Galaxy J5 format nasıl atılır bu model cep telefona format atma işlemi sırasında yapılması gerekenler adım adım şöyle. Telefonunuza virüs girdiğinde, ağırlaştığında, ayarlarda problem yaşadığınızda ya da ekran kilidini unuttum dediğiniz durumlarda telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmek sizin için en iyi tercih olacaktır.

Fabrika ayarlarına döndürme işlemi, indirdikten sonra kurmuş olduğunuz bütün uygulamaların beri yanında ortam dosyalarınız, şahsileştirdiğiniz ayarlar ve verileriniz de dâhil telefon belleğinde bulunan her şeyi geri dönüşü olmayacak şekilde siler. Galaxy J5 fabrika ayalarına sıfırlama işleminin öncesinde veri ve dosyalarınızı yedekleyip yedeklemediğinizden emin olmanız tavsiye edilir. Format işlemine başlamadan önce de şarjınızın %50 seviyesinin üstünde olması gerektiğini unutmamalısınız.

Samsung J5 Ayarlar Vasıtasıyla Format Atma İşlemi Nasıl Yapılır?

Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmenin en pratik yolu, ayarlar bölümünü kullanmaktır. Adımları doğru izlediğiniz takdirde Samsung Galaxy J5 format atma işlemini başarıyla gerçekleştirmiş olacaksınız. Telefonunuzun menüsünden ‘Ayarlar’ kısmına geldikten sonra ‘Yedekle ve Sıfırla’ dedikten sonra ‘Telefonu sıfırla’ seçeneğine tıkladıktan sonra ‘Her şeyi sil’ diyerek onay vermiş oluyoruz. Böylece format işlemi başlamış oluyor.

Samsung J5 Hard Format Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Sim kartınızı ve varsa hafıza kartınızı emniyet maksatlı çıkarmanız gereklidir. Normal şartlarda sıfırlama yalnızca cihaz bünyesinde olmaktadır fakat kimi zaman problem yaşanabilir ve başka depolama verilerinde de silinmelere mahal verebilir.

Bu işlemle beraber tüm verilerinizin silineceğini unutmayınız. Cihaz içerisindeki bütün datalar, telefon numaraları, mesajlar, WhatsApp uygulaması içerikleri ve uygulamalar kesin olarak kaldırılacaktır. Buna sebep olarak telefonunuza düzenli bir şekilde yedekleme yapmanız sizlerin yararına olacaktır.

Telefona hard format işlemi ya da sıfırlama işlemini yapmaya başlamadan önce telefonunuzun ‘Hesaplar’ bölümünden Google Hesaplarının tamamını kaldırmanız gerekmektedir. Aksi takdirde kurulum yapma aşamasında birtakım eksiklik ve problemlerle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Samsung J5 Tuş Takımını Kullanarak Hard Format Atma Nasıl Yapılır?

Samsung Galaxy J5 telefonunuzu açamıyor ya da telefon ayarlarına ulaşamıyorsanız, Samsung Galaxy J5 üzerinde yer alan donanım tuşları vasıtasıyla telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Hard Format – sıfırlama işlemine başlamadan önce telefonunuzun şarj seviyesini kontrol etmeniz gerekmektedir. Şarj oranının %30 veya üstü olması konusunda özen göstermelisiniz. Ayriyeten belirtmek gerekirse; Hard Format işlemi cihazın garantisini bozmaz.

+ Bunun için öncelikle telefonunuzu kapatmalısınız.

+ Kapalı durumda iken ‘Ses yükseltme + Home’ tuşlarına eş zamanlı olarak basılı tutarken ‘Açma (Power)’ tuşuna basmanız gerekmektedir.

+ Bu aşamadan sonra telefon açılıp, Samsung logosu göründüğü an tuşlara basmayı bırakabilirsiniz.

+ Kurtarma yani ‘Recovery’ ekranı açıldığı zaman; açılan ekran üzerinde ‘Sesi azalt’ tuşu aracılığıyla ‘Wipe Data/Factory Reset’ ibaresini seçtikten sonra ‘Açma(Power)’ tuşuna basmanız gerekmektedir.

+ Bu işlemin akabinde size sunulan ‘Yes’ ibaresini seçip ‘Açma’ yani ‘Power’ tuşuna basmalısınız. + Daha sonra ise açılmış olan ekran üzerinde ‘Reboot System Now’ yazısını seçmeli ve yeniden ‘Power(Açma)’ tuşuna basmalısınız. Bu işlemle beraber Samsung Galaxy J5 telefona format atma işlemini son derece başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız. Telefonunuz fabrika ayarlarına geri döndürülmüş olacaktır.

Samsung J5 Modeli İçin Format Neden Gereklidir?

  1. Telefonunuz kasma yapmaya başladıysa format atma işlemini uygulamanız gerekli olduğu gibi,
  2. Cihazınızda uzunca bir süredir silinmemiş olan çok fazla sayıda veri bulunuyorsa,
  3. Ekrana şifre ya da desen kilidi koyduğunuz halde unuttuysanız,
  4. Yazılımsal bazda birtakım hatalar ortaya çıkıyorsa,
  5. Telefonunuzu satacaksanız veyahut ikinci el telefon satın alacaksanız da yine format izleminin uygulamanız gerekmektedir.

Samsung J5 Format Nasıl Atılır? Yazısında Bir Adet Yorum

  1. BARAN dedi ki:

    telefon sıfırlama

Comments are closed.