FAYDALI BİLGİLER - BLOG

iPhone 11 Ne Kadar Olacak?

iphone 11 ne kadar olacak

iPhone 11 Ne Kadar Olacak? iPhone 11’in beklenen tanıtımı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Kullanıcı adaylarının merak içerisinde beklediği iPhone 11 fiyatı ve özellikleri, Apple markasının Kaliforniya’da yer alan genel merkezindeki bir etkinlikte bekleyenlerin karşısına çıktı. Serisinin en iyisi olacağına dair bir unvana şimdiden kavuşan iPhone 11, özellikleri ve fiyatıyla beklenenleri karşılayacak gibi görünüyor.

iPhone 11 Tasarımı Nasıl?

iPhone X’ten bu yana Apple’ın standart bir tasarımı haline gelen çentikli ekran kullanımı iPhone 11’le devam etmekte. Fakat bu kez diğer modellere göre bu çentikli alan daha az yer kaplamakta. TrueDepth sensörlerine üç boyutlu yüz taraması ve FACE ID özelliklerini ekleyen Apple, iPhone 11 ile çok daha küçük bir alan kaplayacak.

Tasarımda çentiğin küçültülmesinin tercih edilmesi, ekran ve gövde oranında gözle görülür bir artış olmasını sağlamış durumda. Ayrıca tasarımdaki bir diğer farklılık, cihazdaki arka kamera modülündeki tasarım değişikliğidir. Çıkıntılı kamera modülünün yer aldığı iPhone 11’de bu kez iki adet olan kamera sensörü yuvarlak bir kare tasarımının içinde yer alıyor.

iPhone 11 Ekran Özellikleri Nelerdir?

LCD ekran panelinin kullanıldığı iPhone 11, Pro ve Pro Max modellerinde OLED ekran kullanılacak. Bu durum, teknik anlamda birbirine oldukça benzeyen iPhone 11 serisinin telefonlarını birbirinden ayırma aşamasındaki en büyük etken oluyor. Standart iPhone 11 modelinde ekran LCD ekranla birlikte 6,1 inç büyüklüğe sahip olacak.

iPhone 11’in 6,1 inç büyüklüğündeki ekranında 1792×828 piksel çözünürlük kullanılıyor. 326 ppi değerindeki piksek yoğunluğu ile birlikte ekranın, serinin diğer ürünlerine göre daha düşük kalitede üretildiğini söyleyebiliriz.

iPhone 11 Kamera Özellikleri Neler?

Kamera sensörleri açısından diğer markalardan farklılaşma yolunu izleyen Apple, bunu kamera sensörlerinin iki adet ile sınırlandırılmasıyla uygulamış durumda. 12 MP çözünürlükteki iki arka kameranın sensörü, firmanın standart tasarımına uygun olarak yine çıkıntılı bir tasarımla kullanıcılarla buluşacak.

Ön kamerası 12 MP çözünürlüğüyle birlikte TrueDepth sensörü içeriyor. Serinin diğer ürünlerinin ön kamera özellikleri de iPhone 11 ile aynı olacak. Fakat arka kamera konusunda iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerinde 3 adet arka kameraya yer verilecek ve artırılmış gerçeklik çekimlerinin kullanıcıların isteklerini daha iyi karşılayacağını söyleyebiliriz.

iPhone 11’in Teknik Özellikleri Nedir?

6,1 inç ekran boyutuna sahip olan iPhone 11’de LCD ekran kullanılıyor ve 1792×828 piksek çözünürlük bulunuyor. A13 Bionic işlemcisini kullanan cihaz, 4 GB RAM’e sahip. Farklı hafıza seçeneklerine sahip olarak satışa sunulacak olan cihazın yeşil, kırmızı, beyaz, mor, siyah ve sarı renkleri bulunacak.

3.110 mAH bataryayla birlikte cihazın 28 saatlik bir kullanım süresine sahip olması bekleniyor. İki adet 12 MP’lik arka kamerasının yanı sıra, bir adet 12 MP ön kamerası yer alacak. Wi-Fi 6, 4G LTE ve Bluetooth 5.1 bağlantı seçeneklerinin de cihazda yer alacağı görülüyor.

iPhone 11’in Fiyatı Nasıl Olacak?

iPhone 11’in tanıtımı esnasında fiyatının 699 dolar olacağı duyuruldu. iPhone 11 Pro modelinde fiyat 999 dolar ve iPhone 11 Pro Max modelinde ise 1099 doların başlangıç fiyatı olması bekleniyor.

iPhone 11’in 64 GB hafızaya sahip olan modeli 699 dolar, 128 GB hafızaya sahip olan modeli 749 dolar ve 256 GB hafızaya sahip olan modeli ise 849 dolar olarak piyasada yerini alacak.

Türkiye’deki satışlarının ilerleyen günlerde başlaması beklenen iPhone 11 serisinin ülkemizdeki satış fiyatının ise 9.000 TL civarında olacağı düşünülüyor. Bu nedenle iPhone 11’in ülkemizdeki açılış fiyatı alıcıları zorlayacak gibi görünüyor.