FAYDALI BİLGİLER - BLOG

iPhone Zil Sesi Nasıl Yapılır?

iphone zil sesi nasil yapilir

iPhone Zil Sesi Nasıl Yapılır? iPhone cihazlarda zil seslerini değiştirme ve zil seslerini kendinizin tasarladığı bir melodi ile değiştirmenin nasıl yapıldığı birçok kullanıcı tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. Cihazınıza size özgü bir melodi oluşturabileceğiniz veya beğendiğiniz müzikleri iPhone zil sesi olarak kullanabileceğiniz farklı yöntemler bulunuyor. Programlı veya programsız olarak kullanabileceğiniz bu yöntemleri ele alıyoruz.

iPhone’da Programsız Zil Sesi Nasıl Yapılır?

Bir aramanız olduğunda sevdiğiniz müziklerin çalmasını istiyorsanız, o halde yapmanız gereken öncelikle bilgisayarınıza iTunes yazılımını indirmek olacaktır. Daha sonra cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın ve iPhone seçeneğini seçerek cihazın bilgisayara bağlanması için gerekli adımları takip edin.

Cihazınız bilgisayarınıza bağlandığı zaman, iTunes parçalar bölümüne istediğiniz herhangi bir müziği kopyalayabilirsiniz. Sonrasında attığınız müziğin üzerine sağ tıklayın ve ‘Bilgi Ver’ seçeneğini işaretleyin. Açılan pencerede müziğin çalması gereken aralığı ayarlayın ve ‘Tamam’ seçeneğine tıklayın. Bir sonraki adımda oluşturulan kısa versiyon müziğin üzerine yine sağ tıklayarak ‘AAC Sürümü Yarat’ seçeneğine basın. İşlem sonunda müziğin oluşturduğunuz yeni versiyonu listede görüntülenecektir.

iPhone’da Garage Band ile Zil Sesi Nasıl Yapılır?

Akıllı cihazınızda bir zil sesi oluşturabilmeniz için bilgisayar bağlantısına ihtiyacınız yoktur. Yalnızca iPhone cihazınızda zil sesi yapabileceğiniz ikinci parti bir yazılım kullanmanız olacaktır. Garage Band isimli uygulama, iPhone cihazınıza zil sesi yapmak için oldukça kullanışlı bir programdır.

iTunes ile zil sesi yapmak oldukça karışık bir işlemler dizisine yer vermesinden ötürü, iPhone kullanıcıları ikinci parti yazılımları daha sık tercih ediyorlar. Garage Band uygulamasını iPhone cihazınıza indirdikten sonra istediğiniz müzikleri dönüştürerek kolay bir şekilde cihazınızda zil sesi olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca bu uygulama sizlerin kendi müziklerinizi oluşturmanıza da izin veriyor. Kendi müziklerinizi oluşturmak için, istediğiniz enstrümanları seçin ve müziklerinizi oluşturmaya başlayın. Ücretsiz bir sürüm olan bu uygulama sayesinde cihazınıza kendinize özgü zil sesleri tasarlayabileceksiniz.

iPhone’da 3uTools ile Zil Sesi Nasıl Oluşturulur?

3uTools, iPhone cihazınıza zil sesi oluşturabileceğiniz ikinci parti uygulamalardan bir tanesidir. Programı bilgisayarınıza indirdikten sonra, iPhone cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın ve zil sesinizi oluşturmaya başlayın.

3uTools isimli programda zil sesi oluşturmanın adımlarına değinecek olursak;

 • Programı bilgisayarınızda başlayın ve Toolbox > Ringtone Maker adımlarını izleyin.
 • Müziği hangi dosyadan alacağınızı seçin ve maksimum 40 saniyelik bir uzunlukta zil sesini oluşturun. ‘Set Starting Point’ ile ‘Set Ending Point’ butonları bu aşamada kullanmanız gereken araçlar olacaktır.
 • Süre ayarlamasının ardından ‘Generate Ringtone’ butonuna tıklayın ve zil sesinin oluşturulmasını bekleyin.
 • Son olarak ‘Import to iDevice’ butonuna tıklayarak iPhone cihazınıza zil sesinin tanımlanmasını sağlayın.

iPhone Zil Seslerinin Formatını Değiştirme

iPhone cihazlarında zil seslerinin formatlarının .m4r olması gerekmektedir. Google üzerinde aratarak .mp3 formatındaki müzikleri .m4r formatına dönüştürebileceğiniz internet sitelerini bulabilirsiniz. Bu sitelerde zil sesi oluşturma aşamasında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, zil sesinin maksimum 40 saniyelik bir sürede olması gerektiğidir. Bazen iPhone cihazların 40 saniye süreye sahip olan zil seslerinde hata verdiklerini de göz önünde bulundurarak 35-39 saniye aralığında zil sesi oluşturmanız doğru olacaktır.

iPhone’da Zil Sesi Nasıl Değiştirilir?

iPhone cihazınıza yeni zil seslerini istediğiniz herhangi bir yöntem ile yükledikten sonra, Ayarlar> Sesler> Zil Sesleri yolunu takip ederek zil seslerinin cihazınızda görünüp görünmediğini kontrol edebilirsiniz. Eğer belirtilen yöntemler ile listenizde oluşturduğunuz zil seslerini görebiliyorsanız, bu listeden istediğiniz bir müziği cihazınızın yeni iPhone zil sesi olarak hemen ayarlayabilirsiniz.

iPhone Zil Sesi Nasıl Yapılır? Yazısında 2 Adet Yorum

 1. TelefonZilSesleri.net dedi ki:

  Telefon zil sesi sağlayan adresi bilmiyor musunuz, lütfen bana tavsiye edin.

  1. Citrus Mobil dedi ki:

   Merhabalar,
   Apple/iPhone model cihazınız için iTunes Store üzerinden zil sesleri satın alabilirsiniz.

Comments are closed.