Genel

Kırılan iPhone Tamiri

Kırılan iphone tamiri, yapılan testler sonucu iPhone anakartında bir sorun olmaması durumunda sadece ekran, kasa, batarya gibi parçaların değişimi ile yapılabilir. Fakat anakartı çatlamış, kırılmış veya kısa devre olmuş telefonlarda anakart onarımı yapıldıktan sonra tamir edilmesi gerekli.

Sinirli bir anda duvara veya yere fırlatılarak parçalanmış iphone tamiri ile araba ile giderken, motorsiklet ile giderken yere düşen iphone tamiri dikkatli bir arıza tespiti ve onarım ile tekrardan kullanılabilir bir hale getilir.

iPhone Uzmanı

Kırılan iPhone Tamir Yapılır mı?

arka cami kirilan iphone 11 tamiri

Kırılan iphone tamir edilir mi? yoksa hiç tamiri olmaz mı? sorusuna cevap verebilmek için telefonun serviste incelerek gerekli kontrolleri yapılması gerekmektedir. Eğer kırılan iphone şarja taktığınız zaman tepki veriyor ise, tamir olma ihtimali yüksektir. Telefon araması geldiği zaman yada bir uygulamadan bildirim geldiğinde telefonda tepki var ise büyük ihtimalle telefonda parça değişimi yapılarak telefon kullanılabilir hale gelmektedir.

Hiç bir şekilde tepki vermeyen iphone telefonların anakartında darbe sebebi ile sorun olduğundan şarj sesi, bildirim sesi, arama sesi gibi hiç bir tepki vermez. Böyle durumdalarda öncelikle iphone anakartında sorun varmı diye test edilmesi gerekir. Anakartında sorun var ise iphone anakart tamiri yapılır.

kirilan iphone 12 pro max tamiri
ekrani kirilan iphone tamiri

Ekranı Kırılan iPhone Tamiri

Ekranı kırılan iphone tamiri işiminde orjinal ekran ve a kalite muadil iPhone ekran değişimi yapılarak telefonun içindeki bilgiler silinmeden kullanabilirsiniz. Ekranın camı kırıldı ise ekran tamiri yaparak kırılan iphone ön cam değişimi yapılarak ekranınızı orjinal olarak kullanabilirsiniz.

Ekranı kırılmış olan iphone tamiri yapıldıktan sonra telefonun şifresini girdikten sonra tekrardan içerisindeki bilgiler silinmeden kullanmaya devam edebilirsiniz.

Dokunmatik sorunu olan iphone ekranlarında ekran şifresi kendiliğinden sürekli yanlış girildi ise, telefonun sıfırlanması gerekmektedir. Bu durumda telefondaki bütün bilgiler silinir.

Ekranda hiç görüntü olmayan iphone için test edilmekte üzere montaj yapılan ekran ile beraber parmak okuyucu ve face id gibi özellikler kontrol edilerek yapılacak işlem hakkına bilgi sahibi olunur.

Kasası Kırılan iPhone Tamiri

Kasası kırılan iphone tamiri için komple kasa değişimi yapılarak telefonunuz yenilerek kullanıma hazır hale getirilir. Kasası kırlan iphone telefonlarda anakart ve face id zarar görme olasılığı yüksektir.Eğer telefonda kırılan kasa haricindebir sorun yok ise, uygun fiyatlı onarım yapılarak içerisindeki bilgiler silinmeden telefonhazır hale getirilir.

Kasa değişimi iphone telefonlarda yapılıp hazır hale getirilmesi 24 saat sürmekte ve bütün testleri yapılarak hazır hale getirilmektedir.

Kasası kırılan iphone telefonlarda anakart sorunu yaşanmaması için gerekli testler yapılarak kasa değişimi yapılması, kasa üzerinde bulunan ve çok hassas olan on off filmi, ses tuşlarının filmi gibi parçaların zarar görüp görmediği kontrol edilmesi gerekmektedir.

kasasi kirilan iphone tamiri
Bize Ulaşın
+90212 924 54 55

Yenidoğan mahallesi, Eti sokak, No:13/B, Bayrampaşa / İstanbul

iPhone telefonuzda olşan kırılma sorunları için öncelikle arıza tespiti yapılması gereklidir. Bunun için telefona görüntü gelmiyor ise test amaçlı ekran takılarak test yapılmaya başlanır. Telefonun genel testleri ve kontrolü yapıldıktan sonra müşteriye gerekli bilgilendirmeler yapılarak cihazın tamirine başlanır.

İstanbul Avrupa yakasında Bayrampaşa ve İstanbul Anadolu yakasında Kadıköy’de bulunan şubelerimize gelerek veya Yurtiçi kargo ile telefonlarını bize ücretsiz kargo ile gönderebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir